Komunikaty PR

Kiwi.com przygotowało listę TOP 6 pomysłów na Majówkę w Polsce!

2022-04-29  |  11:00

Majówka to nieoficjalne rozpoczęcie sezonu wycieczkowego, które w tym roku wypada od 29 kwietnia do 3 maja. Z pewnością znajdą się tacy, którzy wydłużą swój wypoczynek do końca  tygodnia. Wielu z nas nadal zastanawia się, jak zagospodarować te kilka wolnych dni, dokąd pojechać i co ciekawego zobaczyć. Kiwi.com, wyszukiwarka tanich podróży i firma z sektora travel-tech, przygotowała propozycję 6 pomysłów na ciekawe wypady, idealne dla podróżujących solo, w duecie czy w rodzinnej gromadzie. Na liście Kiwi.com znalazły się: Polska Toskania, ujście Warty - czyli raj dla ornitologów i podglądaczy ptaków, Orientarium w Łodzi, którego otwarcie odbędzie się 29 kwietnia, spacer w chmurach i koronach drzew, archeologiczna majówka na wyspie Wolin. Te i wiele innych atrakcji czeka na poszukiwaczy ciekawych pomysłów na nadchodzący weekend.

  1. Orientarium w Łodzi

Już 29 kwietnia w piątek w łódzkim zostanie otwarte Orientarium - jeden z najnowocześniejszych pawilonów poświęconych faunie i florze z regionu Azji Południowo-Wschodniej. Znajduje się tam łącznie 7 zbiorników oceanicznych i 3 słodkowodne, a największą atrakcją jest podwodny tunel o długości 26m i 2,4m wysokości. T doskonałe miejsce do obserwowania basenu z rekinami, płaszczkami rafą koralową. Na miejscu czeka wiele atrakcji przewidzianych z okazji otwarcia obiektu. Będą w Łodzi warto zatrzymać się chwilę dłużej i odwiedzić kilka ciekawych miejsc -  w tym pofabrycznym mieście, niegdyś centrum przemysłowym na mapie Polski, jest co oglądać. Jeśli do Łodzi dotrzecie pociągiem (na Kiwi.com można zabukować bilet) z pewnością pierwszym miejscem, od którego zaczniecie zwiedzanie miasta będzie #Dworzec Łódź Fabryczna - fenomenalny i spektakularny! Kultowa i najbardziej znana ulica w mieście - Piotrkowska - będzie kusić kawiarniami i knajpkami w starych kamienicach - nie strońcie od tych zlokalizowanych w bramach - mają absolutnie niepowtarzalny klimat i menu. Manufakturę w wraz z przyległym Pałacem Poznańskiego, warto odwiedzić o każdej porze roku. Majestatyczna i urzekająca stylem i splendorem.  

 

  1. Festiwal muzyczny, tajemnicze podziemia i szlak kolorowych jezior - Dolny Śląsk

#Dolny Śląsk od dłuższego czasu przeżywa istne ożywienie turystyczne - przyciąga uwagę nie tylko kuracjuszy odwiedzających zlokalizowane tam uzdrowiska i spa, ale i fanów górskich wspinaczek, skaukowiczów oraz turystów spragnionych unikatowej architektury. Co można robić na Dolnym Śląsku w nadchodzącą majówkę? Kiwi.com poleca szlaki tajemniczych podziemi, których w regionie jest cała masa. Zamkowe podziemia, średniowieczne sztolnie, kopalnie uranu i wiele innych czeka na fanów przygody z dreszczykiem i solidną dawką ciekawostek. #Kolorowe Jeziorka to kolejne miejsce, które warto odwiedzić. Żółte, Purpurowe, Błękitne i Zielone Jeziorko to kompleks 4 jezior, powstałych w 1902 roku na terenie ówczesnej kopalni łupków pirytonośnych. Ich nazwy wzięły się od koloru ich wody. Specyficzne właściwości związków chemicznych zawartych w skałach i glebie wpływają na jej barwę. Urocze miejsce na rodzinną przechadzkę! Fani muzyki gotyckiej i metalowe w Majówkę koniecznie powinni udać się do #Wrocławia, stolicy regionu. W ramach 3-Majówki odbędzie się koncert m.in. holenderskiego zespołu Epica, a także fińskiej grupy folk-metalowej Korpiklaani.

  1. Spacer w chmurach

Spacer w chmurach, czyli w koronach drzew to jedna z atrakcyjniejszych form obcowania z naturą i podziwiania pięknej panoramy. Jeszcze do niedawna najbliżej była dostępna jedynie w sąsiadujących Czechach. Obecnie w Polsce jest kilka miejsc, do których warto się udać i doświadczyć niepowtarzalnych wrażeń.

Najwyższym tego rodzaju obiektem w Polsce i drugim w Europie jest #Sky Walk, czyli trasa widokowa w Świeradowie-Zdroju zawieszona 62 metry nad ziemią licząca 850 m. Po drodze na spacerowiczów czekają piękne widoki m.in. na Śnieżnik. Drugą opcją jest  #Ścieżka w Koronach Drzew w Dolinie Szklarki. Choć trasa nie jest ekstremalnie długa - 260 m, ani za specjalnie wysoka - 13m, to urzeka swoim urokiem i malowniczością. Poszukiwaczom wrażeń i fanom wysokości Kiwi.com rekomenduje udać się do Krynicy-Zdroju - drewniana wieża w Beskidzie Sądecki oferuje ponad 1-kilometrowy spacer wśród lasów w paśmie Jaworzyny Krynickiej. A wszystko niemal 50 metrów nad Ziemią!

  1. Raj dla ornitologów - ujście rzeki Warty

Birdwatching, czyli obserwowanie, a może podglądanie ptaków i ptasiego życia, ostatnio zyskuje na popularności. To rozrywka zdecydowanie dla najbardziej cierpliwych i wytrwałych. W Polsce jednym z najatrakcyjniejszych i bujnych miejsc pod kątem różnorodności gatunkowej jest #ujście rzeki Warty, na zachodzie kraju. To nie tylko miejsce lęgowe dla wielu gatunków, ale również ostoja dla migrujących ptaków wodno-błotnych. Na miejscu znajduje się Park Narodowy Ujścia Warty o powierzchni 80 km2 - ptasi raj, w którym można wypatrzyć takie gatunki, jak warzęcha czy czapla modronosa. Kiwi.com rekomenduje wypożyczenie kajaków, a także udanie się jednym z wybranych szlaków turystycznych. Do ujścia Warty najłatwiej i najszybciej dostać się przez Kostrzyn nad Odrą lub Gorzów Wielkopolski.

  1. Polska Toskania dla rowerzystów -Roztocze

Toskania w Polsce? Tak, i to w województwie lubelskim. Mowa o #Roztoczu, które jest nie tylko najbardziej nasłonecznionym regionem Polski, ale i jednym z najzdrowszych, ze względu na wysokie stężenie jodu w powietrzu, porównywalne z tym znad polskiego wybrzeża. Region idealny dla podróżujących solo, w tandemie czy gromadnie, całą rodzinną. Przepiękne widoki, malownicze krajobrazy, rzeki, łąki lasy, rozlewiska i spływy kajakowe. To kraina idealna dla rowerzystów - na miejscu czeka na nich biegnący przez Roztocze Centralny Szlak Rowerowy Roztocza, a także fragment Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Będąc na Roztoczu Kiwi.com poleca odwiedzić #Zamość, leżącą zaledwie 30km od Zwierzyńca, jednej z ikonicznych miejscowości regionu. Zamość wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ma wiele do zaoferowania, a kolorowymi ormiańskimi kamienicami urzeknie niejednego!

  1. Festiwal Wikingów - czyli wyspa Wolin

#Wolin to jedna z  polskich wysp na Bałtyku, które koniecznie trzeba odwiedzić! Co roku odbywa się tam #Festiwal Wikingów, który przyciąga fanów z całej Polski. Nawet deszczowa pogoda nie jest w stanie zniechęcić przybyszów od spania w białych, przemoczonych namiotach i brodzenia w błocie. Wolin to przede wszystkim Park Narodowy z największymi w Polsce klifami. W tym roku lokalne Centrum Słowian i Wikingów w trakcie majowego weekendu od 29 kwietnia do 3 maja organizuje warsztaty rzemiosł dawnych, a także eksperymenty kulinarne i degustację potraw dawnej kuchni. Wspaniała zabawa dla całej rodziny, zwłaszcza fanów historycznych ciekawostek i pięknych nadmorskich krajobrazów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Przygody w duchu zrównoważonego rozwoju w okolicy góry Ida Biuro prasowe
2024-05-17 | 15:00

Przygody w duchu zrównoważonego rozwoju w okolicy góry Ida

Góra Ida (zwana Kaz dağı lub Kaz dağları), położona między prowincjami Çanakkale i Balıkesir, w północno-zachodniej części Türkiye (Turcji),
Podróże Oaza luksusu w Karkonoszach
2024-05-14 | 18:00

Oaza luksusu w Karkonoszach

Termy Karkonosze Resort & Spa to unikalny w skali kraju kompleks hotelowo-rekreacyjny. Już w te wakacje pierwsi goście będą mogli doświadczyć holistycznej regeneracji i wyciszyć zmysły
Podróże Polacy chętnie jeżdżą do Wilna | Dane dotyczące turystyki
2024-05-14 | 12:29

Polacy chętnie jeżdżą do Wilna | Dane dotyczące turystyki

Wraz z nadejściem wiosny Wileńskie Centrum Informacji Turystycznej otworzyło swoje drzwi dla mieszkańców stolicy i jej gości w nowej siedzibie przy ul. Pilies 7. W ubiegłym roku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Nieuczciwi najemcy bardziej chronieni przez prawo niż właściciele mieszkań. Konieczne są zmiany przepisów i sprawny system eksmisyjny

Zaległości w czynszach, zniszczenia czy wyprowadzka bez płatności – to tylko niektóre z problemów, jakie lokatorzy wynajmujący mieszkania mogą sprawić właścicielom lokali. Z badania Rendin wynika, że blisko 70 proc. właścicieli mieszkań na wynajem borykało się z podobnymi trudnościami. Wypowiedzenie najmu nieuczciwemu lokatorowi to dopiero początek długiej drogi, na której końcu niekoniecznie jest eksmisja. – Potrzebujemy zmiany w kierunku dodania pewnych praw właścicielom i sprawnego systemu eksmisyjnego – podkreśla Alina Muzioł-Węcławowicz, specjalistka ds. polityki mieszkaniowej.

Teatr

Edyta Herbuś: Teraz mam taki moment obfitości, że mogę wybierać role, które są dla mnie najciekawsze. Ale na pewno muszę sobie zafundować reset, żeby utrzymać równowagę w życiu

Tancerka lubi wypoczywać aktywnie. Po intensywnym okresie w pracy najpierw daje sobie jednak chwilę na złapanie oddechu i szybką regenerację, a dopiero później rusza na podbój danej okolicy. Edyta Herbuś zaznacza, że często decyduje się na pasjonujące wyprawy, dzięki którym może zwiedzać i poznawać urokliwe zakątki świata. Ale zdarza się również tak, że wybiera beztroskie wakacje na plaży pod palmami. Tegoroczny urlop będzie jednak krótki.

Media

Wojciech „Łozo” Łozowski: Wziąłem już udział w większości fajnych dużych formatów telewizyjnych. Dostaję też wiele paździerzowych propozycji i je staram się odrzucać

Wokalista miał już okazję uczestniczyć w takich produkcjach jak: „Taniec z gwiazdami”, „Must Be The Music. Tylko muzyka”, „Azja Express”, „Lego Masters” i „Pokonaj mnie, jeśli potrafisz”. Jak podkreśla, bardzo ceni oryginalne projekty telewizyjne, bo dzięki nim może przeżyć wyjątkowe przygody i nauczyć się czegoś nowego. Dlatego też nie wyklucza, że gdy padnie kolejna ciekawa propozycja, znów weźmie udział w podobnym projekcie.