Komunikaty PR

Górski relaks to sposób na udane wakacje

2023-06-19  |  16:00
Biuro prasowe

Wakacje rozpoczną się lada moment, więc warto już zaplanować i zarezerwować urlop w urokliwym miejscu, w którym odpoczniemy i naładujemy baterie. Na letni urlop najczęściej wybierane jest morze, jednak w tym roku warto przyjrzeć się górskim klimatom. Góry, jako majestatyczne olbrzymy natury, są idealnym miejscem na spędzenie udanych wakacji, zapewniając nie tylko aktywność fizyczną, ale również odkrywanie prawdziwej harmonii i spokoju. Coraz więcej osób zwraca się w stronę górskiego relaksu, aby znaleźć ukojenie w naturszczyku, odnowić siły i w pełni odetchnąć od codziennego zgiełku.

Górski relaks to nie tylko wypoczynek w pięknych krajobrazach, ale również kompleksowy sposób dbania o swoje ciało i umysł. Wśród licznych szlaków górskich i ścieżek spacerowych można cieszyć się niezapomnianymi widokami, wdychać świeże powietrze i delektować się bliskością przyrody. Spacer w górach stymuluje organizm, wzmacnia kondycję fizyczną i wpływa korzystnie na zdrowie ogólne.

- Jednym z piękniejszych miejsc jest Bukowina Tatrzańska, Podhale, malownicza kraina położona w sercu Tatr, która przyciąga turystów swoimi zapierającymi dech w piersiach widokami, bogactwem kultury regionalnej oraz niezwykłymi możliwościami rekreacyjnymi. Dla naszych gości oferujemy wyjątkowe doświadczenie wypoczynku, w którym zobaczą połączenie tradycji Podhala z nowoczesnością. Idealna lokalizacja w samym centrum miejscowości, a także wykwintna kuchnia regionalna i szeroka gama atrakcji przyciągają co roku coraz liczniejszą grupę gości – mówi Mirosław Czupta, dyrektor hotelu*** NAT Bukowina Tatrzańska.

Co ciekawe, Bukowina Tatrzańska słynie z drewnianych budowli powstałych w okresie międzywojennym. Na jej terenie znajduje się między innymi wybudowany w latach 1887-1900 drewniany kościół parafialny pod wezwaniem NSJ, który w 1994 roku został wpisany do rejestru zabytków. Poza tym Bukowina Tatrzańska jest gospodarzem dwóch imprez kulturalnych w roku: zimą – Góralskiego Karnawału, latem – Sabałowych Bajań (festiwal folkloru polskiego).

- Na turystów czeka wiele aktywności fizycznych, np. rowerowe wycieczki, czy górskie spacery. Dodatkowo malownicze otoczenie i spokój górskiego krajobrazu sprzyjają odnalezieniu wewnętrznej równowagi i skoncentrowaniu się na teraźniejszym momencie. Górski relaks daje możliwość oderwania się od codziennych trosk, zanurzenia się w ciszy i znalezienia inspiracji. Dlatego to miejsce jest tak chętnie odwiedzane przez turystów – dodaje dyrektor hotelu NAT.

W czasach, gdy tempo życia jest coraz bardziej intensywne, a stres towarzyszy nam na każdym kroku, górski relaks staje się oazą spokoju, odprężenia i odnowy. To nie tylko wspaniała przygoda, ale również sposób na odzyskanie równowagi i zresetowanie umysłu. Na wakacyjny urlop warto wybrać miejsce, w którym zrelaksujemy ciało i głowę, a po powrocie do domu będziemy pełni energii do dalszej pracy.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute? Biuro prasowe
2025-04-17 | 12:20

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

Oferty first minute stają się coraz częstszym wyborem osób planujących wypoczynek z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W przeciwieństwie do ofert last minute zakup wakacji first
Podróże 20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!
2025-04-11 | 14:40

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Corendon Airlines wraz ze swoimi pasażerami świętuje 20-lecie działalności w przestworzach W 2025 roku Corendon Airlines świętuje 20-lecie swojej działalności i zaprasza
Podróże Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
2025-03-19 | 12:00

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mateusz Waligóra, znany polski podróżnik i eksplorator, dokonał kolejnego niezwykłego wyczynu – przejechał zimą mongolską część pustyni Gobi na rowerze.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.