ibis Styles Warszawa Centrum wciąż rozwija kreatywność – warsztaty malarskie
Kreatywność i kreatywny design to główne wyróżniki marki ibis Styles należącej do Accor, wiodącej grupy hotelowej na świecie. W myśl tej filozofii, w hotelu ibis Styles Warszawa Centrum zorganizowane zostały dla miłośników sztuki warsztaty malarskie prowadzone przez pracownię „Sztuka Room & Draw for Soul” z Krakowa. Pod przewodnictwem Anny Mishchenko i Krystyny Khvostyk uczestnicy mogli dać upust swojej twórczej naturze przy wykorzystaniu rozmaitych sztuk malarskich. Teraz można przez dwa tygodnie podziwiać je w hotelowej galerii.
W zlokalizowanym niedaleko Wisły hotelu ibis Styles Warszawa Centrum po raz kolejny odbyły się warsztaty kreatywne dla miłośników sztuki zgodnie z zamiłowaniem marki do kreatywnego designu i twórczości. Motywem przewodnim spotkania był Acrylic Painting & Gold, a jego uczestnicy oprócz farb mogli skorzystać z płatków srebra i złota, tworząc unikalne dzieła. Każdy z nich mógł wybrać dwa warianty do zobrazowania: krajobraz morza lub własną twórczą abstrakcję. W spotkaniu wzięły udział osoby, które obcowały już ze sztuką, jak i stykające się z malarstwem po raz pierwszy.
To dla nas ogromna radość, że możemy udostępniać przestrzeń naszego hotelu do spotkań łączących ludzi o podobnych pasjach i zamiłowaniach związanych ze sztuką, twórczością czy szeroko pojętą kreatywnością – wyznaje Małgorzata Nowak, dyrektor generalny ibis Styles & ibis budget Warszawa Centrum. – Co więcej, prace wykonane podczas warsztatów ozdobią galerię w restauracji Winestone, więc każdy gość będzie mógł podziwiać je przez dwa tygodnie podczas tego nietuzinkowego wernisażu. Cieszymy się z dużego zainteresowania i coraz większej liczby chętnych na spotkania artystyczne, więc to z pewnością nie ostatnia inicjatywa, która ma miejsce w naszym hotelu.
Warsztaty pod hasłem Esthete Art to już drugie spotkanie dla pasjonatów malarstwa w ibis Styles Warszawa Centrum które prowadzą artystki z krakowskiej pracowni „Sztuka Room & Draw for Soul”. Jedną z nich jest pochodząca z Ukrainy i mieszkająca w Krakowie Anna Mishchenko, która sztuką zajmuje się od dzieciństwa. Ukończyła Państwowy Instytut Sztuki im. Mychajła Bojczuka w Kijowie, z wykształcenia jest projektantką, a malarstwo to jej pasja. Swoje zamiłowanie rozpoczęła od malowania farbami olejnymi, a w ostatnim czasie pasjonuje się malarstwem abstrakcyjnym. Drugą prowadzącą jest Krystyna Khvostyk, która kształciła się w Art College na wydziale malarstwa, a później na Akademii Sztuk Pięknych w Ukrainie w Charkowie. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Jej pasją jest malowanie kobiecego ciała.
Prace artystek z pracowni „Sztuka Room & Draw for Soul” można znaleźć pod linkiem:
https://artinhouse.pl/pl/artysta/anna-mishchenko/2494
https://artinhouse.pl/pl/artysta/krystyna-khvostyk/1530
To nie pierwsza artystyczna inicjatywa, w którą zaangażował się ibis Styles Warszawa Centrum. W 2019 roku hotel wziął udział w międzynarodowej wystawie i warsztatach ibis Styles By Us, w trakcie których uczestnicy mogli podobnie jak teraz dać upust swojej twórczej wizji. Ponadto galerię hotelowej restauracji ozdobiły prace wyłonione w ramach globalnego konkursu marki.
ibis Styles Warszawa Centrum oferuje gościom 179 nowocześnie i kreatywnie urządzonych pokoi oraz wnętrza zaprojektowane z myślą o motywie przewodnim, jakim jest spędzanie czasu nad rzeką – ze względu na bliskie sąsiedztwo Wisły. W hotelu znajdują się 4 przestronne sale konferencyjne oraz oryginalnie urządzona restauracja Winestone. Dogodna lokalizacja gwarantuje łatwe dotarcie do Stadionu Narodowego, Łazienek Królewskich, Hali Torwar, Stadionu Legii, a także szybki dojazd do centrum i głównych punktów komunikacyjnych w mieście.
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.