Join UP! otwiera nowy kierunek: z Polski bezpośrednio na słoneczny Zanzibar.
24/7 Communication
Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
aleksandra.jasinska|247.com.pl| |aleksandra.jasinska|247.com.pl
500002427
https://247.com.pl/
Pierwszy lot na Zanzibar z Join UP! odbędzie się już 29.10.2023 z Warszawy. Harmonogram podroży został zaplanowany w taki sposób, żeby wieczorny wylot powrotny z Zanzibaru zapewnił turystom dodatkowy dzień na miejscu.
- Loty będą odbywały się samolotem Boeing 737, naszego strategicznego partnera SkyUp Airlines. Świeżo wyremontowane wnętrze samolotu i nowe ergonomczne fotele włoskiej firmy Geven zapewniają wygodną podróż oraz dodatkową przestrzeń, co bardzo doceniają nasi pasażerowie. Na pokładzie jest 189 miejsc, wszystkie w klasie ekonomicznej. Loty planowane są raz w tygodniu w rozkładzie dynamicznym, oznacza to, że wylot co tydzień będzie przesunięty o jeden dzień, np. z wtorku na środę - informuje Kateryna Ushakova, Europe Regional Director Join UP! Polska.
Tanzania jest obecna w portfolio marki Join UP!™ od 2015 roku. W tym czasie wybrało się tam ponad 22 tysiące klientów. Podróżujący mogą skorzystać z szerokiej gamy hoteli z różnych segmentów cenowych, w tym aż 10 obiektów na wyłączność tj.: AHG Dream's Bay Boutique Hotel 4*, AHG Sun Bay Mlilile Beach Hotel 4*, AHG Waridi Beach Resort & Spa 4*, Varadero Zanzibar Hotel & Restaurant (Adults Only 12+) 3*, Sun Sea Bar (Adults Only 12+) 4*, Kigwedeni Villas 3*, Zanzibar Bahari Villas 4*, Mandarin Resort Zanzibar 4*, The One Resort 4*, Seashore Villa Kiwengwa 3*.
Oferta Join UP! została skonstruowana tak, żeby jak najwięcej polskich turystów mogło z niej skorzystać i spędzić urlop zgodnie ze swoimi preferencjami dotyczącymi sposobu wypoczywania oraz planowanego budżetu. Dlatego w propozycji noclegowej znajdują się zarówno obiekty ekonomiczne, jak i nowe, dopiero oddane do użytku gości designerskie hotele butikowe, apartamenty dla tych, którzy chcą w pełni doświadczyć lokalnej atmosfery oraz przytulne bungalowy na plaży. Dla rodzin z dziećmi przygotowano przestronne wille z wieloma udogodnieniami. Wszystkie hotele oferują Wi-Fi w lobby oraz pomieszczeniach ogólnodostępnych. Opiekę nad podróżującymi na Zanzibar będą sprawowali polskojęzyczni rezydenci.
Urlop w Tanzanii to wspaniała okazja nie tylko do odpoczynku na rajskiej plaży, ale też do poszerzenia horyzontów i zapoznania się z kulturą, historią, egzotycznymi zwierzętami Wschodniej Afryki oraz naturalnymi cudami tego kontynentu. Turyści podróżujący z Join UP! mają do wyboru wiele krótszych i dłuższych wycieczek fakultatywnych m.in. ekscytujące programy safari w parkach krajobrazowych
na jeden lub więcej dni, podziwianie Kilimandżaro, wizytę na sąsiednich wyspach połączoną
z obserwowaniem fauny i flory, nurkowaniem, snorkelingiem, rejsem tradycyjną afrykańską żaglówką, czy też odkrywanie lokalnych smaków i zapachów podczas zwiedzania jednej z wielu plantacji przypraw. W trakcie urlopu warto wybrać się na spacer po historycznej części stolicy Zanzibaru - Kamiennym Mieście (Stone Town) wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Praktyczne wskazówki
Co warto wiedzieć przed urlopem na Zanzibarze?
- Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.
- Wiza wydawana jest po przyjeździe, kosztuje 50 USD (po przylocie na Zanzibar należy wypełnić wniosek o wydanie wizy i karty migracyjnej). Za wizę można zapłacić kartą (tylko VISA, Master Card) lub gotówką (należy mieć odliczoną dokładną kwotę).
- W obiektach noclegowych przy wymeldowaniu należy uiścić podatek turystyczny: w wysokości 5 USD za osobę za noc w hotelach 4*-5* i 4 USD w hotelach 3*.
- Najlepiej zabrać ze sobą gotówkę, ze względu na wysokie prowizje za korzystanie z kart oraz limity w bankomatach. Nie jest rekomendowane zabieranie euro ze względu na przelicznik 1:1 w stosunku do USD. Nie są akceptowane dolary wydane przed 2013 r.
- 1 dolar to 2500 szylingów tanzańskich. Na lokalnych targowiskach, w sklepikach z pamiątkami, sklepach, restauracjach lepiej płacić jest w szylingach.
- Zalecane jest zabranie ze sobą adaptera do gniazdek elektrycznych (są typu angielskiego).
- W Tanzanii obowiązuje całkowity zakaz wwożenia, kupowania i posiadania plastikowych toreb. Zakaz nie dotyczy opakowań medycznych i kosmetyków. Zalecane jest niezabieranie ze sobą toreb plastikowych (również ze sklepów wolnocłowych).
- Przed wyjazdem zaleca się wizytę u lekarza medycyny tropikalnej nie później niż cztery – sześć tygodni przed planowaną podróżą na Zanzibar. Mimo iż szczepienia nie są obowiązkowe, warto o nich pomyśleć. Zalecane szczepienia to: dTap (tężec, błonica, krztusiec), wzw t. A, dur brzuszny. Można rozważyć też szczepienie przeciwko wściekliźnie.
- Od 1 lutego 2023 roku zniesione zostały wszystkie covidowe ograniczenia wjazdu na Zanzibar. Nie jest już wymagane okazanie certyfikatu szczepienia, wyniku testu PCR i wypełnianie formularzy. Jednakże ze względów bezpieczeństwa podróżni mogą zostać poproszeni o wykonanie w dowolnym momencie na lotnisku bezpłatnego, szybkiego testu na obecność antygenu Covid-19.
- Więcej informacji o podróżowaniu do Tanzanii znajduje się pod linkiem: https://www.gov.pl/web/tanzania/idp
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.