Kiwi.com na 2. miejscu w światowym rankingu najlepszych wyszukiwarek biletów
Frommer’s opublikowała 10 najlepszych witryn wyszukiwania biletów lotniczych na rok 2022, w którym Kiwi.com zajmuje drugie miejsce, wyprzedzając znanych światowych graczy
Najtańsza rezerwacja w historii firmy to lot z Budapesztu do Aten za 0,02 EUR, a w Polsce z Gdańska do Londynu, który kosztował zaledwie 0,15 EUR.
Kiwi.com opracowała koncepcję Virtual Interlining. Wyszukuje on miliony opcji lotów i tras w czasie rzeczywistym, które nie są podyktowane umowami z liniami lotniczymi lub ograniczane przez to, czy najlepsza trasa zawiera zarówno tradycyjnych, jak i tanich przewoźników.
Frommer’s to znana na całym świecie seria przewodników turystycznych, dostępnych również w Polsce. To w sumie 14 serii liczących ponad 350 przewodników do niemal każdego zakątka na świecie. Frommer’s od ponad 65 lat wspiera turystów w podróży, udzielając cennych wskazówek na temat podróżowania. W tegorocznym rankingu Frommer’s najlepszych stron wyszukiwania biletów lotniczych Kiwi.com zajęła znalazła się na podium, zajmując 2. miejsce.
Ranking Frommer’s
Metodologia Frommera przy tworzeniu rankingu polegała na wyszukaniu tych samych 28 tras na wszystkich stronach internetowych. Trasy były zróżnicowane i obejmowały trasy główne, trasy o mniejszym natężeniu lotów, podróże o krótkim i długim czasie trwania oraz te w bliższej i dalszej perspektywie czasowe. Wyniki opierały się głównie na zwróconych cenach, z kilkoma godnymi uwagi wzmiankami o funkcjach witryny i obsłudze klienta.
Kiwi.com, znalazło się w TOP 3, zajmując drugą pozycję. Firma technologiczna i wyszukiwarka tanich podróży w jednym została wyróżniona za:
- zdolność wyszukiwania najtańszych ofert
- a także “zaawansowane filtrowanie’ oraz hacki podróżnicze.
„Połączyliśmy lotniska i miasta, które wcześniej nie były połączone – dzięki temu, nasi klienci zaoszczędzili znaczną część środków na dokonywanych rezerwacjach. Umożliwiliśmy przemieszczanie się na własną rękę, korzystając z naszych unikatowych tras, których nikt nigdy wcześniej nie oferował.” - Eliška Řezníček Dočkalová, Director of Customer Experience w Kiwi.com. – „Kiwi.com opracowała koncepcję Virtual Interlining - czyli wyszukiwanie milionów opcji lotów i tras w czasie rzeczywistym, które nie są podyktowane umowami z liniami lotniczymi lub ograniczane przez to, czy najlepsza trasa zawiera zarówno tradycyjnych, jak i tanich przewoźników. - dodała Dočkalová.
Kiwi.com to start-up, który udostępnił światu koncepcję Virtual Interlining - innowację w dokonywaniu rezerwacji i wyborze planu podróży w oparciu o najlepszą trasę w najlepszej cenie, pośród wszystkich linii lotniczych na świecie. Najtańsza rezerwacja w historii firmy to lot z Budapesztu do Aten za 0,02 EUR, a w Polsce z Gdańska do Londynu, który kosztował zaledwie 0,15 EUR. Rekordzista podróżował z 36 bagażami. Kiwi.com połączyła miasta i lotniska, które wcześniej nie były połączone.
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.