Komunikaty PR

Kiwi.com sprawdza, dokąd i na jak długo udamy się tej zimy

2023-10-11  |  15:00
Biuro prasowe

Zgodnie z zasadą im wcześniej tym taniej, wrzesień, październik i listopad to doskonały czas na planowanie zimowych wakacji. Wedle analizy Kiwi.com, niemal co trzeci użytkownik, w miejscu docelowym spędzi od 1-2 tygodni (27%). Nie brakuje również chętnych na tradycyjne i cieszące się popularnością city breaki z pobytem do 3 dni (34%) lub do 6 dni (26%). Z analizy wynika, że zdecydowana większość użytkowników (83%) postawiła na kierunki europejskie, za bilet płacąc średnio 76 EURO!

 

Dokąd udamy się tej zimy?

Wedle analizy Kiwi.com tej zimy (grudzień 2023 - luty 2024) większość użytkowników Kiwi.com postawi na kierunki europejskie (88% użytkowników), a co dziesiąty (12%) ruszy dalej, głównie do Azji. Nasza zima to w Azji środek lata i koniec pory deszczowej, która powróci  w okolicach kwietnia. 

 

Jednym z travel hacków, o, którym warto pamiętać, jest dokonywanie rezerwacji z dużym wyprzedzeniem - rośnie wówczas szansa na upolowanie biletów w bardzo przystępnej dla portfela cenie. Dodatkowo, by móc zaoszczędzić jeszcze więcej, warto sięgać po loty, które odbywają się w godzinach nocnych lub wczesno porannych. 

 

Jak dotąd, wśród najczęściej wybieranych destynacji tej zimy znalazły się:

  1. Londyn

  2. Barcelona

  3. Paryż

  4. Rzym

  5. Mediolan

  6. Alicante

  7. Oslo

  8. Malaga

  9. Teneryfa

  10. Lizbona

Wśród kierunków azjatyckich króluje Bangkok, który znalazł się w top 20 najpopularniejszych destynacji.

 

Ile czasu spędzimy na miejscu?

Tej zimy, oprócz tradycyjnych city-breaków i przedłużonych weekendów niemal co trzeci użytkownik postawi na dłuższy wypoczynek, od 1-2 tygodni (27%), wskazuje Kiwi.com. Wśród najpopularniejszych tygodni wybieranych na zimowy urlop do tej pory znalazły się:

  • 2023-12-04 

  • 2023-12-11

  • 2023-12-18 

  • 2024-01-01

  • 2024-01-08

  • 2024-01-22 

  • 2024-02-05

 

 

Ile zapłaciliśmy za bilet?

Rezerwując bilet na 2-4 miesiące przed wylotem można upolować bilety w bardzo korzystnej 

cenie. Podróżujący, którzy wybrali europejskie destynacje (0-1499 km) za bilet płacili średnio 76 EURO. 

Średnia cena za loty na trasach średniego zasięgu (1,500-3,999 km) wyniosła 122 EURO, z kolei 

za lot do najdalszych zakątków świata  (+ 4,000km)  użytkownicy płacili średnio 518 EURO.  

 

O Kiwi.com

Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1200 osób na całym świecie. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując 2 miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 70 000 miejsc.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie! Biuro prasowe
2024-12-30 | 12:00

Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!

Jesień i zima to zdecydowanie czas na Azje, w której panuje właśnie pora sucha i pełnia słońca. W tym roku Azja zaskoczyła wzrostem popularności w porównaniu do roku
Podróże Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
2024-12-23 | 11:00

Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?

Coraz więcej Polaków decyduje się spędzać święta Bożego Narodzenia poza domem, szukając miejsc, które łączą tradycyjny klimat z możliwością wyjątkowego wypoczynku. W
Podróże SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
2024-12-19 | 16:25

SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl

Sun & Snow Sp. z o.o dołączył do partnerów sieci handlowej Lidl. Od grudnia do końca stycznia 2025 polscy użytkownicy aplikacji Lidl Plus mają możliwość skorzystania ze zniżki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.