Górski relaks to sposób na udane wakacje
Wakacje rozpoczną się lada moment, więc warto już zaplanować i zarezerwować urlop w urokliwym miejscu, w którym odpoczniemy i naładujemy baterie. Na letni urlop najczęściej wybierane jest morze, jednak w tym roku warto przyjrzeć się górskim klimatom. Góry, jako majestatyczne olbrzymy natury, są idealnym miejscem na spędzenie udanych wakacji, zapewniając nie tylko aktywność fizyczną, ale również odkrywanie prawdziwej harmonii i spokoju. Coraz więcej osób zwraca się w stronę górskiego relaksu, aby znaleźć ukojenie w naturszczyku, odnowić siły i w pełni odetchnąć od codziennego zgiełku.
Górski relaks to nie tylko wypoczynek w pięknych krajobrazach, ale również kompleksowy sposób dbania o swoje ciało i umysł. Wśród licznych szlaków górskich i ścieżek spacerowych można cieszyć się niezapomnianymi widokami, wdychać świeże powietrze i delektować się bliskością przyrody. Spacer w górach stymuluje organizm, wzmacnia kondycję fizyczną i wpływa korzystnie na zdrowie ogólne.
- Jednym z piękniejszych miejsc jest Bukowina Tatrzańska, Podhale, malownicza kraina położona w sercu Tatr, która przyciąga turystów swoimi zapierającymi dech w piersiach widokami, bogactwem kultury regionalnej oraz niezwykłymi możliwościami rekreacyjnymi. Dla naszych gości oferujemy wyjątkowe doświadczenie wypoczynku, w którym zobaczą połączenie tradycji Podhala z nowoczesnością. Idealna lokalizacja w samym centrum miejscowości, a także wykwintna kuchnia regionalna i szeroka gama atrakcji przyciągają co roku coraz liczniejszą grupę gości – mówi Mirosław Czupta, dyrektor hotelu*** NAT Bukowina Tatrzańska.
Co ciekawe, Bukowina Tatrzańska słynie z drewnianych budowli powstałych w okresie międzywojennym. Na jej terenie znajduje się między innymi wybudowany w latach 1887-1900 drewniany kościół parafialny pod wezwaniem NSJ, który w 1994 roku został wpisany do rejestru zabytków. Poza tym Bukowina Tatrzańska jest gospodarzem dwóch imprez kulturalnych w roku: zimą – Góralskiego Karnawału, latem – Sabałowych Bajań (festiwal folkloru polskiego).
- Na turystów czeka wiele aktywności fizycznych, np. rowerowe wycieczki, czy górskie spacery. Dodatkowo malownicze otoczenie i spokój górskiego krajobrazu sprzyjają odnalezieniu wewnętrznej równowagi i skoncentrowaniu się na teraźniejszym momencie. Górski relaks daje możliwość oderwania się od codziennych trosk, zanurzenia się w ciszy i znalezienia inspiracji. Dlatego to miejsce jest tak chętnie odwiedzane przez turystów – dodaje dyrektor hotelu NAT.
W czasach, gdy tempo życia jest coraz bardziej intensywne, a stres towarzyszy nam na każdym kroku, górski relaks staje się oazą spokoju, odprężenia i odnowy. To nie tylko wspaniała przygoda, ale również sposób na odzyskanie równowagi i zresetowanie umysłu. Na wakacyjny urlop warto wybrać miejsce, w którym zrelaksujemy ciało i głowę, a po powrocie do domu będziemy pełni energii do dalszej pracy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.