Długi weekend w czerwcu? Zaplanuj go, lecąc z Wrocławia!
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Wystarczy jeden dzień urlopu w pracy, by cieszyć się dłuższym odpoczynkiem we Włoszech, Hiszpanii, Grecji, na Cyprze czy na Malcie. Sprawdźcie, gdzie możecie polecieć na długi czerwcowy weekend z Wrocławia!
17 czerwca planujemy urlop i dzięki temu zyskujemy aż cztery dni wolnego. Termin 16-19 czerwca jest idealny na city break, dlatego już teraz warto sprawdzić jeden z blisko 90 kierunków z wrocławskiego lotniska i wybrać się na krótki urlop nad Morze Śródziemne, do klimatycznych włoskich miast lub atrakcyjnych europejskich stolic.
– Tegoroczny kalendarz jest łaskawy dla wszystkich lubiących podróże. Czterodniowy urlop w czerwcu to idealny przedsmak wakacji. Zwłaszcza, że harmonogram większości niskokosztowych rejsów z Wrocławia zgrał się bardzo dobrze właśnie z nadchodzącym wolnym. Atrakcyjna oferta połączeń zachęca do kilku dni relaksu – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Najpiękniejsze miasta Europy
Cztery dni to czas, w którym możemy nie tylko zwiedzić największe atrakcje europejskich miast, ale także zatrzymać się na chwilę, by odpocząć w parkach i ogrodach oraz posmakować lokalnej kuchni, np. włoskiej pizzy, francuskiego crème brûlée czy hiszpańskich tapas. Z wrocławskiego lotniska możemy wybrać się na czerwcowy przedłużony weekend np. do Mediolanu, płacąc za bilet w dwie strony w terminie 17-20 czerwca 326 zł*. Stolica Lombardii kusi nie tylko wszystkich fanów mody, ale przede wszystkim miłośników sztuki i dobrej architektury. W terminie 16-18 czerwca można też odwiedzić Londyn (324 zł za bilet w obie strony) lub Edynburg (317 zł w obie strony). Te miasta będą idealne dla osób, które lubią zwiedzać muzea. Z nieoczywistych wyborów w stolicy Szkocji warto wybrać się do Muzeum Chirurgów lub Szkockiego Muzeum Portretów. W Londynie oprócz obowiązkowych punktów na mapie, czyli Tate Modern czy Muzeum Historii Naturalnej, warto pójść mniej oczywistą ścieżką i udać się np. do intrygującego Muzeum Horroru. Co ważne, wstęp do większość londyńskich muzeów jest bezpłatny.
Z dużych europejskich miast, które można odwiedzić podczas długiego czerwcowego weekendu, idealnie w kalendarz wpiszą się: Sztokholm-Skavsta (16-19 czerwca), Paryż-Beauvais (16-19 czerwca), Barcelona-Girona (17-19 czerwca) czy Ateny (17-20 czerwca).
Czerwcowy raj dla plażowiczów
Plaża, morska bryza i relaks w temperaturze ponad 30 stopni Celsjusza. Kierunki południowe to jeden z najczęstszych wyborów pasażerów lecących z Wrocławia.
– Oferta wrocławskiego lotniska systematycznie się rozrasta. W letnim rozkładzie mamy nowe połączenia m.in. do Chorwacji, Hiszpanii czy na Rodos, co powinno usatysfakcjonować wszystkich fanów plażowania – podkreśla Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.
Czerwcowy długi weekend również i tu idealnie współgra z harmonogramem lotów przewoźników. Możemy wybrać się na Maltę (17-19 czerwca), do Zadaru (17-20 czerwca), na Cypr (16-19 czerwca), na Korfu (16-19 czerwca), do tętniącego życiem Alicante (16-19 czerwca) i do Burgas (16-19 czerwca).
Dodatkowo możemy również odwiedzić włoskie wybrzeże, lecąc z Wrocławia w terminie 16-19 czerwca do Bolonii, a stamtąd udać się do popularnego kurortu – Rimini. Pociąg z Bolonii na wybrzeże jedzie jedynie godzinę.
*Ceny biletów aktualne na dzień 19 maja 2022.
Więcej informacji
Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.
Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.
Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.
Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.