Komunikaty PR

Eurotrip alternatywą dla „tradycyjnych” wakacji?

2023-07-08  |  01:00
Biuro prasowe

Przystanki w najpiękniejszych zakątkach świata, próbowanie nowych smaków, poznawanie odmiennych kultur, wolność, niezależność i wyśmienita zabawa. Eurotrip to ciekawa alternatywa dla klasycznych wczasów. Wakacje na kółkach mają coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego. Podróż po najbardziej malowniczych zakątkach Europy to wspaniała przygoda, która generuje mnóstwo wyjątkowych wspomnień. Jak zorganizować taką wyprawę? Co warto ze sobą zabrać? Podpowiadamy!

 

Eurotrip to – jak wskazuje nazwa – wycieczka po Europie bądź eurowakacje, których ideą jest zwiedzenie całego kontynentu lub większości należących do niej krajów. Wczasowicze najczęściej podróżują własnym samochodem i śpią w hotelach, namiotach czy u prywatnych gospodarzy. Ciekawym rozwiązaniem jest wypożyczenie kampera i noclegi na kempingach, parkingach czy w innych malowniczych miejscach.

 

Na czterech kółkach przez Europę – jak się przygotować?

 

Krótka, spontaniczna wycieczka w nieznane może być intrygująca. Jednak do długiej podróży, podczas której przemierzysz wiele europejskich krajów, warto się porządnie przygotować. Dobry plan to podstawa udanej wyprawy. Zanim spakujesz bagaże do samochodu i odpalisz silnik, zastanów się, które kraje chciałbyś odwiedzić. Szczegółowo zaplanuj trasę podróży i zarezerwuj miejsca noclegowe.

 

Jeśli zamierzasz podróżować własnym samochodem, koniecznie sprawdź jego stan techniczny. Najlepiej zrobić to u doświadczonego mechanika, który bez problemu dostrzeże ewentualne usterki i wymieni zużyte części. Natomiast jeśli zamierzasz wynająć kampera, koniecznie wybierz pojazd od sprawdzonej i zaufanej wypożyczalni.

 

Wymień gotówkę w kantorze lub zaopatrz się w specjalną kartę do płatności międzywalutowych. Dowiedz się, jakie przepisy drogowe obowiązują w krajach, które zamierzasz odwiedzić i sprawdź wymagane wyposażenie samochodowe.

 

Gwarancja komfortu, bezpieczeństwa i pełnej niezależności

 

Komfort i powodzenie podróży w dużej mierze zależy od tego, co ze sobą zabierzemy. Co wziąć na wycieczkę po Europie? Przede wszystkim ubrania i buty na każdą pogodę, bieliznę, kosmetyczkę z niezbędnymi produktami higienicznymi, rzeczy osobiste oraz apteczkę wyposażoną w leki:

  • przyjmowane na stałe,
  • przeciwbólowe,
  • przeciwbiegunkowe,
  • na alergię i zatrucia,
  • materiały opatrunkowe.

 

Jeśli zamierzamy spędzać noce na kempingach, bez wątpienia przyda się solidny, nieprzemakalny namiot, a w nim dmuchany materac, ciepły koc oraz śpiwór.

 

Do przechowywania i przenoszenia rzeczy przydadzą się:

  • mały, nieprzemakalny plecak,
  • nerka lub niewielka, poręczna torebka,
  • plastikowy pojemnik,
  • woreczki jednorazowe.

 

Pamiętaj o latarce, naczyniach i sztućcach, aktualnej mapie (na wszelki wypadek) i zestawie najpotrzebniejszych narzędzi. Może przydać Ci się też mały czajnik elektryczny, przenośna lodówka turystyczna i przedłużacz. Warto też wziąć laptopa. Nie zapomnijmy też o ładowarkach do wszystkich sprzętów.

 

Niezależność energetyczna gdziekolwiek jesteś

 

Nieoczywistym, ale niesamowicie przydatnym elementem bagażu jest przenośna stacja zasilania. Stacja zapewni Ci niezależność energetyczną przez cały wyjazd. Dzięki niej z łatwością naładujesz wszystkie sprzęty i skorzystasz z ich funkcjonalności. – Przenośna stacja zasilania to niezbędny gadżet na eurotrip. Stację można ładować ładowarką samochodową podczas jazdy czy za pomocą specjalnego zestawu paneli słonecznych na biwaku – wyjaśnia Piotr Kuźniarski, przedstawiciel firmy EcoFlow.

 

Jaką stację wybrać? Dobrym wyborem na wycieczkę po Europie jest model o pojemności przynajmniej 256 Wh. Tego rodzaju stacja jest lekka i kompaktowa. Nie zajmuje dużo miejsca w bagażniku i można ją z łatwością przenosić. Jest w stanie zapewnić energię większości sprzętom używanym na co dzień. Dla przykładu River 2 do 100% ładuje się nawet w 60 minut i można sterować nią z poziomu dedykowanej aplikacji.

 

O czym warto pamiętać, organizując eurotripa?

 

Chociaż do podróżowania po Europie wystarczy dowód osobisty, to na wszelki wypadek warto mieć ze sobą paszport. Dla bezpieczeństwa i poczucia komfortu na wypadek niespodziewanych zdarzeń – na drodze i nie tylko – przyda się ubezpieczenie assistance auta i Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego.

 

A co poza tym? Pamiętaj o dobrym humorze i pozytywnym nastawieniu. Problemy i troski dnia codziennego zostaw w domu i ruszaj w drogę! Eurotrip z pewnością będzie niezapomnianą przygodą.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute? Biuro prasowe
2025-04-17 | 12:20

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

Oferty first minute stają się coraz częstszym wyborem osób planujących wypoczynek z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W przeciwieństwie do ofert last minute zakup wakacji first
Podróże 20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!
2025-04-11 | 14:40

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Corendon Airlines wraz ze swoimi pasażerami świętuje 20-lecie działalności w przestworzach W 2025 roku Corendon Airlines świętuje 20-lecie swojej działalności i zaprasza
Podróże Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
2025-03-19 | 12:00

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mateusz Waligóra, znany polski podróżnik i eksplorator, dokonał kolejnego niezwykłego wyczynu – przejechał zimą mongolską część pustyni Gobi na rowerze.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.