Kiwi.com udostępnia swoje biura w Brnie i otwiera w nich Centrum Opieki Kiwi.com
Chcąc wesprzeć rodziny zmuszone do przesiedlenia przez wojnę na Ukrainie, firma Kiwi.com część swoich biur w centrali w Zbrojovce w Brnie (Czechy) przekształciła w ośrodek opieki dla dzieci uchodźców. Oprócz bezpiecznego otoczenia ośrodek zapewni również opiekę psychologiczną i zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku od 3-14 lat, a także wsparcie dla ich rodziców.
Centrum pomocy zostało zaadaptowane i oddane do użytku w ciągu zaledwie 2 tygodni, a 14 marca wystartowała pierwsza grupa licząca 21 dzieci w wieku 6-8 lat i rozpoczęła program edukacyjny. Rodzice dzieci objętych opieką centrum będą mieli możliwość nauki języka czeskiego. Każda grupa otrzymuje wsparcie w postaci nauczyciela prowadzącego, asystenta oraz psychologa, z kolei wolontariusze Kiwi.com będą zaangażowani w organizację popołudniowych zajęć sportowych i zabaw dla dzieci.
„Naszym celem jest stworzenie bezpiecznego miejsca dla potrzebujących dzieci i ich rodziców. Mamy grono wspaniałych nauczycieli, edukatorów, psychologów i innych specjalistów, którzy wraz z naszymi pracownikami robią wszystko, co możliwe, aby ten cel osiągnąć.” – mówi Juraj Striezenec, COO Kiwi.com. „Pierwszych 21 uczniów dołączyło do nas w tym tygodniu, spodziewamy się, że liczba ta wzrośnie do około 60 w ciągu najbliższych kilku tygodni. Możliwość zapewnienia bezpiecznego miejsca do nauki i zabawy, a także niezbędnego wsparcia to dla nas wszystkich w Kiwi.com nie tylko wielka radość, ale również moment ogromnego wzruszenia.” - dodaje Striezenec.
Kiwi.com przekazuje darowizny pracowników na rzecz organizacji charytatywnych, wspierających osoby dotknięte wojną, a także zapewnia swoim pracownikom oraz partnerom biznesowym z Ukrainy wsparcie finansowe, transportowe oraz zakwaterowanie.
Dodatkowo, Kiwi.com uruchomiła usługę natychmiastowego zwrotu pieniędzy dla tych, którzy mieli zarezerwowany lot do lub z Ukrainy, przed otrzymaniem jakiegokolwiek zwrotu od linii lotniczej.
O Kiwi.com
- Kiwi.com to jedna z wiodących firm technologicznych w branży turystycznej z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1000 osób na całym świecie
- Innowacyjny algorytm Virtual Interlining Kiwi.com umożliwia użytkownikom łączenie lotów w ramach tradycyjnych oraz tanich linii lotniczych w jeden plan podróży
- Kiwi.com przeprowadza 20 miliardów kontroli cen dziennie w 95% globalnych zasobach treści dotyczących lotów, umożliwiając klientom wyszukiwanie najlepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie mogą zobaczyć
- Każdego dnia w witrynie Kiwi.com przeprowadzanych jest 50 milionów wyszukiwań, a dziennie sprzedawanych jest ponad 25 000 miejsc.
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.