Komunikaty PR

Kawy, iluzji, pereł i przyszłości. Oto najbardziej wyjątkowe muzea w Dubaju

2023-09-26  |  10:45
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.11 MB )

Dubaj to wyjątkowe miasto, które przyciąga turystów z całego świata ofertą niezapomnianych wrażeń i wspomnień. Mekka luksusu i nowoczesnej architektury przeplatanej bogatym dziedzictwem kulturowym. Szczyt popularności osiąga późną jesienią i zimą, kiedy temperatury pozwalają na komfortowe zwiedzanie i korzystanie z atrakcji na świeżym powietrzu. Dubaj ma też wiele do zaoferowania turystom, którzy już przyswoili wystarczającą ilość witaminy D (jak Dubaj) i szukają równie inspirujących alternatyw, jednak preferują klimatyzowane warunki.

Ponad 8,5 miliona odwiedzających w pierwszej połowie 2023 roku

W pierwszej połowie 2023 r. Dubaj odnotował ponad 8,5 mln międzynarodowych przyjazdów. Jest to o ponad milion wyższy wynik w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku, a jednocześnie  wyższy niż w pierwszym półroczu 2019 r., które zakończyło się z wynikiem 8,36 mln, co jest dowodem wyraźnego ożywienia po okresie pandemii. Największa grupa turystów (20 %), odwiedzających Dubaj w pierwszej połowie 2023 roku pochodziła z Europy Zachodniej. Od początku roku do kwietnia 2023 r., miasto przyciągnęło łącznie 6,02 mln odwiedzających, w ciągu następnych dwóch, najcieplejszych miesięcy, które zwykle przyciągają mniejszą liczbę podróżnych, zdołało zachęcić do odwiedzin aż 2,48 mln turystów.

Niezwykłe muzea

Nieoczywiste muzea to jeden ze znaków rozpoznawczych Dubaju. Każde z nich to prawdziwa uczta dla zmysłów, oferująca niezapomniane doświadczenia i wciągająca w fascynujący świat kultury, historii, nauki i iluzji. Jakie muzea warto odwiedzić podczas wizyty w Dubaju? Jeśli interesuje cię historia, sztuka, magia lub przyszłość świata skorzystaj z naszych rekomendacji.

Muzeum kawy

 
   

To niezwykle klimatyczne i magiczne miejsce, pokazujące jak ważne miejsce w kulturze Bliskiego Wschodu zajmuje kawa. Jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem kawy, to miejsce jest dla ciebie! Muzeum kawy przeniesie cię w czasie do korzeni i historii tego napoju. Dowiedz się, jak kawa była uprawiana i palona na przestrzeni wieków i odkryj różnorodność jej smaków podczas degustacji w muzealnej kawiarni.

Muzeum iluzji

Muzeum sztuki iluzji oferuje unikalne doświadczenia i niesamowite wrażenia związane z iluzją optyczną. Przygotuj się na umysłowy rollercoaster i sprawdź, czy dasz się oszukać swoim zmysłom. Muzeum jest świetną atrakcją dla dzieci i całej rodziny.

Muzeum dubajskie

Muzeum dubajskie zabierze cię na wycieczkę przez fascynującą historię Emiratów Arabskich, od skromnych początków po dzisiejszy spektakularny rozwój. Jest to idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą poznać tradycje, kulturę i niezwykłą gościnność ludzi, którzy uczynili Dubaj tym, czym jest dzisiaj. Dzięki bogatej galerii w muzeum można zobaczyć m.in., jak wyglądały tradycyjne dubajskie domy, meczety czy plantacje daktyli.

Muzeum przyszłości

 
   

Jeden z najnowszych punktów na mapie Dubaju zachwyca swoją architekturą. Futurystyczna, srebrna bryła kształtem przypomina kapsułę czasu. Imponująca fasada muzeum wyróżnia się dzięki artystycznemu wykorzystaniu arabskiej kaligrafii, która pełni również rolę szklanych okien. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak będzie wyglądać świat za kilka dekad, to idealne miejsce dla ciebie. Muzeum przyszłości prezentuje innowacyjne technologie i projekty, które kształtują przyszłość naszej planety, rozwiązują globalne wyzwania i zmieniają świat. Dubajskie muzeum przyszłości zostało uznane przez National Geographic za jedno z 14 najpiękniejszych muzeów na świecie.

Muzeum pereł

 
   

Ostatnią propozycją w tym zestawieniu jest muzeum pereł. To hołd dla dziedzictwa Dubaju jako centrum handlu perłami i jeden z największych zbiorów pereł na świecie. Obok pięknych i rzadkich perłowych eksponatów, muzeum prezentuje rolę tych pięknych klejnotów w kulturze i histori rejonu Zatoki Perskiej.

Zaplanuj swoją podróż do Dubaju już dziś i przeżyj niezapomniane chwile w dubajskich muzeach, które stanowią prawdziwą dumę tego magicznego miasta. Do największego miasta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dostaniesz się z Lotniska Chopina w Warszawie, dzięki codziennym połączeniom z Warszawy do Dubaju, które są obsługiwane przez Boeingi 777-300ER. Aktualne promocje znajdziesz zawsze na stronie internetowej https://www.emirates.com/pl/polish/book/featured-fares/. Zaplanuj swoją niezapomnianą podróż już dziś.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Kiwi.com sprawdza, dokąd udamy się na święta i nowy rok Biuro prasowe
2023-12-07 | 12:00

Kiwi.com sprawdza, dokąd udamy się na święta i nowy rok

Zima to czas szczególny i obfitujący w okazje do podróżowania. Świąteczne jarmarki, które cieszą się szczególną popularnością wśród pokolenia Z, ferie
Podróże Poczuj klimat świąt na europejskich jarmarkach
2023-12-06 | 08:00

Poczuj klimat świąt na europejskich jarmarkach

Świąteczne wyjazdy i grudniowe wypady zyskują w Polsce na popularności. Jedni cieszą się białym szaleństwem, inni uciekają przed zimą do ciepłych krajów. Dla
Podróże Malta, Madera, Majorka - blisko, ciepło i niestandardowo
2023-11-30 | 16:00

Malta, Madera, Majorka - blisko, ciepło i niestandardowo

Odwiedziny wioski Popeya na Malcie, przejażdżka w wiklinowym koszu na Maderze czy wizyta w mieście Chopina na Majorce? Europejskie wyspy kuszą nieoczywistymi atrakcjami, zaskakującymi nawet

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Motoryzacja

Coraz więcej kobiet w branży motoryzacyjnej. Praca w tym sektorze często nie wymaga siły fizycznej, ale odpowiednich umiejętności miękkich

Poszukiwanie pracowników jest wyzwaniem dla branży motoryzacyjnej. Aż 72 proc. firm z tego sektora napotkało w ostatnim roku trudności w tym obszarze – wynika z październikowego raportu PARP „Branża motoryzacja i elektromobilność – Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego”. Niedobór kadr mogą, przynajmniej w części, zapełnić kobiety, których w branży motoryzacyjnej jest coraz więcej. Pracują na wszystkich szczeblach organizacyjnych – na liniach produkcyjnych, stanowiskach inżynierskich i w zarządach. – Branża jest coraz bardziej otwarta na to, żeby kobiety na tych stanowiskach mieć – przekonuje Agata Matyj, specjalistka do spraw komunikacji w Faurecii w Grupie Forvia Polska.

Konsument

Jedzenie orzechów pomocne w zapobieganiu depresji. Ryzyko wystąpienia choroby można zredukować nawet o niemal jedną piątą

Regularne spożywanie orzechów może zmniejszyć ryzyko depresji. Do takich wniosków doszli naukowcy, którzy przeanalizowali dane dotyczące dużej grupy dorosłych Brytyjczyków. U tych, którzy jedli małe albo umiarkowane ilości orzechów (maksymalnie garść dziennie), zaobserwowano zmniejszenie ryzyka depresji o 17 proc. w pięcioletniej perspektywie.