Komunikaty PR

Kiwi.com sprawdza dokąd wybierzemy się w tym roku na długi weekend w sierpniu

2023-08-08  |  12:00
Biuro prasowe

Wyniki badania przeprowadzone przez agencję Stemmark* na zlecenie Kiwi.com, firmy traveltech i wyszukiwarki tanich lotów wskazały, że mimo wysokich cen i inflacji, Polacy nie zamierzają zrezygnować z podróżowania. W tym roku ponad 53% ankietowanych ma zamiar udać się w przynajmniej jedno miejsce za granicą, którego do tej pory nie mieli okazji zobaczyć, a niemal co czwarty ankietowany (24,8%) wyruszy w podróż mniej utartymi szlakami, z dala od tłumów turystów. Zbliżający się długi weekend, wypadający w tym roku 15 sierpnia (we wtorek) to świetna okazja, zwłaszcza dla tych, którzy dłuższy urlop mają już za sobą, by udać się na city break. Analiza Kiwi.com wskazuje, że niemal 30% użytkowników, którzy wybiorą się poza granice kraju, na miejscu spędzi od 3 do 6 dni, za bilet lotniczy płacąc średnio 148 EURO, a na najkrótszych trasach 105 EURO. 11 sierpnia (piątek) to najczęściej wybierany dzień na początek podróży. Kiwi.com sprawdziło, które kierunki cieszyły się największą popularnością.

 

W sierpniu warto na city break!

Wystarczy wziąć jeden dzień wolnego, aby cieszyć się 4 pełnymi dniami urlopu. Długie weekendy to świetna okazja na city break, zarówno dla tych, którzy dłuższy urlop mają już za sobą, jak i tych, którzy wakacjami będą dopiero się cieszyć. Analiza Kiwi.com wskazuje, że w tym roku niemal 30% użytkowników, którzy w tym czasie wybiorą się poza granice kraju, na miejscu spędzi od 3 do 6 dni. Kiwi.com wskazuje, że prawie co drugi użytkownik (49%) sierpniowy wyjazd zarezerwował na 3 tygodnie - 2 miesiące przed planowaną podróżą, a 22% nawet na 2-4 miesięcy wcześniej. Piątek, 11 sierpnia, to najczęściej wybierany dzień na początek weekendowej podróży.

 

Ile zapłaciliśmy za bilety?

Choć sezon wakacyjny w pełni, dokonując rezerwacji z tak dużym wyprzedzeniem, można było upolować bilety lotnicze w bardzo dobrej i przyjaznej dla portfela cenie. Wedle Kiwi.com polscy użytkownicy za bilet lotniczy na długi sierpniowy weekend zapłacili średnio 148 EURO, a na najkrótszych trasach 105 EURO.

 

Gdzie spędzimy długi weekend?

Mimo fali upałów południe Europy nadal cieszy się ogromną popularnością i przyciąga turystów z Polski, którzy marzą o ciepłym morzu i solidnej dawce słońca. Co ciekawe, jak wskazuje Kiwi.com, wielu z nas postawi na kraje nordyckie, głównie Szwecję i Norwegię. To świetna alternatywa dla tych, którzy marzą o odpoczynku na łonie natury w łagodnym klimacie, z przyjemną temperaturą, ale przede wszystkim bez upałów.

Użytkownicy Kiwi.com w tym roku na sierpniowy długi weekend najczęściej wybierali:

  1. Włochy
  2. Hiszpanię
  3. Grecję
  4. Norwegię
  5. UK
  6. Szwecję

Wśród najpopularniejszych tras znalazły się:

  1. Warszawa - Rzym
  2. Warszawa - Budapeszt
  3. Warszawa-Paryż
  4. Gdańsk - Sztokholm
  5. Kraków - Mediolan
  6. Kraków - Oslo

 

*Dane zostały zebrane między 14 a 24 października 2022 r. w ramach badania przeprowadzonego przez STEM/MARK dla Kiwi.com. Grupę docelową stanowią osoby w wieku 18 - 59 lat, które w ciągu ostatnich 6 lat co najmniej dwukrotnie były na wakacjach za granicą, z Rumunii (n=1010), Czech (n=1012), Słowacji (n=1008), Węgry (n=1014), Polska (n=1010). Stosowaną metodą jest wywiad wspomagany komputerowo (CAWI).

 

O Kiwi.com

Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1200 osób na całym świecie. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując 2 miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 70 000 miejsc.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute? Biuro prasowe
2025-04-17 | 12:20

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

Oferty first minute stają się coraz częstszym wyborem osób planujących wypoczynek z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W przeciwieństwie do ofert last minute zakup wakacji first
Podróże 20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!
2025-04-11 | 14:40

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Corendon Airlines wraz ze swoimi pasażerami świętuje 20-lecie działalności w przestworzach W 2025 roku Corendon Airlines świętuje 20-lecie swojej działalności i zaprasza
Podróże Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
2025-03-19 | 12:00

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mateusz Waligóra, znany polski podróżnik i eksplorator, dokonał kolejnego niezwykłego wyczynu – przejechał zimą mongolską część pustyni Gobi na rowerze.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.