Komunikaty PR

Jesienny wypad za granicę? Wybierz czarującą Bolonię!

2021-11-26  |  01:00
Biuro prasowe

Życie tętni tu cały czas, ale pod koniec roku nabiera szczególnego, lokalnego kolorytu. Studenci wracają na zajęcia do najstarszego w Europie uniwersytetu, a zapierające dech w piersiach portyki wpisane na listę UNESCO zachęcają do spacerowania. Nie bez powodu to właśnie Bolonia jest stolicą regionu Emilia Romagna. W tym pięknym mieście każdy znajdzie to, czego szuka – wesoły zgiełk urokliwych placów, tajemnicę zabytkowych wież i kamienic, czy w końcu smak prawdziwej włoskiej kuchni. Bolonia to idealny, bezpieczny cel podróży, szczególnie jesienią i zimą!

Jako miasto o imponującej historii i fantastycznej architekturze Bolonia ma do zaoferowania całą moc atrakcji, ale nawet kilkudniowy wypad wystarczy, by pooddychać jej atmosferą.

Rozsmakuj się w bolońskich specjałach  

Na początek warto odwiedzić Quadrilatero – historyczną siedzibę w centrum miasta. Klimatyczne alejki zachowały średniowieczny klimat, o czym przypomina zabudowa z charakterystycznymi wgłębieniami. Quadrilatero może poszczycić się dziedzictwem wyspecjalizowanego rzemiosła i działalności handlowej. To tu znaleźć można sklepy o wielopokoleniowej tradycji, które zachowały zabytkowy klimat dzięki architekturze odtworzonej w zgodzie z oryginalnymi budynkami. Miejsce przypadnie do gustu również smakoszom, którzy będą chcieli skosztować klasycznych regionalnych potraw, takich jak tortellini w bulionie, tagliatelle z sosem bolońskim czy lasagne.  

Zatrać się w urokliwych uliczkach Bolonii!

Obowiązkowym punktem programu podczas pobytu w Bolonii będzie dla wielu spacer pod portykami wpisanymi na listę UNESCO. Nie musi być to długa wyprawa, choć zabytkowe arkady ciągną się przez ponad 38 km przez centrum miasta, a ich łączna długość wynosi aż 62 km!

Czy shopping liczy się jako spacer? Dla miłośników mody na pewno, zwłaszcza jeżeli mowa o przejściu przez tradycyjne, „zakupowe” ulice, takie jak Via Ugo Bassi, Via Rizzoli, Via Indipendenza, Portico del Pavaglione czy Via Farini.

Bolonia – miejsce oddychające kulturą i sztuką

Bolonia jest miastem sztuki, dlatego wybierając się tutaj, warto zaplanować choć jedną wizytę w wybranym muzeum. A jest z czego wybierać! Pasjonaci muzyki na pewno będą pod wrażeniem Międzynarodowego Muzeum Muzyki, które poświęcone jest aż sześciu wiekom muzyki europejskiej. Znajdziemy tu ponad sto portretów wybitnych muzyków, imponującą kolekcję instrumentów muzycznych lub… pisemny egzamin Mozarta do Akademii Filharmonicznej. Warto także wspomnieć, że w 2006 roku Bolonia otrzymała prestiżowy tytuł UNESCO Creative City of Music. Muzyka na stałe wpisała się w artystyczny krajobraz miasta, o czym świadczy obecność m.in. wspomnianego muzeum, Biblioteki Muzycznej i szesnastowiecznego Teatru Miejskiego.

Miłośnicy sztuki z pewnością chętnie odwiedzą MAMbo, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej czy Muzeum Morandi, a Ci, którzy zafascynowani są historią i architekturą stolicy regionu Emilia Romagna – Muzeum Historii Bolonii.

Świąteczna Bolonia  

Kochacie jarmarki bożonarodzeniowe? Magię Świąt Bożego Narodzenia można poczuć w Bolonii już teraz, dzięki targom, które odbywają się w różnych częściach miasta. Antica Fiera di Santa Lucia to jeden z najbardziej znanych jarmarków bożonarodzeniowych w regionie. Spacerując po stoiskach, poczujecie unoszący się w powietrzu zapach nugatu i będziecie mogli przebierać w ogromnym wyborze dekoracji i figurek wykonanych przez tutejszych rzemieślników. Będąc w samym sercu historycznego centrum, żal byłoby nie wybrać się na jarmark bożonarodzeniowy, który odbywa się przy Via Altabella, obok Katedry Świętego Piotra.

Region Emilia Romania znajduje się na północy Włoch, w sąsiedztwie Lombardii (Mediolan), Toskanii i Wenecji. Miasta regionu, takie jak Bolonia, Rimini czy Ferrara są jednymi z najpopularniejszych celów podróży na świecie. Połączenia lotnicze do Bolonii dostępne są z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic i Gdańska. Maseczki są obowiązkowe dla odwiedzających jarmarki bożonarodzeniowe, a we wszystkich miejscach publicznych obowiązuje wymóg okazania Unijnego Certyfikatu Covid – Green Pass.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute? Biuro prasowe
2025-04-17 | 12:20

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

Oferty first minute stają się coraz częstszym wyborem osób planujących wypoczynek z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W przeciwieństwie do ofert last minute zakup wakacji first
Podróże 20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!
2025-04-11 | 14:40

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Corendon Airlines wraz ze swoimi pasażerami świętuje 20-lecie działalności w przestworzach W 2025 roku Corendon Airlines świętuje 20-lecie swojej działalności i zaprasza
Podróże Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
2025-03-19 | 12:00

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mateusz Waligóra, znany polski podróżnik i eksplorator, dokonał kolejnego niezwykłego wyczynu – przejechał zimą mongolską część pustyni Gobi na rowerze.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.