FREE NOW nagradza za korzystanie ze współdzielonego transportu
FREE NOW
Warszawa
01-205 Warszawa
press|free-now.com| |press|free-now.com
+48 530 121 652
www.free-now.com/pl
Trwa Europejski Tydzień Mobilności, którego zwieńczeniem jest Dzień bez Samochodu przypadający na 22 września. Z tej okazji FREE NOW, superaplikacja mobilności miejskiej, chce zachęcić mieszkańców miast do odkrywania innych niż własne auto, środków współdzielonego transportu. Do końca września będzie nagradzać osoby korzystające ze współdzielonej mobilności miejskiej w godzinach szczytu zniżkami na kolejne przejazdy, w ramach akcji Carless Challenge. Nagradzane są przejazdy komunikacją miejską i podmiejską, e-hulajnogami, e-skuterami, carsharingiem i taksówkami - wszystkich dostępnych lokalnie operatorów.
Najnowsze badanie Kantar dla FREE NOW wykazało, że już 70% Europejczyków jest gotowych zastąpić własne auto bardziej zrównoważonymi opcjami mobilności miejskiej, takimi jak e-hulajnogi, e-skutery, carsharing czy taksówki zamawiane przez aplikację[1]. Rozwój platform MaaS (Mobility as a Service) oferujących różne formy transportu w ramach jednego systemu, może przyczynić się do ograniczenia emisji w sektorze transportu nawet o 54%[2]. Mieszkańcy miast, również w Polsce, zauważają problem zatłoczonych ulic i uciążliwych korków w centrach miast, w godzinach szczytu.
Jako superaplikacja mobilności miejskiej, która integruje różne formy transportu zewnętrznych operatorów, chcemy zachęcać mieszkańców do odkrywania jak wiele sposobów na dotarcie do celu oferują ich miasta. Wiemy też, że do podjęcia konkretnego działania potrzebna jest odpowiednia zachęta, dlatego postanowiliśmy nagradzać zniżkami na nasze usługi osoby, które skorzystają ze współdzielonej mobilności, w tym komunikacji miejskiej i podmiejskiej, w ramach akcji Carless Challenge. Wierzymy, że w ten sposób przyczynimy się do zmiany nawyków transportowych wśród osób korzystających z aut prywatnych wyłącznie z powodu przyzwyczajenia czy wygody - mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce.
Aby wziąć udział w akcji Carless Challenge i otrzymać zniżki od FREE NOW, należy spełnić poniższe warunki:
· Do końca września 2022 roku, przynajmniej 6 razy skorzystać z każdego, innego niż własne auto, współdzielonego środka transportu (np. Komunikacja miejska/podmiejska, taksówka, e-hulajnoga, e-skuter, carsharing). Akceptowane są przejazdy wykonane z wszystkich dostępnych lokalnie platform i operatorów.
· Przejazdy muszą odbywać się w godzinach szczytu, w dni powszednie, tj.: 6.00-10.00 oraz 15.00-18.00.
· Przesłać za pośrednictwem dedykowanego formularza dowód tych przejazdów, w postaci skanu lub zdjęcia biletu, faktury lub rachunku - z widoczną datą i godziną wykonanego przejazdu.
FREE NOW nagradza atrakcyjnymi zniżkami na kolejne 6 przejazdów - taksówką lub e-hulajnogą[3]. Jedna osoba może wysłać dwa zgłoszenia - każde z dowodami na 6 wykonanych przejazdów we wrześniu (od 19.09.2022). Zgłoszenia przyjmowane są do 5 października 2022 r. Akcja dotyczy wszystkich 19 polskich miast, w których dostępne jest FREE NOW.
Więcej szczegółów wraz z instrukcją przesłania zgłoszenia znajduje się na stronie: https://www.free-now.com/pl/carless-challenge
[1] Ankieta internetowa Kantar dla FREE NOW przeprowadzona wśród 5 tysięcy mieszkańców miast z 10 krajów europejskich, w sierpniu 2022 roku.
[2] The implications of Mobility as a Service for urban emissions (2022), dostęp: https://bit.ly/3bVQkpn
[3] Oferta wynajmu e-hulajnóg przez aplikację FREE NOW dostępna jest obecnie w: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Szczecinie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.