Ferie zimowe bez dzieci
Manor House
ul. Czachowskiego 56
26-510 Chlewiska
justyna.kurowska|manorhouse.pl| |justyna.kurowska|manorhouse.pl
+48607085850
www.manorhouse.pl
Wypoczynek zimą dodaje sił, dobrej energii i wzmacnia organizm, zwłaszcza jeśli postawimy na relaks w hotelu SPA, za miastem, wśród dorosłych. Taki urlop niesie wiele przyjemności, możliwości odstresowania i kompleksowego zadbania o swój dobrostan.
Udany zimowy urlop często kojarzy się z rodzinnym wyjazdem na narty, ale niezapomniane ferie można spędzić też w hotelu SPA, gdzie korzystając np. z termoterapii i światłoterapii poprawimy samopoczucie – zwykle gorsze w krótkie, zimowe dni bez słońca. Takim miejscem, stworzonym z myślą o relaksie, odprężeniu i regeneracji, jest mazowiecki kompleks Manor House SPA**** - Pałac Odrowążów*****, który ze względu na pozytywny wpływ natury jest nazywamy Polskim Centrum Biowitalności.
Sielska atmosfera, cisza i spokój luksusowego hotelu SPA, przyjaznego dorosłym, weganom i alergikom, położonego z dala od miejskiego pośpiechu i zgiełku, otoczonego 10-hektarowym, zabytkowym parkiem, który zachwyca swą urodą również zimową porą. Do tego wszechobecna holistyczna aura i Biowitalne SPA z relaksującymi masażami i energetycznymi terapiami oraz bogatą w atrakcje strefą wellness. Najlepszy Hotel SPA w Polsce (tytuł Best SPA Hotel w konkursie Perfect SPA Awards 2023) kusi do przyjazdu na zimowe ferie bez dzieci, podczas których można zaopiekować się sobą na każdym poziomie.
- Zimowy urlop można spędzać na różne sposoby. Niektórzy jadą na narty, wybierają znane górskie kurorty, inni wręcz przeciwnie - szukają spokojnych miejsc, z dala od miasta, jego pośpiechu, stresujących sytuacji, gdzie mogą się wyciszyć, odpocząć od codziennego zabiegania i zregenerować siły. Nasz hotel, jako enklawa dla dorosłych (zapraszamy gości powyżej 12 roku życia, ale zdecydowana większość to osoby z pokolenia 30-, 40- i 50-latków) jest chętnie wybierany na pobyty we dwoje i relaks w SPA. – tłumaczy Dorota Tokarska, dyrektor marketingu hotelu Manor House SPA i dodaje: Już od kilku lat obserwujemy, że w zimowe miesiące chętnie odwiedzają nas goście, którzy wolą spędzić ten czas oddając się relaksującym zabiegom i rytuałom, podczas gdy ich nastoletnie dzieci cieszą się białym szaleństwem na zorganizowanych obozach z rówieśnikami. Również dziadkowie i osoby bezdzietne cenią spokojniejszą atmosferę butikowego hotelu SPA, która sprzyja redukcji stresu i głębokiemu relaksowi i przekłada się na poprawę ogólnej kondycji psychofizycznej, a więc zdrowia i zadowolenia z życia.
W urokliwych Chlewiskach zimową magię można poczuć zarówno spacerując po rozległym parku Manor House SPA i okolicznych lasach, jak i delektując się ciepłem kominka i klimatycznych wnętrz zabytkowych budynków. Można oddać się relaksującym kąpielom w bezchlorowym basenie z ożywioną wodą Grandera i dr. Keshego, jacuzzi i basenie swim SPA oraz rytuałom saunowym w kompleksie Łaźni Rzymskich. Można też skorzystać z masaży, zabiegów pielęgnacyjnych i terapii energetycznych w Gabinetach Bioodnowy. Pakiet Zima i Ferie to niepowtarzalna okazja na odcięcie się od rzeczywistości i zanurzenie się w błogim spokoju. W ramach tej oferty można wypoczywać dłużej i bardziej kameralnie korzystając z opcji „w tygodniu taniej” oraz wybranych przez siebie zabiegów z menu SPA.
W tym okresie można się cieszyć wszystkimi udogodnieniami luksusowego hotelu w atrakcyjnej cenie i przy mniejszym, niż w wysokim sezonie, obłożeniu. Wśród atrakcji – relaksujący seans na łóżku membranowym, podczas którego masaż ciepłą wodą niesie przyjemne odprężenie, redukcję napięć i dobre samopoczucie. Ponadto Pokojowy Program SPA, w tym kąpiele w kruchach woli ze sproszkowaną perłą i soli himalajskiej w pokojach z wannami, Terapia Biowitalna na kamiennych matach i muzyce harmonizującej czakry oraz uodparniająca haloterapia w Chacie Solnej (jeden seans zastępuje 3 dni spędzone nad morzem).
Na zimowy urlop w Manor House SPA w okresie od 15 stycznia do 25 lutego 2024 r. został przygotowany specjalny program dodatkowych atrakcji. Codziennie odbywają się ćwiczenia w basenie wzmacniające mięśnie kręgosłupa, seanse inhalacyjne w Chacie Solnej, sesje w Łaźniach Rzymskich, balansowanie plazmą w oparciu o technologię dr. Keshego, energetyzująca terapia na kamiennych matach w Komnacie Biowitalności, można też korzystać z basenu z plazmatyczną, bezchlorową i bezzapachową wodą, która pielęgnuje skórę.
W różne dni tygodnia odbywają się również zajęcia tematycznie, wśród nich m.in.:
- koncerty na misy i gongi tybetańskiej, podczas których uczestnicy są poddawani masażowi dźwiękiem;
- terapia multifalowa, która działa kompleksowo na organizm, oczyszcza go, wzmacnia i stymuluje do samoleczenia;
- odnowa biologiczna w Witalnej Wiosce SPA z saunami: fińską, dymno-ziołową, na podczerwień, ruską banią, ścieżką świetlno-powietrzną, beczkami polskimi, balią japońską i prysznicami wrażeń;
- warsztaty makijażowe;
- zwiedzanie stadniny z odnową biologiczną dla koni oraz zabytkowej Huty Żelaza w Chlewiskach.
Podczas zimowego urlopu w Manor House SPA, łatwo znaleźć spokój i harmonię. Taki wypoczynek będzie błogim czasem relaksu i regeneracji organizmu. Więcej na: www.manorhouse.pl
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.