Komunikaty PR

Kiwi.com przygotowało listę TOP 6 pomysłów na Majówkę w Polsce!

2022-04-29  |  11:00

Majówka to nieoficjalne rozpoczęcie sezonu wycieczkowego, które w tym roku wypada od 29 kwietnia do 3 maja. Z pewnością znajdą się tacy, którzy wydłużą swój wypoczynek do końca  tygodnia. Wielu z nas nadal zastanawia się, jak zagospodarować te kilka wolnych dni, dokąd pojechać i co ciekawego zobaczyć. Kiwi.com, wyszukiwarka tanich podróży i firma z sektora travel-tech, przygotowała propozycję 6 pomysłów na ciekawe wypady, idealne dla podróżujących solo, w duecie czy w rodzinnej gromadzie. Na liście Kiwi.com znalazły się: Polska Toskania, ujście Warty - czyli raj dla ornitologów i podglądaczy ptaków, Orientarium w Łodzi, którego otwarcie odbędzie się 29 kwietnia, spacer w chmurach i koronach drzew, archeologiczna majówka na wyspie Wolin. Te i wiele innych atrakcji czeka na poszukiwaczy ciekawych pomysłów na nadchodzący weekend.

  1. Orientarium w Łodzi

Już 29 kwietnia w piątek w łódzkim zostanie otwarte Orientarium - jeden z najnowocześniejszych pawilonów poświęconych faunie i florze z regionu Azji Południowo-Wschodniej. Znajduje się tam łącznie 7 zbiorników oceanicznych i 3 słodkowodne, a największą atrakcją jest podwodny tunel o długości 26m i 2,4m wysokości. T doskonałe miejsce do obserwowania basenu z rekinami, płaszczkami rafą koralową. Na miejscu czeka wiele atrakcji przewidzianych z okazji otwarcia obiektu. Będą w Łodzi warto zatrzymać się chwilę dłużej i odwiedzić kilka ciekawych miejsc -  w tym pofabrycznym mieście, niegdyś centrum przemysłowym na mapie Polski, jest co oglądać. Jeśli do Łodzi dotrzecie pociągiem (na Kiwi.com można zabukować bilet) z pewnością pierwszym miejscem, od którego zaczniecie zwiedzanie miasta będzie #Dworzec Łódź Fabryczna - fenomenalny i spektakularny! Kultowa i najbardziej znana ulica w mieście - Piotrkowska - będzie kusić kawiarniami i knajpkami w starych kamienicach - nie strońcie od tych zlokalizowanych w bramach - mają absolutnie niepowtarzalny klimat i menu. Manufakturę w wraz z przyległym Pałacem Poznańskiego, warto odwiedzić o każdej porze roku. Majestatyczna i urzekająca stylem i splendorem.  

 

  1. Festiwal muzyczny, tajemnicze podziemia i szlak kolorowych jezior - Dolny Śląsk

#Dolny Śląsk od dłuższego czasu przeżywa istne ożywienie turystyczne - przyciąga uwagę nie tylko kuracjuszy odwiedzających zlokalizowane tam uzdrowiska i spa, ale i fanów górskich wspinaczek, skaukowiczów oraz turystów spragnionych unikatowej architektury. Co można robić na Dolnym Śląsku w nadchodzącą majówkę? Kiwi.com poleca szlaki tajemniczych podziemi, których w regionie jest cała masa. Zamkowe podziemia, średniowieczne sztolnie, kopalnie uranu i wiele innych czeka na fanów przygody z dreszczykiem i solidną dawką ciekawostek. #Kolorowe Jeziorka to kolejne miejsce, które warto odwiedzić. Żółte, Purpurowe, Błękitne i Zielone Jeziorko to kompleks 4 jezior, powstałych w 1902 roku na terenie ówczesnej kopalni łupków pirytonośnych. Ich nazwy wzięły się od koloru ich wody. Specyficzne właściwości związków chemicznych zawartych w skałach i glebie wpływają na jej barwę. Urocze miejsce na rodzinną przechadzkę! Fani muzyki gotyckiej i metalowe w Majówkę koniecznie powinni udać się do #Wrocławia, stolicy regionu. W ramach 3-Majówki odbędzie się koncert m.in. holenderskiego zespołu Epica, a także fińskiej grupy folk-metalowej Korpiklaani.

  1. Spacer w chmurach

Spacer w chmurach, czyli w koronach drzew to jedna z atrakcyjniejszych form obcowania z naturą i podziwiania pięknej panoramy. Jeszcze do niedawna najbliżej była dostępna jedynie w sąsiadujących Czechach. Obecnie w Polsce jest kilka miejsc, do których warto się udać i doświadczyć niepowtarzalnych wrażeń.

Najwyższym tego rodzaju obiektem w Polsce i drugim w Europie jest #Sky Walk, czyli trasa widokowa w Świeradowie-Zdroju zawieszona 62 metry nad ziemią licząca 850 m. Po drodze na spacerowiczów czekają piękne widoki m.in. na Śnieżnik. Drugą opcją jest  #Ścieżka w Koronach Drzew w Dolinie Szklarki. Choć trasa nie jest ekstremalnie długa - 260 m, ani za specjalnie wysoka - 13m, to urzeka swoim urokiem i malowniczością. Poszukiwaczom wrażeń i fanom wysokości Kiwi.com rekomenduje udać się do Krynicy-Zdroju - drewniana wieża w Beskidzie Sądecki oferuje ponad 1-kilometrowy spacer wśród lasów w paśmie Jaworzyny Krynickiej. A wszystko niemal 50 metrów nad Ziemią!

  1. Raj dla ornitologów - ujście rzeki Warty

Birdwatching, czyli obserwowanie, a może podglądanie ptaków i ptasiego życia, ostatnio zyskuje na popularności. To rozrywka zdecydowanie dla najbardziej cierpliwych i wytrwałych. W Polsce jednym z najatrakcyjniejszych i bujnych miejsc pod kątem różnorodności gatunkowej jest #ujście rzeki Warty, na zachodzie kraju. To nie tylko miejsce lęgowe dla wielu gatunków, ale również ostoja dla migrujących ptaków wodno-błotnych. Na miejscu znajduje się Park Narodowy Ujścia Warty o powierzchni 80 km2 - ptasi raj, w którym można wypatrzyć takie gatunki, jak warzęcha czy czapla modronosa. Kiwi.com rekomenduje wypożyczenie kajaków, a także udanie się jednym z wybranych szlaków turystycznych. Do ujścia Warty najłatwiej i najszybciej dostać się przez Kostrzyn nad Odrą lub Gorzów Wielkopolski.

  1. Polska Toskania dla rowerzystów -Roztocze

Toskania w Polsce? Tak, i to w województwie lubelskim. Mowa o #Roztoczu, które jest nie tylko najbardziej nasłonecznionym regionem Polski, ale i jednym z najzdrowszych, ze względu na wysokie stężenie jodu w powietrzu, porównywalne z tym znad polskiego wybrzeża. Region idealny dla podróżujących solo, w tandemie czy gromadnie, całą rodzinną. Przepiękne widoki, malownicze krajobrazy, rzeki, łąki lasy, rozlewiska i spływy kajakowe. To kraina idealna dla rowerzystów - na miejscu czeka na nich biegnący przez Roztocze Centralny Szlak Rowerowy Roztocza, a także fragment Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Będąc na Roztoczu Kiwi.com poleca odwiedzić #Zamość, leżącą zaledwie 30km od Zwierzyńca, jednej z ikonicznych miejscowości regionu. Zamość wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ma wiele do zaoferowania, a kolorowymi ormiańskimi kamienicami urzeknie niejednego!

  1. Festiwal Wikingów - czyli wyspa Wolin

#Wolin to jedna z  polskich wysp na Bałtyku, które koniecznie trzeba odwiedzić! Co roku odbywa się tam #Festiwal Wikingów, który przyciąga fanów z całej Polski. Nawet deszczowa pogoda nie jest w stanie zniechęcić przybyszów od spania w białych, przemoczonych namiotach i brodzenia w błocie. Wolin to przede wszystkim Park Narodowy z największymi w Polsce klifami. W tym roku lokalne Centrum Słowian i Wikingów w trakcie majowego weekendu od 29 kwietnia do 3 maja organizuje warsztaty rzemiosł dawnych, a także eksperymenty kulinarne i degustację potraw dawnej kuchni. Wspaniała zabawa dla całej rodziny, zwłaszcza fanów historycznych ciekawostek i pięknych nadmorskich krajobrazów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Bezpieczne wakacje: standardy ochrony dzieci w branży hotelarskiej Biuro prasowe
2024-07-23 | 13:00

Bezpieczne wakacje: standardy ochrony dzieci w branży hotelarskiej

  Bezpieczeństwo dzieci podczas podróży jest priorytetem nie tylko dla rodziców, ale i dla całej branży hotelarskiej. Jak przypomina Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, w
Podróże Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi
2024-07-22 | 17:00

Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi

Kompleks hotelowo-rekreacyjny, Termy Karkonosze Resort & Spa to oaza spokoju i równowagi, skomponowana z dwóch unikatowych stref – kameralnych willi
Podróże Coolcationig - kiedy klimat dyktuje kierunek podróży
2024-07-22 | 12:00

Coolcationig - kiedy klimat dyktuje kierunek podróży

To nie pierwszy rok, kiedy trend coolcationing jest widoczny wśród podróżujących, w tym m.in z Polski. Jednak rekordowe wysokie temperatury za oknem,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Konsument

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci online wymaga pilnych regulacji. To może wymagać rezygnacji w pewnym stopniu z szyfrowania korespondencji

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie potrzebuje konkretnych regulacji – podkreślają eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. I liczą, że pojawią się one zarówno na forum krajowym, jak i unijnym. Dziś tymczasowe rozporządzenie, wprowadzając odstępstwo od przepisów UE dotyczących prywatności, daje platformom internetowym możliwość dobrowolnego wykrywania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Nowe propozycje przepisów na forum zakładają jednak, że zmieni się to w obowiązek. To budzi szereg pytań o prywatność i potencjalne nadużycia.

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.