E-hulajnogi Lime wracają nad polskie morze
Lime, największa na świecie firma oferująca współdzielone pojazdy elektryczne ogłosiła, że rozpoczyna kolejny sezon nad polskim morzem. W te wakacje e-hulajnogi będą dostępne w aż 24. nadmorskich miejscowościach.
W ubiegłym roku e-hulajnogi Lime cieszyły się rekordowym zainteresowaniem wśród turystów wypoczywających nad polskim morzem, dlatego firma postanowiła wprowadzić swoją usługę do kolejnych popularnych kurortów.
„Wakacje są zawsze dla nas pracowitym czasem, cieszymy się że tak wiele osób używa naszych pojazdów podczas swoich urlopów i wykorzystuje je do podróży po polskim wybrzeżu. W tym roku zgodnie z oczekiwaniami naszych użytkowników, postanowiliśmy udostępnić większą flotę i zaoferować usługę w miejscowościach, w których jeszcze nas nie było. Ponadto zostaliśmy partnerem festiwali Sunrise, Sun i Sunset Square. Uczestnicy tych wydarzeń będą mogli łatwo na nie dotrzeć i zaparkować przy samym wejściu”- komentuje Damian Kupczak, Senior Operations Manager, Lime Polska.
W 2023 r. najdłuższy przejazd nad morzem, biorąc pod uwagę jego czas, trwał 1 godzinę i 34 minuty, natomiast jeśli chodzi o odległość to wyniósł prawie 24 km. Dzięki korzystaniu z e-hulajnóg Lime udało się uniknąć ponad 82 tysięcy przejazdów samochodami, co przekłada się na średnio ponad 137 tysięcy kilometrów. Dzięki społeczności użytkowników Lime nad polskim morzem udało się zredukować poziom emisji CO2 o 25 ton.
Lista nadmorskich miejscowości, w których dostępna jest oferta Lime:
- Ustka
- Władysławowo
- Jastrzębia Góra
- Chałupy
- Chłapowo
- Jastarnia
- Jurata
- Kuźnica
- Kołobrzeg
- Mielno
- Mielenko
- Unieście
- Ustronie Morskie
- Sianożęty
- Łeba
- Gdynia
- Gdańsk
- Sopot
- Darłowo
- Dąbki
- Darłówko
- Bobolin
- Grzybowo
- Dźwirzyno

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.