Hotel Bristol Art & Medical SPA obchodzi dziesięciolecie działalności
Hotel Bristol Art & Medical SPA w Busku-Zdroju, znany z unikalnego połączenia sztuki i usług medycznych, obchodzi dziesięć lat na rynku. Zbudowany na fundamentach zrujnowanej Willi Bristol, obiekt stał się miejscem, które przyciąga zarówno gości szukających relaksu, jak i tych zainteresowanych sztuką.
Historia Hotelu Bristol sięga przełomu XIX i XX wieku, kiedy to Willa Bristol była sercem lokalnego uzdrowiska. Po latach zaniedbań i zmian własnościowych budynek popadał w ruinę. Właściciele, Dorota i Tomasz Tworkowie, podjęli się ambitnej renowacji, której celem było przywrócenie dawnej świetności, jednocześnie łącząc przestrzeń z nowoczesną częścią. Obiekt posiada 71 pokoi, 3 lokale gastronomiczne oraz dwie sale konferencyjne.
– W ciągu ostatniej dekady rynek hotelarski w Polsce przeszedł dynamiczny rozwój, a my jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy być częścią tej przygody. Nasz hotel to nie tylko budynek – to żywy organizm, który ewoluuje razem z nami i potrzebami naszych gości. Przez te lata stworzyliśmy nie tylko miejsce odpoczynku, ale także przestrzeń, w której ludzie mogą odnaleźć spokój, inspirację i zdrowie – mówi Wojciech Tworek, dyrektor zarządzający hotelem Bristol Art & Medical SPA.
Od samego początku Tworkowie stawiali na unikalne połączenie sztuki i medycyny. Hotel Bristol Art & Medical SPA to miejsce, gdzie secesyjna architektura przeplata się z nowoczesnymi rozwiązaniami. Wnętrza hotelu zdobią dzieła sztuki znanych artystów, takich jak Ludwika Ogorzelec, Sylwester Ambroziak czy Zbigniew Frączkiewicz. Instalacje te nie tylko zdobią hotel, ale również stanowią część misji rodziny Tworków – upowszechniania sztuki i jej dostępności dla każdego. Obok sztuki, Bristol oferuje również szeroką gamę zabiegów medycznych i wellness, stając się jednym z największych medycznych SPA w Polsce. Goście mogą skorzystać z nowoczesnych rozwiązań takich jak kriokomora, bieżnia antygrawitacyjna czy balneoterapia. Hotel oferuje również unikalne zabiegi na bazie siarki i borowiny, które cieszą się uznaniem zarówno w kraju, jak i za granicą.
– Nasze plany na przyszłość to dalszy rozwój usług medycznych, a także kontynuowanie naszej misji upowszechniania sztuki. Obserwujemy trendy, nieustannie inwestujemy w rozwój i modernizację zarówno obiektu, jak i naszej oferty. Naszym celem jest nie tylko leczenie, ale także szerzenie świadomości zdrowotnej wśród młodszych pokoleń. Zmieniamy stereotyp, że uzdrowiska są tylko dla osób starszych – podkreśla Wojciech Tworek, dyrektor zarządzający obiektem.
Z okazji dziesiątych urodzin hotelu odwiedzający mieli okazję, by wziąć udział m.in. w kolacji degustacyjnej, koncertach, spotkaniach autorskich, warsztatach, a także targach produktów regionalnych. Więcej informacji na temat obiektu znajdziemy na stronie www.bristolbusko.pl.

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mercure Szczyrk Resort prezentuje ofertę na Wielkanoc

Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.