Komunikaty PR

Kiwi.com przyjrzała się wakacyjnym trendom 2023

2023-06-14  |  13:00
Biuro prasowe

Wakacje już zaraz! Wielu z nas już zaplanowało swój urlop za granicą lub właśnie rozgląda się za jak najkorzystniejszymi opcjami. Wyniki badań przeprowadzonych przez agencję Stem/Mark na zlecenie Kiwi.com wskazują, że mimo wysokich cen i inflacji, Polacy nie zamierzają zrezygnować z podróżowania. Ponad 53% deklaruje, że w tym roku ma zamiar udać się w przynajmniej jedno miejsce za granicą, którego do tej pory nie mieli okazji zobaczyć, a niemal co czwarty ankietowany (24,8%) wyruszy w podróż mniej utartymi szlakami, z dala od tłumów turystów. Na liście TOP 5 najczęściej wybieranych przez polskich użytkowników destynacji znalazły się Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Grecja i Francja. Większość z nas na urlop wyruszy z Warszawy, Katowic oraz Krakowa, a najpopularniejsze miasta, do których się udamy to Londyn, Rzym, Mediolan i Paryż. W tym roku średnia cena za lot w trakcie sezonu wakacyjnego, wedle analizy Kiwi.com, wynosi 127 EURO - dla porównania w minionym roku było to 107 EURO. 

 

Gdzie spędzimy tegoroczny urlop?

Przede wszystkim tam, gdzie koszt wypoczynku będzie przyjazny dla domowego budżetu. Wyniki badań zleconych przez Kiwi.com pokazują, że budżet to dla Polaków (59,6%) jeden z kluczowych kryteriów, który wpływa na wybór kierunku podróży. Jest szczególnie istotny dla kobiet (64%) - mężczyźni, jak pokazują badania, przykładają do niego mniejszą wagę (55,3%).

Kiwi.com wskazuje, że na liście kierunków, cieszących się największą popularnością, w tym roku znalazły się:

  1. Włochy
  2. Hiszpania
  3. Wielka Brytania
  4. Grecja
  5. Francja

 

Analizy Kiwi.com wskazują, że najwięcej użytkowników, którzy rezerwacji dokonali do 12 czerwca b.r.,  na urlop uda się jeszcze w czerwcu (12 i 19 czerwca), a także w lipcu

Co ciekawe, coraz więcej osób decyduje się na urlop trwający 1-2 tygodnie.

 

 

Co zamierzamy robić, kiedy dotrzemy na miejsce ? 

Niemal 69% respondentów z Polski szuka ciekawych miejsc, oferujących pyszne, lokalne jedzenie. A wszystko po to, aby co trzeci z nas mógł je uwiecznić na zdjęciu i podzielić się nim w mediach społecznościowych (ponad 32%)

 

Ile zapłacimy za tegoroczny urlop?

Warszawa, Katowice i Kraków znalazły się w czołówce miast, w których rozpoczniemy swoją podróż. Lotniska w Modlinie i Katowicach oferują loty w bardzo konkurencyjnych cenach, nierzadko kilkakrotnie niższych niż na przykład na stołecznym Okęciu. 

Jak wskazuje Kiwi.com, w tym roku za bilet lotniczy średnio zapłacimy 127 EURO, czyli o 20 EURO więcej niż rok wcześniej. Najmniej zapłacą osoby, które swojej rezerwacji dokonały z dużym wyprzedzeniem. Kupujący bilet lotniczy na 3 tygodnie - 2 miesiące przed planowaną podróżą, średnio zaoszczędzą 42 EURO! - płacąc 85 EURO. 

 

Jak podaje Kiwi.com, w tym roku za bilet lotniczy zapłacimy średnio 127 EURO, czyli o 20 EURO więcej niż rok temu. Osoby rezerwujące krótkie loty (0 – 1499 km) zapłaciły 94 EURO, za loty średniodystansowe (1500 – 3999 km) średnia cena wyniosła 166 EURO, a za loty międzykontynentalne (ponad 4000 km) 659 EURO.

Dla tych którzy nadal poszukują taniego lotu na wakacje, Kiwi.com przygotowało kilka podpowiedzi:

  • Wybierz lot w mniej popularnych godzinach -wczesno porannych lub nocnych. Te z reguły są tańsze.
  • Podróżuj z pobliskich lotnisk lub na pobliskie lotniska zamiast wybierać największe w regionie. Pobliskie lub mniejsze lotniska mogą oferować lepsze ceny, czasem nawet dwukrotnie tańsze! Wprowadzając miasto wylotu i/lub przylotu na Kiwi.com, możesz wybrać lotniska w promieniu 250 km w miejscu wylotu i/lub przylotu, aby uzyskać najlepsze połączenie.
  • Jeśli jesteś elastyczny, zamiast szukać konkretnych dat podróży, wybierz tydzień lub miesiąc/miesiące, w których chcesz podróżować, i dodaj, ile dni chcesz spędzić w miejscu docelowym. W ten sposób możesz uzyskać tańsze opcje podróży.
  • Samodzielny transfer: ten trick pomaga dotrzeć do dowolnego miejsca docelowego, nawet jeśli linie lotnicze nie udostępniają go jako istniejącego w planie podróży. Wybierz „gdzie” i „kiedy” chcesz lecieć, a Kiwi.com utworzy plan podróży z oddzielnych lotów różnych linii lotniczych.
  • Alerty dotyczące cen lotów śledzą lot, który Cię interesuje, i powiadamiają Cię o zmianach kosztów podróży, dzięki czemu możesz dokonać rezerwacji, gdy zobaczysz cenę, która przypadnie Ci do gustu.
  • Na Kiwi.com możesz użyć wielu filtrów, aby uzyskać pożądane wyniki. Chcesz polecieć tego lata za mniej niż 100 EURO, a na miejscu spędzić od 4-6 dni? Wpisz swoje parametry w wyszukiwarkę, a Kiwi.com znajdzie loty, których szukasz.  

 

*Badanie przeprowadzone przez Stem/Mark na zlecenie Kiwi.com zostało wykonane metodą CAWI na reprezentatywnej próbie N=1010 Polaków w wieku od 18 do 59 Realizacja badania została przeprowadzona w październiku 2022  roku.

 

O Kiwi.com

Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1500 osób na całym świecie. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując 2 miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 60 000 miejsc.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute? Biuro prasowe
2025-04-17 | 12:20

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

Oferty first minute stają się coraz częstszym wyborem osób planujących wypoczynek z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W przeciwieństwie do ofert last minute zakup wakacji first
Podróże 20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!
2025-04-11 | 14:40

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Corendon Airlines wraz ze swoimi pasażerami świętuje 20-lecie działalności w przestworzach W 2025 roku Corendon Airlines świętuje 20-lecie swojej działalności i zaprasza
Podróże Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
2025-03-19 | 12:00

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mateusz Waligóra, znany polski podróżnik i eksplorator, dokonał kolejnego niezwykłego wyczynu – przejechał zimą mongolską część pustyni Gobi na rowerze.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.