Göcek – centrum żeglarstwa w Türkiye (Turcji)
Synertime
Aleja Wyścigowa
02-681 Warszawa
e.potocka|synertime.pl| |e.potocka|synertime.pl
668132416
www.synertime.pl
Göcek - małe, urokliwe miejsce w Türkiye (Turcji) Egejskiej przyciąga żeglarzy z całego świata swoimi wspaniałymi portami jachtowymi. Ponadto, turyści w tej malowniczo położonej miejscowości, mogą się cieszyć naturą i pyszną kuchnią w wielu restauracjach i kawiarniach z widokiem na morze.
Göcek znajduje się w prowincji Muğla, w połowie drogi między Köyçeğiz i Fethiye, a także blisko lotniska w Dalamanie. Według słynnego mitu, to w tym miejscu, niegdyś znanym jako Kalimche, spadł Ikar gdy przeleciał zbyt blisko słońca. Dzięki swojemu położeniu, zatokom i wielu okolicznym wyspom, zachęca do odwiedzin miłośników wakacji pełnych kąpieli słonecznych i morskich. Mieszczą się tu też najlepsze przystanie jachtowe w Türkiye (Turcji). Göcek to także punkt startu wielu Błękitnych Rejsów łodziami typu gulet (tradycyjny drewniany żaglowiec z masztem), podczas których można wyczarterować cały statek albo tylko kabinę i spędzić tydzień na morzu.
Największe naturalne atrakcje regionu:
Wyspa Göcek – zlokalizowana najbliżej miasta o tej samej nazwie to idealne miejsce na relaks w pięknym otoczeniu. Można tu dopłynąć korzystając z usług taksówki morskiej lub swoją łodzią. Na wyspie znajdują się punkty gastronomiczne oraz wypożyczalnie leżaków i parasoli.
Wyspa Tersane – największa wyspa wśród wysp Göcek. Znajdują się tu ruiny z czasów Imperium Osmańskiego. Wyspa składa się z dwóch części: portu zimowego i portu letniego.
Zatoka Bedri’ego Rahmi – nazwana na cześć słynnego malarza, który odwiedził to miejsce w 1974 roku. Stworzył też dzieło sztuki na znajdującej się tu skale. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że przedstawia rybę, ale tak naprawdę na ilustracji można znaleźć sześć zwierząt.
Wyspy Yassıca – archipelag w zatoce Fethiye to ulubione miejsce miłośników sportów wodnych. Porośnięte drzewami sosnowymi i oliwnymi wyspy sprawdzą się na piesze wycieczki. Latem mieszkańcy sprzedają na straganach przekąski i wakacyjne pamiątki dla turystów.
Zatoka Killebükü – jedna z najpiękniejszych zatok w okolicy. Oprócz podziwiania naturalnego piękna można tu również zobaczyć ruiny kościoła i zdobione kamienie.
Ölüdeniz – naturalna laguna, w pobliżu Fethiye nazywana przez miejscowych „przystanią podarowaną przez Boga”. Ciepłe i spokojne wody oraz trzy kilometrowa plaża zachwycają odwiedzających. Niesamowitą atrakcją jest też lot paralotnią nad laguną z pobliskiej góry Babadağ.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.