Herbata po turecku
Synertime
Aleja Wyścigowa
02-681 Warszawa
e.potocka|synertime.pl| |e.potocka|synertime.pl
668132416
www.synertime.pl
Herbata podawana w małych szklaneczkach, kształtem przypominających kwiat tulipana, to nieodłączna część kultury tureckiej. Sekretem tureckiej herbaty jest czas jej parzenia. Im dłużej przygotowywana, tym bardziej ma gorzki smak i ciemniejszy kolor. Przyrządzana jest w charakterystycznym czajniku, zwanym po turecku çaydanlık, który składa się z dwóch mniejszych imbryków. Jak parzy się herbatę w Türkiye (Turcji)?
Najpopularniejszy sposób przygotowania herbaty polega na wcześniejszym zagotowaniu wody w dolnej części czajnika. Do górnego imbryka wkłada się liście herbaty, a potem trzeba je zalać wrzątkiem. Następnie należy uzupełnić wodę w większym naczyniu i cały çaydanlık ustawić na kuchence. Po ponownym zagotowaniu należy zmniejszyć ogień i odczekać 10-15 minut aż herbata się zaparzy.
Można też jednocześnie gotować wodę oraz parzyć herbatę. Wówczas do mniejszego czajnika wkłada się liście herbaty i zalewa odrobiną wody, a do większego samą wodę. Całość należy pozostawić na średnim ogniu do momentu aż woda zacznie się gotować. Następnie temperaturę trzeba zmniejszyć i po 10-15 minutach mamy gotową pyszną, turecką herbatę.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.