Jesień w regionie Emilia Romania: odkryj malownicze trasy rowerowe.
24/7 Communication
Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
aleksandra.jasinska|247.com.pl| |aleksandra.jasinska|247.com.pl
500002427
https://247.com.pl/
Odkryj urok trasy rowerowej Via Romania
Czy jesteś gotów na wyjątkową rowerową przygodę, która odsłoni przed tobą nie tylko piękno krajobrazów, ale także ducha historii i tradycji? Via Romania to imponująca trasa rowerowa o długości 462 km, która przecina Romanię z północy na południe, prowadząc od malowniczych dolin Comacchio aż po nadmorską Cattolicę. Jest to szlak łączący prowincje Ferrara, Rawenna, Forlì-Cesena i Rimini, który zachwyca różnorodnością krajobrazu - od górskich ścieżek po parki przyrody.
Łącznie jest tu 16 tras rowerowych różniących się długością, trudnością i nawierzchnią. Via Romania prowadzi przez 30 urokliwych wiosek, 20 imponujących twierdz i winnic, a także ponad
100 pensjonatów oraz gospodarstw przystosowanych specjalnie do potrzeb rowerzystów.
Łatwiejsze trasy dla początkujących:
- Rimini - Cesena to początkowy odcinek trasy, która jest stosunkowo równa i nadaje się doskonale dla początkujących rowerzystów. Prowadzi przez płaskie tereny z widokiem na wybrzeże Adriatyku oraz malownicze miasteczka.
- Cesena - Forli to szlak idealny dla osób ceniących spokojniejszą jazdę, na którym mogą podziwiać malownicze wzgórza i krajobrazy regionu.
- Faenza – Brisighella- Imoli to odcinek prowadzący przez piękne wiejskie obszary z łagodnym terenem umożliwiającym przyjemną rekreacyjną jazdę. Jest doskonałym wyborem dla osób pragnących odkryć lokalną kulturę, kuchnię i tradycje.
Trudniejsza trasa dla profesjonalistów:
Forli - Marradi to odcinek dla bardziej doświadczonych kolarzy, występują tu pagórkowate tereny, wymagające dobrej kondycji fizycznej. Podczas tej wyprawy rowerzyści mają okazję podziwiać przepiękne krajobrazy w Parku Narodowym Lasów Casentinesi, górę Monte Falterona oraz Campignę.
Podróż przez Park Delta Padu
Jedna z najpiękniejszych oaz we Włoszech i drugi największy teren podmokły w Europie, czyli nieskazitelne lasy i zielone bory sosnowe, szeroka populacja flory i fauny, doliny wód słodkich i słonawych oraz rzeki wpadające do Adriatyku. To tylko niektóre elementy składające się na niezwykłą mozaikę Delty Padu, wspaniałego przykładu bioróżnorodności, w którym woda od wieków jest absolutnym bohaterem. Park znajduje się na granicy prowincji Rawenna i Ferrara. Ścieżka rowerowa w Parku Delta Padu jest bez wątpienia jednym z najbardziej zachwycających szlaków dla miłośników dwóch kółek i natury. W trakcie jazdy rowerem można podziwiać różnorodne gatunki ptaków, ryb, ssaków i roślin. Najbardziej zdumiewającymi mieszkańcami tego miejsca są flamingi.
Trasa Via Romania wiodąca przez piękne krajobrazy i miejscowe skarby, kryje w sobie także sekrety dawnych szlaków solnych w Cervii. Drogi, używane niegdyś do transportu soli, przekształciły się w ścieżki pełne historii, prowadzące ku Comacchio i Parkowi Delty Padu. Cervia jest również znana z kopalni i muzeum soli, która od wieków była źródłem dochodów dla tego obszaru. Co roku odbywa się tu na początku września festiwal soli Sapore di Sale (Smak Soli). Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: Sapore di Sale.
Podróż przez Via Romania to także okazja do zanurzenia się w bogactwie kulinarnym i winiarskim regionu. Na trasie znajduje się wiele lokalnych restauracji, winiarni oraz malowniczych gospodarstw agroturystycznych. Wino i tradycyjne produkty najwyższej jakości to ważne elementy tej podróży pozwalające poznać kulturę i zwyczaje Emilii Romanii nie bez kozery nazywanej „kulinarnym sercem Włoch”.
5. edycja Italian Bike Festival
We wrześniu do Emilii Romanii przybywają miłośnicy kolarstwa z całego świata, by uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu - Italian Bike Festival. W tym roku Festiwal odbędzie się w dniach 15-17 września w Misano Adriatico.
Italian Bike Festival to trzy dni wypełnione atrakcjami i spotkaniami globalnej społeczności kolarskiej. Udział w festiwalu to doskonała okazja do dzielenia się wiedzą, wymiany doświadczeń, odkrywania najnowszych trendów, poznania nowinek technologicznych oraz do budowania relacji i współpracy. W programie znajdują się m.in. dyskusje panelowe i warsztaty poświęcone tematom takim jak zrównoważony rozwój i turystyka rowerowa. Na obszarze wystawowym obejmującym 80 000 m2 pojawi się ponad 500 marek związanych z kolarstwem.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: Italian Bike Festival.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.