E-hulajnogi Lime wracają nad polskie morze
Lime, największa na świecie firma oferująca współdzielone pojazdy elektryczne ogłosiła, że rozpoczyna kolejny sezon nad polskim morzem. W te wakacje e-hulajnogi będą dostępne w aż 24. nadmorskich miejscowościach.
W ubiegłym roku e-hulajnogi Lime cieszyły się rekordowym zainteresowaniem wśród turystów wypoczywających nad polskim morzem, dlatego firma postanowiła wprowadzić swoją usługę do kolejnych popularnych kurortów.
„Wakacje są zawsze dla nas pracowitym czasem, cieszymy się że tak wiele osób używa naszych pojazdów podczas swoich urlopów i wykorzystuje je do podróży po polskim wybrzeżu. W tym roku zgodnie z oczekiwaniami naszych użytkowników, postanowiliśmy udostępnić większą flotę i zaoferować usługę w miejscowościach, w których jeszcze nas nie było. Ponadto zostaliśmy partnerem festiwali Sunrise, Sun i Sunset Square. Uczestnicy tych wydarzeń będą mogli łatwo na nie dotrzeć i zaparkować przy samym wejściu”- komentuje Damian Kupczak, Senior Operations Manager, Lime Polska.
W 2023 r. najdłuższy przejazd nad morzem, biorąc pod uwagę jego czas, trwał 1 godzinę i 34 minuty, natomiast jeśli chodzi o odległość to wyniósł prawie 24 km. Dzięki korzystaniu z e-hulajnóg Lime udało się uniknąć ponad 82 tysięcy przejazdów samochodami, co przekłada się na średnio ponad 137 tysięcy kilometrów. Dzięki społeczności użytkowników Lime nad polskim morzem udało się zredukować poziom emisji CO2 o 25 ton.
Lista nadmorskich miejscowości, w których dostępna jest oferta Lime:
- Ustka
- Władysławowo
- Jastrzębia Góra
- Chałupy
- Chłapowo
- Jastarnia
- Jurata
- Kuźnica
- Kołobrzeg
- Mielno
- Mielenko
- Unieście
- Ustronie Morskie
- Sianożęty
- Łeba
- Gdynia
- Gdańsk
- Sopot
- Darłowo
- Dąbki
- Darłówko
- Bobolin
- Grzybowo
- Dźwirzyno
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.