Komunikaty PR

Jesienny wypad za granicę? Wybierz czarującą Bolonię!

2021-11-26  |  01:00
Biuro prasowe

Życie tętni tu cały czas, ale pod koniec roku nabiera szczególnego, lokalnego kolorytu. Studenci wracają na zajęcia do najstarszego w Europie uniwersytetu, a zapierające dech w piersiach portyki wpisane na listę UNESCO zachęcają do spacerowania. Nie bez powodu to właśnie Bolonia jest stolicą regionu Emilia Romagna. W tym pięknym mieście każdy znajdzie to, czego szuka – wesoły zgiełk urokliwych placów, tajemnicę zabytkowych wież i kamienic, czy w końcu smak prawdziwej włoskiej kuchni. Bolonia to idealny, bezpieczny cel podróży, szczególnie jesienią i zimą!

Jako miasto o imponującej historii i fantastycznej architekturze Bolonia ma do zaoferowania całą moc atrakcji, ale nawet kilkudniowy wypad wystarczy, by pooddychać jej atmosferą.

Rozsmakuj się w bolońskich specjałach  

Na początek warto odwiedzić Quadrilatero – historyczną siedzibę w centrum miasta. Klimatyczne alejki zachowały średniowieczny klimat, o czym przypomina zabudowa z charakterystycznymi wgłębieniami. Quadrilatero może poszczycić się dziedzictwem wyspecjalizowanego rzemiosła i działalności handlowej. To tu znaleźć można sklepy o wielopokoleniowej tradycji, które zachowały zabytkowy klimat dzięki architekturze odtworzonej w zgodzie z oryginalnymi budynkami. Miejsce przypadnie do gustu również smakoszom, którzy będą chcieli skosztować klasycznych regionalnych potraw, takich jak tortellini w bulionie, tagliatelle z sosem bolońskim czy lasagne.  

Zatrać się w urokliwych uliczkach Bolonii!

Obowiązkowym punktem programu podczas pobytu w Bolonii będzie dla wielu spacer pod portykami wpisanymi na listę UNESCO. Nie musi być to długa wyprawa, choć zabytkowe arkady ciągną się przez ponad 38 km przez centrum miasta, a ich łączna długość wynosi aż 62 km!

Czy shopping liczy się jako spacer? Dla miłośników mody na pewno, zwłaszcza jeżeli mowa o przejściu przez tradycyjne, „zakupowe” ulice, takie jak Via Ugo Bassi, Via Rizzoli, Via Indipendenza, Portico del Pavaglione czy Via Farini.

Bolonia – miejsce oddychające kulturą i sztuką

Bolonia jest miastem sztuki, dlatego wybierając się tutaj, warto zaplanować choć jedną wizytę w wybranym muzeum. A jest z czego wybierać! Pasjonaci muzyki na pewno będą pod wrażeniem Międzynarodowego Muzeum Muzyki, które poświęcone jest aż sześciu wiekom muzyki europejskiej. Znajdziemy tu ponad sto portretów wybitnych muzyków, imponującą kolekcję instrumentów muzycznych lub… pisemny egzamin Mozarta do Akademii Filharmonicznej. Warto także wspomnieć, że w 2006 roku Bolonia otrzymała prestiżowy tytuł UNESCO Creative City of Music. Muzyka na stałe wpisała się w artystyczny krajobraz miasta, o czym świadczy obecność m.in. wspomnianego muzeum, Biblioteki Muzycznej i szesnastowiecznego Teatru Miejskiego.

Miłośnicy sztuki z pewnością chętnie odwiedzą MAMbo, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej czy Muzeum Morandi, a Ci, którzy zafascynowani są historią i architekturą stolicy regionu Emilia Romagna – Muzeum Historii Bolonii.

Świąteczna Bolonia  

Kochacie jarmarki bożonarodzeniowe? Magię Świąt Bożego Narodzenia można poczuć w Bolonii już teraz, dzięki targom, które odbywają się w różnych częściach miasta. Antica Fiera di Santa Lucia to jeden z najbardziej znanych jarmarków bożonarodzeniowych w regionie. Spacerując po stoiskach, poczujecie unoszący się w powietrzu zapach nugatu i będziecie mogli przebierać w ogromnym wyborze dekoracji i figurek wykonanych przez tutejszych rzemieślników. Będąc w samym sercu historycznego centrum, żal byłoby nie wybrać się na jarmark bożonarodzeniowy, który odbywa się przy Via Altabella, obok Katedry Świętego Piotra.

Region Emilia Romania znajduje się na północy Włoch, w sąsiedztwie Lombardii (Mediolan), Toskanii i Wenecji. Miasta regionu, takie jak Bolonia, Rimini czy Ferrara są jednymi z najpopularniejszych celów podróży na świecie. Połączenia lotnicze do Bolonii dostępne są z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic i Gdańska. Maseczki są obowiązkowe dla odwiedzających jarmarki bożonarodzeniowe, a we wszystkich miejscach publicznych obowiązuje wymóg okazania Unijnego Certyfikatu Covid – Green Pass.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie! Biuro prasowe
2024-12-30 | 12:00

Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!

Jesień i zima to zdecydowanie czas na Azje, w której panuje właśnie pora sucha i pełnia słońca. W tym roku Azja zaskoczyła wzrostem popularności w porównaniu do roku
Podróże Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
2024-12-23 | 11:00

Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?

Coraz więcej Polaków decyduje się spędzać święta Bożego Narodzenia poza domem, szukając miejsc, które łączą tradycyjny klimat z możliwością wyjątkowego wypoczynku. W
Podróże SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
2024-12-19 | 16:25

SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl

Sun & Snow Sp. z o.o dołączył do partnerów sieci handlowej Lidl. Od grudnia do końca stycznia 2025 polscy użytkownicy aplikacji Lidl Plus mają możliwość skorzystania ze zniżki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy

Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.

Konsument

Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową

Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.

Media

Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące

Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.