Komunikaty PR

Jak zadbać o bezpieczne ferie zimowe?

2024-02-01  |  14:00
Biuro prasowe

Jednakże, aby móc w pełni cieszyć się tym wolnym czasem, potrzebujemy zadbać o nasze bezpieczeństwo i, co z tym związane, o ubezpieczenia.

 

Zimowy wypoczynek to nie tylko ekscytacja związana z zaplanowanymi wyjazdami na narty czy deskę, ale także świadomość potencjalnego ryzyka. Popularne sporty zimowe często związane są przecież z wieloma kontuzjami, czy zagrożeniami dla zdrowia i życia. Odpowiedni sprzęt może nie wystarczyć, lepiej więc być przygotowanym na każdą ewentualność. 

 

Wiele osób, które wyjeżdżają na ferie za granicę, decyduje się na wyrobienie EKUZ czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Często jednak zapominamy, iż jest to tylko dodatek do prywatnego ubezpieczenia turystycznego. EKUZ obejmuje bowiem jedynie podstawowe świadczenia. 

 

  • Warto wiedzieć, że karta nie pokryje nam kosztów leczenia prywatnego, akcji ratunkowej lub transportu medycznego do innego kraju. Te koszty będziemy musieli pokryć z osobistych funduszy. Działanie karty ogranicza się jedynie do usług, które przysługują bezpłatnie obywatelom danego kraju. Nie powinniśmy rezygnować z jej wyrabiania, jednak warto zdawać sobie sprawę, że jej posiadanie nie jest równoznaczne z ubezpieczeniem – tłumaczy mec. Katarzyna Bórawska z Kancelarii B-Legal.

 

W sytuacji, gdy wysyłamy dzieci na zimowe wyjazdy, warto zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków. W tym przypadku mowa o złamaniach i zwichnięciach kończyn, czy wstrząśnieniu mózgu. Ubezpieczenie obejmuje każde dziecko w wieku szkolnym w przedziale wiekowym od 6 do 18 roku życia. W przypadku zdarzenia objętego zakresem polisy, firma ubezpieczeniowa zobowiązana jest do wypłaty środków rodzicom poszkodowanego dziecka. Wartość takiego odszkodowania uzależniona jest od procentowego odniesienia do ogólnej kwoty polisy. 

 

Aby zabezpieczyć się przed poniesieniem wysokich kosztów związanych z nieszczęśliwymi wypadkami 
w trakcie trwania ferii zimowych warto skorzystać z polis oferowanych przez ubezpieczycieli.
 Dbamy w ten sposób nie tylko o swoje zdrowie, ale także o spokój psychiczny, który pozwoli nam w pełni cieszyć się wolnym czasem. Obecnie firmy ubezpieczeniowe posiadają bogatą ofertę, jeśli chodzi o polisy, które możemy spersonalizować dowolnie pod nasze potrzeby. 

 

 

  • Istotne jest, aby pamiętać o ubezpieczeniu od leczenia i akcji ratowniczej. Jest to szczególnie ważne podczas wyjazdu poza granice Polski. Rachunek za leczenie za granicą może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy euro, które będziemy musieli pokryć z własnych kosztów. Aby mieć pewność, że ubezpieczyciel pokryje wszystkie związane z tym koszty, należy wybrać polisę na jak najwyższą kwotę. Gdy mówimy o wyjazdach na narty do krajów europejskich, minimalna sugerowana kwota to 50 000 euro - zaleca mec. Katarzyna Bórawska.

 

Warto zakupić dodatkową polisę dla dziecka mimo posiadania przez niego ubezpieczenia NNW. Koszt takiej polisy nie jest duży, a w przy wydarzeniu wypadku możemy spodziewać się wyższej kwoty odszkodowania.  

 

Pamiętajmy też, że to rodzice odpowiadają za czyny swoich dzieci. Podczas nauki lub po prostu jazdy na nartach czy snowboardzie, nietrudno także o wypadek spowodowany właśnie przez naszą pociechę. Dlatego warto zadbać o posiadanie prywatnego OC. Jeśli je mamy, ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty związane z wypłatą środków na rzecz poszkodowanego przez nasze dziecko. 

 

  • Warto zwrócić uwagę również na ochronę bagażu i sprzętu sportowego, który, jak wiadomo nie należy do najtańszych. Kradzież, czy uszkodzenie sprzętu to kolejne wysokie koszty, na które jesteśmy narażeni, dlatego warto pomyśleć o zakupie ubezpieczenia na nasz sprzęt sportowy, czy także elektroniczny - wspomina Katarzyna Bórawska.    

 

Ferie zimowe to świetna zabawa dla całych rodzin pod warunkiem, że zaplanujemy ten czas odpowiedzialnie. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute? Biuro prasowe
2025-04-17 | 12:20

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

Oferty first minute stają się coraz częstszym wyborem osób planujących wypoczynek z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W przeciwieństwie do ofert last minute zakup wakacji first
Podróże 20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!
2025-04-11 | 14:40

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Corendon Airlines wraz ze swoimi pasażerami świętuje 20-lecie działalności w przestworzach W 2025 roku Corendon Airlines świętuje 20-lecie swojej działalności i zaprasza
Podróże Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
2025-03-19 | 12:00

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mateusz Waligóra, znany polski podróżnik i eksplorator, dokonał kolejnego niezwykłego wyczynu – przejechał zimą mongolską część pustyni Gobi na rowerze.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Moda

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.

Muzyka

Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.

Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć