Komunikaty PR

Kiwi.com sprawdza, dokąd i na jak długo udamy się tej zimy

2023-10-11  |  15:00
Biuro prasowe

Zgodnie z zasadą im wcześniej tym taniej, wrzesień, październik i listopad to doskonały czas na planowanie zimowych wakacji. Wedle analizy Kiwi.com, niemal co trzeci użytkownik, w miejscu docelowym spędzi od 1-2 tygodni (27%). Nie brakuje również chętnych na tradycyjne i cieszące się popularnością city breaki z pobytem do 3 dni (34%) lub do 6 dni (26%). Z analizy wynika, że zdecydowana większość użytkowników (83%) postawiła na kierunki europejskie, za bilet płacąc średnio 76 EURO!

 

Dokąd udamy się tej zimy?

Wedle analizy Kiwi.com tej zimy (grudzień 2023 - luty 2024) większość użytkowników Kiwi.com postawi na kierunki europejskie (88% użytkowników), a co dziesiąty (12%) ruszy dalej, głównie do Azji. Nasza zima to w Azji środek lata i koniec pory deszczowej, która powróci  w okolicach kwietnia. 

 

Jednym z travel hacków, o, którym warto pamiętać, jest dokonywanie rezerwacji z dużym wyprzedzeniem - rośnie wówczas szansa na upolowanie biletów w bardzo przystępnej dla portfela cenie. Dodatkowo, by móc zaoszczędzić jeszcze więcej, warto sięgać po loty, które odbywają się w godzinach nocnych lub wczesno porannych. 

 

Jak dotąd, wśród najczęściej wybieranych destynacji tej zimy znalazły się:

  1. Londyn

  2. Barcelona

  3. Paryż

  4. Rzym

  5. Mediolan

  6. Alicante

  7. Oslo

  8. Malaga

  9. Teneryfa

  10. Lizbona

Wśród kierunków azjatyckich króluje Bangkok, który znalazł się w top 20 najpopularniejszych destynacji.

 

Ile czasu spędzimy na miejscu?

Tej zimy, oprócz tradycyjnych city-breaków i przedłużonych weekendów niemal co trzeci użytkownik postawi na dłuższy wypoczynek, od 1-2 tygodni (27%), wskazuje Kiwi.com. Wśród najpopularniejszych tygodni wybieranych na zimowy urlop do tej pory znalazły się:

  • 2023-12-04 

  • 2023-12-11

  • 2023-12-18 

  • 2024-01-01

  • 2024-01-08

  • 2024-01-22 

  • 2024-02-05

 

 

Ile zapłaciliśmy za bilet?

Rezerwując bilet na 2-4 miesiące przed wylotem można upolować bilety w bardzo korzystnej 

cenie. Podróżujący, którzy wybrali europejskie destynacje (0-1499 km) za bilet płacili średnio 76 EURO. 

Średnia cena za loty na trasach średniego zasięgu (1,500-3,999 km) wyniosła 122 EURO, z kolei 

za lot do najdalszych zakątków świata  (+ 4,000km)  użytkownicy płacili średnio 518 EURO.  

 

O Kiwi.com

Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1200 osób na całym świecie. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując 2 miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 70 000 miejsc.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute? Biuro prasowe
2025-04-17 | 12:20

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

Oferty first minute stają się coraz częstszym wyborem osób planujących wypoczynek z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W przeciwieństwie do ofert last minute zakup wakacji first
Podróże 20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!
2025-04-11 | 14:40

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Corendon Airlines wraz ze swoimi pasażerami świętuje 20-lecie działalności w przestworzach W 2025 roku Corendon Airlines świętuje 20-lecie swojej działalności i zaprasza
Podróże Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
2025-03-19 | 12:00

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mateusz Waligóra, znany polski podróżnik i eksplorator, dokonał kolejnego niezwykłego wyczynu – przejechał zimą mongolską część pustyni Gobi na rowerze.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.