FREE NOW nagradza za korzystanie ze współdzielonego transportu
FREE NOW
Warszawa
01-205 Warszawa
press|free-now.com| |press|free-now.com
+48 530 121 652
www.free-now.com/pl
Trwa Europejski Tydzień Mobilności, którego zwieńczeniem jest Dzień bez Samochodu przypadający na 22 września. Z tej okazji FREE NOW, superaplikacja mobilności miejskiej, chce zachęcić mieszkańców miast do odkrywania innych niż własne auto, środków współdzielonego transportu. Do końca września będzie nagradzać osoby korzystające ze współdzielonej mobilności miejskiej w godzinach szczytu zniżkami na kolejne przejazdy, w ramach akcji Carless Challenge. Nagradzane są przejazdy komunikacją miejską i podmiejską, e-hulajnogami, e-skuterami, carsharingiem i taksówkami - wszystkich dostępnych lokalnie operatorów.
Najnowsze badanie Kantar dla FREE NOW wykazało, że już 70% Europejczyków jest gotowych zastąpić własne auto bardziej zrównoważonymi opcjami mobilności miejskiej, takimi jak e-hulajnogi, e-skutery, carsharing czy taksówki zamawiane przez aplikację[1]. Rozwój platform MaaS (Mobility as a Service) oferujących różne formy transportu w ramach jednego systemu, może przyczynić się do ograniczenia emisji w sektorze transportu nawet o 54%[2]. Mieszkańcy miast, również w Polsce, zauważają problem zatłoczonych ulic i uciążliwych korków w centrach miast, w godzinach szczytu.
Jako superaplikacja mobilności miejskiej, która integruje różne formy transportu zewnętrznych operatorów, chcemy zachęcać mieszkańców do odkrywania jak wiele sposobów na dotarcie do celu oferują ich miasta. Wiemy też, że do podjęcia konkretnego działania potrzebna jest odpowiednia zachęta, dlatego postanowiliśmy nagradzać zniżkami na nasze usługi osoby, które skorzystają ze współdzielonej mobilności, w tym komunikacji miejskiej i podmiejskiej, w ramach akcji Carless Challenge. Wierzymy, że w ten sposób przyczynimy się do zmiany nawyków transportowych wśród osób korzystających z aut prywatnych wyłącznie z powodu przyzwyczajenia czy wygody - mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce.
Aby wziąć udział w akcji Carless Challenge i otrzymać zniżki od FREE NOW, należy spełnić poniższe warunki:
· Do końca września 2022 roku, przynajmniej 6 razy skorzystać z każdego, innego niż własne auto, współdzielonego środka transportu (np. Komunikacja miejska/podmiejska, taksówka, e-hulajnoga, e-skuter, carsharing). Akceptowane są przejazdy wykonane z wszystkich dostępnych lokalnie platform i operatorów.
· Przejazdy muszą odbywać się w godzinach szczytu, w dni powszednie, tj.: 6.00-10.00 oraz 15.00-18.00.
· Przesłać za pośrednictwem dedykowanego formularza dowód tych przejazdów, w postaci skanu lub zdjęcia biletu, faktury lub rachunku - z widoczną datą i godziną wykonanego przejazdu.
FREE NOW nagradza atrakcyjnymi zniżkami na kolejne 6 przejazdów - taksówką lub e-hulajnogą[3]. Jedna osoba może wysłać dwa zgłoszenia - każde z dowodami na 6 wykonanych przejazdów we wrześniu (od 19.09.2022). Zgłoszenia przyjmowane są do 5 października 2022 r. Akcja dotyczy wszystkich 19 polskich miast, w których dostępne jest FREE NOW.
Więcej szczegółów wraz z instrukcją przesłania zgłoszenia znajduje się na stronie: https://www.free-now.com/pl/carless-challenge
[1] Ankieta internetowa Kantar dla FREE NOW przeprowadzona wśród 5 tysięcy mieszkańców miast z 10 krajów europejskich, w sierpniu 2022 roku.
[2] The implications of Mobility as a Service for urban emissions (2022), dostęp: https://bit.ly/3bVQkpn
[3] Oferta wynajmu e-hulajnóg przez aplikację FREE NOW dostępna jest obecnie w: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Szczecinie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.