Do Wrocławia wracają regularne połączenia lotnicze
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Od 1 czerwca znów polecimy z wrocławskiego portu. PLL LOT wznawiają regularne rejsy na Lotnisko Chopina w Warszawie. Na początek będą dwa połączenia dziennie. Z myślą o bezpieczeństwie pasażerów, w samolotach i na lotniskach zostaną wprowadzone odpowiednie procedury, dostosowane do aktualnej sytuacji epidemicznej.
PLL LOT rozpoczynają przywracanie połączeń lotniczych od tras krajowych. Jak informuje przewoźnik, na pokładzie samolotów będzie obowiązywać procedura #BezpiecznyLOT, wypracowana w oparciu o rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego i międzynarodowych organizacji branżowych.
Wrocławskie lotnisko w czasie pandemii pełniło ważne funkcje (m.in. cargo, wojskowe, medyczne). 1 czerwca obsłuży pierwsze rozkładowe rejsy pasażerskie po ponad dwumiesięcznej przerwie. Ruch lotniczy jest jednak przywracany stopniowo. Dlatego, w pierwszym etapie, pasażerowie wrocławskiego portu będą mieli do dyspozycji dwa połączenia dziennie na Lotnisko Chopina.
– Wszystko wskazuje na to, że wznowienie rejsów na trasie do Warszawy to pierwszy krok na drodze przywracania rozkładowych połączeń lotniczych. Czekamy obecnie na zatwierdzenie regulacji przygotowywanych przez Komisję Europejską, która określi, jakie konkretnie warunki będą musiały spełnić lotniska i linie lotnicze – mówi Jarosław Wróblewski, Dyrektor Portu Lotniczego Wrocław.
Pewne już jest, że zostaną wprowadzone wytyczne dotyczące m.in. utrzymywania dystansu społecznego i noszenia maseczek w terminalu oraz na pokładzie samolotów.
Kiedy ruszą następne połączenia?
Wrocławski port pozostaje w stałym kontakcie z liniami lotniczymi operującymi ze stolicy Dolnego Śląska. Kiedy możemy się spodziewać ponownego uruchomienia połączeń przez pozostałych przewoźników?
– Przygotowujemy się na kilka scenariuszy, które są uzależnione od skali wznowienia ruchu w pierwszej fazie. Czekamy na oficjalne potwierdzenie decyzji przewoźników, więc możemy sobie pozwolić na ostrożną nutę optymizmu. Szacujemy, że połączenia międzynarodowe będą stopniowo wznawiane na przełomie czerwca i lipca. Wszyscy są jednak świadomi, że odbudowa siatki połączeń będzie wymagała czasu. Powrót do latania jest bardzo ważny, ale najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich osób korzystających z lotnisk. Kluczowe będzie dostosowanie się do nowych regulacji i zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego pasażerom oraz personelowi lotniska i linii lotniczych – podkreśla Jarosław Wróblewski.
http://airport.wroclaw.pl/

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.