Komunikaty PR

Island hopping to jeden z najgorętszych trendów podróżniczych!

2024-06-24  |  13:00
Biuro prasowe

Island hopping, czyli dosłownie skakanie po wyspach, to jeden z najgorętszych trendów podróżniczych. Nie trzeba jechać na drugi koniec świata, by poczuć się jak odkrywca i doświadczyć niezapomnianych wakacji na wyspie - w Europie jest ich cała masa, od malowniczych i spokojnych, po tętniących życiem i pełnych atrakcji. Kiwi.com, firma travel-tech i wyszukiwarka tanich lotów, podpowiada dokąd się udać po wyspiarską przygodę i zrobić to w sposób najbardziej przyjazny dla naszego portfela. Greckie Sporady, Portugalskie Azory, Szkockie Szetlandy i nie tylko, a może Chorwacki archipelag Wysp Elafickich? Tym bardziej, że wszystkie wymienione kierunki są na liście top 20 najczęściej wybieranych przez turystów w tym roku, wedle Kiwi.com.

 

Tegoroczne top 20 najczęściej wybieranych przez użytkowników z Polski kierunków na wakacje uwzględnia kraje wręcz doskonałe na island hopping. To świetna alternatywa dla tych, którzy nie lubią siedzieć w jednym miejscu i chętnie udaliby się po więcej wrażeń. Jak wskazuje Kiwi.com, w tym roku najwięcej z nas uda się m.in. do Hiszpanii, Włoch, Grecji, Portugalii, a także Chorwacji, czy Indonezji, która jest absolutnym rajem dla fanów wyspiarskich przygód. Choć Szkocji nie ma w zestawieniu to warto o niej wspomnieć-  jest idealna dla tych, którzy zdecydują się zamienić upalną pogodę na nieco chłodniejszą aurę, zgodnie ze wschodzącym trendem coolcationing.

 

1. Szkocja  - to nie tylko Szetlandy

 

Szkocja to z pewnością raj dla tych, którzy marzą o ucieczce od upałów (coolcationing), a zwiedzanie Szkocji w formie island-hopping to niezapomniane przeżycie. Od legendarnych i dobrze znanych po te mniej i najbardziej wysunięte na północ. Co ciekawe, island-hopping można tam uprawiać na kilka sposobów np. promem czy samolotem. Regularne połączenia promem kursują z lądu na wyspy na zachodnim i północnym wybrzeżu Szkocji, a także między samymi wyspami. Na niektóre wyspy można dotrzeć samolotem - znajdujące się tam lotniska obsługują loty czarterowe ze Szkocji i spoza niej. Na Zachodnim wybrzeżu warto zwrócić uwagę na Wyspę Arran, Islay czy Wyspy Outer Hebrides. Jura to kolejna propozycja oferująca strzeliste góry - to na niej mieszkał George Orwell, i tam napisał swoją książkę “1984”.  I wreszcie Szetlandy - najbogatsze dziedzictwo Wikingów i zapierających dech krajobrazów. Kiwi.com podpowiada, że do Szkocji najtaniej i najszybciej dotrzemy samolotem z lądowaniem w Edynburgu, który trzeba zobaczyć. Za bilety w obie strony zapłacimy od 337 zł!

 

 

2. Portugalia i Azory

 

Portugalia to jeden z najczęściej wybieranych kierunków na podróż, wedle analizy Kiwi.com. Może dla odmiany, zamiast lub oprócz Lizbony czy Porto można by się udać na Azory? Choć leżą w Europie, to są na tyle oddalone, że ma się wrażenie dotarcia na koniec świata. Tym bardziej, że lokalna natura jest niezwykle malownicza, zdominowana przez soczystą zieleń, błękit i wszechogarniający spokój. Poza stolicą Ponta Delgada na Sao Miguel życie toczy się głównie na wsi, w powolnym tempie, rządzonym przez Matkę Naturę. Azory to w sumie 9 wysp wulkanicznych, które choć są podobne to na tyle różne, że chce się skakać z jednej na drugą i odkrywać więcej. To zdecydowanie opcja dla tych, którzy oprócz aktywnego wypoczynku cenią spokój i ciszę i są odporni na na nagłe zmiany pogody. Wskazane jest ubranie na cebulkę i gotowość do zmiany stroju w każdej chwili. Jak najtaniej dotrzeć? Kiwi.com podpowiada, że najtańszym rozwiązaniem będzie dotarcie do Lizbony (już od 492 zł)  lub Porto (od 582 zł)  i stamtąd dalej na wyspy.  Główne lotnisko archipelagu znajduje się na Sao Miguel. Samoloty śmigłowe obsługują każdą wyspę; podróż trwa 15-50 minut. Istnieją również połączenia promem między wyspami.

 

3. Grecja i Sporady

 

Island hopping w Grecji to magiczny sposób na poznanie kraju od innej strony. Tym bardziej, że mowa o tych mniejszych i zdecydowanie mniej znanych wśród turystów. Na przykład Skiathos, to najmniejsza z archipelagu wysp Sporad, ma wymiary zaledwie 12 na 6 km i można ją łatwo zwiedzić autobusem lub łodzią. W zaledwie 1,5h podróży promem przedostaniemy się na kolejną wyspę - Alonissos, słynącej z dziewiczego piękna przyrody i szlaków dla fanów hikingu. W Marpunta Village Club jest dostęp do plaży, a stamtąd bezpłatny transport do portu. Kiwi.com podpowiada, że na Sporady z Polski najlepiej dotrzeć samolotem - lecąc do Aten, następnie lądem do Agios Konstantinos i promem do Skiatos. Za lot z Polski do Aten zapłacimy od 296 zł w dwie strony!

 

 

4. Chorwacja - Wyspy Elafickie

 

Chorwacja to nadal jeden z najchętniej wybieranych przez turystów z Polski kierunek na wakacje. Tym, którzy wybierają się do Chorwacji w tym roku, Kiwi.com pokazuje jak zboczyć z utartego szlaku i zobaczyć coś innego. Mowa o Wyspach Elafickich, które niegdyś słynęły z tego, że żyły na nich stada jeleni. Choć dziś już ich nie ma, archipelag urzeka ujmującą przyrodą, szmaragdową i czystą wodą i średniowiecznymi miasteczkami. Šipan, Koločep i Lopud to największe z wysp, a co najważniejsze są na wyciągnięcie ręki, na północ od Dubrownika, skąd wypływa prom i przybija do portu Suđurađ na wyspie Šipan. Promem z wyspy Šipan z łatwością można się przedostać na wyspę Koločep. Jak dotrzeć na wyspy? Najpierw z Polski do Dubrovnika - Kiwi.com podpowiada, że zalot zapłacimy od 234 zł w obydwie strony! A z Dubrovnika promem przedostaniemy na wybraną wyspę, z której z łatwością skoczymy na kolejną. Šipan, Koločep i Lopud to największe z Wysp Elafickich, ale jest ich dużo więcej. Warto dać się ponieść wyobraźni!

 

 

 

O Kiwi.com

Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 70 000 miejsc.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie! Biuro prasowe
2024-12-30 | 12:00

Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!

Jesień i zima to zdecydowanie czas na Azje, w której panuje właśnie pora sucha i pełnia słońca. W tym roku Azja zaskoczyła wzrostem popularności w porównaniu do roku
Podróże Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
2024-12-23 | 11:00

Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?

Coraz więcej Polaków decyduje się spędzać święta Bożego Narodzenia poza domem, szukając miejsc, które łączą tradycyjny klimat z możliwością wyjątkowego wypoczynku. W
Podróże SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
2024-12-19 | 16:25

SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl

Sun & Snow Sp. z o.o dołączył do partnerów sieci handlowej Lidl. Od grudnia do końca stycznia 2025 polscy użytkownicy aplikacji Lidl Plus mają możliwość skorzystania ze zniżki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.