Komunikaty PR

Dużo kierunków południowych: sprawdź, dokąd polecisz na wakacje z Wrocławia

2021-06-16  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Sezon wakacyjny na wrocławskim lotnisku rozkręca się w szybkim tempie. Tylko w czerwcu tanie linie uruchomiły lub wkrótce uruchomią 17 kierunków na południe Europy, a do tego dochodzi 7 kolejnych połączeń w ofercie biur podróży. Łącznie na naszym lotnisku dostępnych jest już blisko 80 kierunków.

Od początku czerwca samoloty tanich linii znowu latają z Wrocławia do Aten i Rzymu, na Maltę, do Bolonii i na Sycylię (Palermo), a także do Bari, Neapolu i na Cypr (Larnaka). 12 czerwca zostało otwarte nowe połączenie do Burgas nad Morzem Czarnym. A to jeszcze nie koniec – w drugiej połowie miesiąca ruszą Zadar i Split (to również nowości), a także Mediolan-Bergamo, Korfu i Kos oraz Kutaisi. Z kolei w lipcu startuje polska nowość – połączenie Olsztyn-Mazury.

Łącznie w czerwcu ruszyło lub wkrótce wystartuje 17 kierunków w ofercie tanich linii. Już wcześniej dostępne były Majorka, Teneryfa, Malaga czy Kreta (Chania).

Biura podróży uruchamiają w czerwcu w sumie 7 kolejnych połączeń z Wrocławia: do Grecji (Korfu i Kos), do Hiszpanii (na Majorkę i Fuerteventurę), a także do Albanii, Tunezji i na Sardynię. Już wcześniej wystartowały wycieczki do Egiptu (Hurghada i Marsa Alam), Turcji (Antalya i Bodrum), Grecji (Kreta, Rodos i Zakynthos) i Bułgarii (Warna i Burgas).

Tegoroczny sezon wakacyjny ruszył już na początku maja, ale czerwiec obfituje w następne połączenia do ulubionych przez naszych pasażerów miejsc. To doskonała wiadomość dla wszystkich spragnionych słońca, ciepłych mórz i pięknych krajobrazów. Wszyscy liczyliśmy na pełniejszy sezon wakacyjny i cieszymy się, że podróżni mają już naprawdę bogaty i ciekawy wybór kierunków. W ofercie przewoźników i biur podróży znajdziemy właściwie wszystkie najpopularniejsze wybrzeża, wyspy, kurorty i miasta – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Czas na podróż

Słońce, ciepłe morze czy atrakcje kulinarne i inne rozrywki przyciągają amatorów błogiego wypoczynku. Ale przy planowaniu wakacyjnego wyjazdu znaczenie ma również czas podróży. Pod tym względem samolot jest bezkonkurencyjny. Wystarczy zdać sobie sprawę z faktu, że tylko 1 godzinę trwa lot z Wrocławia do Burgas nad Morzem Czarnym, jedynie kwadrans dłużej na Korfu – grecką wyspę na Morzu Jońskim, 1,5 godziny na wybrzeże Dalmacji (Zadar lub Split), 2 godziny na Szmaragdowe Wybrzeże Sardynii (Olbia - Costa Smeralda), 2,5 godziny na Costa Brava (Barcelona Girona), na Sycylię (Palermo), na Majorkę (Palma) albo na Cypr (Larnaka), a 3 godziny na niezwykle słoneczne Białe Wybrzeże (Costa Blanca, lotnisko Alicante). – Krótki czas i wygoda to zdecydowanie atuty podróży lotniczej. Ten sezon letni otwiera wreszcie większe możliwości, by znów z tego korzystać – dodaje Dariusz Kuś.

Coraz więcej połączeń

Od lipca polecimy z Wrocławia bezpośrednio na londyńskie lotnisko Heathrow. To ważne połączenie otwierają linie British Airways. Będzie realizowane dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele. Przewoźnicy sieciowi oferują również połączenia do Amsterdamu (KLM), Frankfurtu i Monachium (Lufthansa), Düsseldorfu (Eurowings), Zurychu (SWISS), Kopenhagi (SAS) oraz Warszawy (PLL LOT).

Liczba połączeń uruchamianych ponownie lub otwieranych przez przewoźników systematycznie się powiększa. To bardzo dobry prognostyk na przyszłość. W tej chwili siatka połączeń wrocławskiego lotniska składa się już blisko z 80 kierunków oferowanych przez tanie linie lotnicze, przewoźników sieciowych i biura podróży – dodaje Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Na lotniskach nadal obowiązują zasady bezpieczeństwa związane z przepisami i zaleceniami pandemicznymi. Wrocławski port stara się jak najbardziej ułatwić podróżowanie. Przypomnijmy, że w terminalu pasażerskim wykonywane są szybkie testy antygenowe dla wszystkich pasażerów odlatujących z Wrocławia (strefa ogólna, wejście: odloty). Punkt działa codziennie, w trakcie odpraw (3 godz. przed każdym odlotem). Wynik otrzymujemy po kwadransie. Koszt: 160 zł za osobę (wraz z zaświadczeniem w języku angielskim).

Z kolei pasażerowie przylatujący do Wrocławia mogą wykonać na wrocławskim lotnisku szybkie testy antygenowe na obecność koronawirusa – i to jeszcze przed przekroczeniem granicy. Negatywny wynik gwarantuje, że maksymalnie skróci się czas oczekiwania do kontroli granicznej, a dodatkowo pasażer nie będzie poddany kwarantannie i uniknie biurokracji. Poza tym, podróżni posiadający dokument biometryczny mogą korzystać z uruchomionych niedawno bramek do automatycznej kontroli granicznej. Dla wygody podróżnych lotnisko uruchomiło na swojej stronie internetowej system do rezerwacji online dostępnych testów. Zakup tej usługi przez internet jeszcze bardziej skraca czas procedury testowej, a dzięki promocyjnym cenom także zdecydowanie obniża jej koszty.

Więcej informacji

Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. W roku 2019 obsłużył ponad 3,5 mln pasażerów. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.

Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.

Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.

Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie! Biuro prasowe
2024-12-30 | 12:00

Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!

Jesień i zima to zdecydowanie czas na Azje, w której panuje właśnie pora sucha i pełnia słońca. W tym roku Azja zaskoczyła wzrostem popularności w porównaniu do roku
Podróże Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
2024-12-23 | 11:00

Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?

Coraz więcej Polaków decyduje się spędzać święta Bożego Narodzenia poza domem, szukając miejsc, które łączą tradycyjny klimat z możliwością wyjątkowego wypoczynku. W
Podróże SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
2024-12-19 | 16:25

SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl

Sun & Snow Sp. z o.o dołączył do partnerów sieci handlowej Lidl. Od grudnia do końca stycznia 2025 polscy użytkownicy aplikacji Lidl Plus mają możliwość skorzystania ze zniżki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Finanse

Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania

Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.

Nowe technologie

Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi

Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.