Komunikaty PR

Krótkie podróże – wielkie przygody: Top 5 europejskich stolic na weekend

2024-05-22  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
ANETA SZERSZENIEWSKA
38 PR CONTENT COMMUNICATION

MODRA 92 C
02-661 WARSZAWA
aneta.szerszeniewska|38pr.pl| |aneta.szerszeniewska|38pr.pl
509 453 985
www.38contentcommunication.pl

Przed nami lato – idealny czas na szybkie weekendowe wypady. Dla osób poszukujących krótkiej, ale pełnej wrażeń podróży, mamy doskonałe wiadomości! Z Polski można w ciągu około trzech godzin dotrzeć do pięciu europejskich stolic, które oferują bogactwo historii, kultury i unikalnych doświadczeń. Berlin, Czeska Praga, Budapeszt, Wiedeń czy Ryga to kierunki i miejsca, które warto dodać do swojej listy podróży.

Berlin - tętniąca życiem stolica Niemiec

Berlin to miasto pełne kontrastów, które nadają mu interesujący charakter. Odwiedzający mogą zobaczyć, między innymi: słynną Bramę Brandenburską, historyczne miejsce związane z upadkiem Muru Berlińskiego oraz Wyspę Muzeów, kompleks pięciu muzeów, w którym można zobaczyć m.in. popiersie Nefretete. Dla miłośników sztuki nowoczesnej Berlin oferuje East Side Gallery, fragment Muru Berlińskiego pokryty dziełami artystów z całego świata.

Berlin jest chętnie odwiedzany przez światowe gwiazdy muzyki. Tylko w tym roku zapowiedzieli swoje koncerty tacy wykonawcy jak Dua Lipa, Pearl Jam, Justin Timberlake czy Rod Stewart.

 

Praga – miasto stu wież

Praga to jedno z najbardziej malowniczych miast w Europie. Dominującą budowlą jest Zamek na Hradczanach, ale najbardziej rozpoznawanym punktem Pragi jest Most Karola - ozdobiony rzeźbami - to doskonałe miejsce na spacer z pięknym widokiem na rzekę Wełtawę. Most powstał w XIV wieku i choć nawiedzały go powodzie i dwie wojny światowe przetrwał bez większych zniszczeń. W XVII wieku na balustradach mostu umieszczono 30 rzeźb przedstawiających różnych świętych. Jedna z nich to św. Jan Nepomucen, który został w tym miejscu stracony. Miejska legenda mówi, że dotknięcie tej figury przynosi szczęście, dlatego o każdej porze dnia zbierają się tu tłumy, by dotknąć brzucha Jana Nepomucena.

Inne atrakcje Pragi to Archikatedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha, kolejne bardzo okazałe budynki na Hradczanach, uznawane za jedne z najcenniejszych zabytków gotyku i neogotyku w Europie. To właśnie dzięki takim budynkom Praga jest tytułowana mianem „miasta stu wież”.

 

Ryga – odkryj uroki stolicy Łotwy

Ryga ma bogatą historię sięgającą tysiącleci wstecz. Odwiedzając miasto, można poznać jego fascynującą przeszłość poprzez muzea, zabytki i ciekawe miejsca o znaczeniu historycznym czy kulturowym. Zwiedzanie warto rozpocząć od Centralnego Targu, który w 1998 roku został wpisany na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO, można się na nim zaopatrzyć w świeże owoce, warzywa, ryby czy drobne tradycyjne wyroby rzemieślnicze. Z wieży Kościoła św. Piotra (najważniejszego i najstarszego obiektu sakralnego w Rydze) warto popatrzeć nie tylko na rozległą panoramę miasta, ale też barwną starówkę z licznymi budynkami secesyjnymi, również wpisaną na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO.

Jednym z najciekawszych zabytków miasta jest Zamek zbudowany przez Zakon Krzyżacki w XIV wieku, który był ich główną siedzibą na Inflantach. Wielokrotnie niszczony i przebudowany przetrwał do obecnych czasów i jest siedzibą prezydenta Łotwy oraz mieści Łotewskie Muzeum Historyczne oraz Łotewskie Muzeum Sztuki Obcej. Co ciekawe, Zamek w Rydze, ma także polskie akcenty historyczne, ponieważ do 1621 roku był rezydencją namiestnika króla Polski, a w 1582 roku przebywał w nim król Stefan Batory. 

 

Buda(i)Peszt – city break w węgierskiej stolicy

Budapeszt, podzielony przez Dunaj na Budę i Peszt, to miasto pełne niespodzianek. Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Królewskim i Kościołem Macieja, oferuje niesamowite widoki na miasto. Parlament, imponująca budowla w stylu neogotyckim, to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Budapeszcie. Nie można też pominąć wizyty w słynnych termalnych łaźniach, takich jak Széchenyi czy Gellért, które oferują relaksujące kąpiele i piękne wnętrza.

 

Wiedeń – poczuj atmosferę cesarskiej epoki

Wiedeń to miasto o długiej historii, gdzie wciąż można poczuć atmosferę cesarskiej epoki. Schönbrunn, letnia rezydencja Habsburgów, zachwyca bogactwem architektury i pięknymi ogrodami. Miłośnikom sztuki i architektury secesyjnej polecamy Pałac Belweder, w którym można zobaczyć słynne dzieła Gustava Klimta, w tym jego ikoniczny obraz "Pocałunek". Z kolei szukającym mocniejszych wrażeń polecamy wizytę w jednym z najstarszych parków rozrywki na świecie – Praterze. Oprócz diabelskiego młynu, rollercoasterów czy domów strachu, w parku znajdują się liczne stanowiska, w których można postrzelać z “pseudobroni”, łuku lub zwyczajnie porywalizować z drugą osobą. 

 

Zapraszamy do odkrywania tych niesamowitych miejsc, do których można tak szybko dotrzeć z Polski! Każde z nich oferuje unikalne doświadczenia i niezapomniane chwile.

Ubezpieczenie na podróż – dlaczego warto się ubezpieczyć?

Nieważne, dokąd zaprowadzi Cię kolejna podróż – ważne, abyś zadbał o proste, łatwe i sprytne ubezpieczenie, które zapewni Ci beztroskie chwile – krótkie czy długie.

Wykupienie ubezpieczenia na podróż zagraniczną to rozsądna decyzja, która przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim zapewnia ochronę zdrowia, umożliwiając dostęp do opieki medycznej w przypadku nagłej choroby lub wypadku podczas pobytu za granicą. – zapewnia Maciej Białka, Product Manager w Balcia Insurance SE. - Balcia Insurance proponuje ubezpieczenie, którego przedmiotem są koszty leczenia związane z wypadkiem lub chorobą oraz assistance. Dodatkowo, w zależności od wyboru Ubezpieczającego, przedmiotem ochrony mogą być następstwa wypadków, odpowiedzialność cywilna, bagaż czy też opóźnienie bagażu.

Zakup ubezpieczenia na czas podróży to kluczowy sposób na zapewnienie sobie spokojnego wypoczynku. Posiadając je, mamy pewność, że w razie jakichkolwiek problemów uzyskamy potrzebne wsparcie, co pozwala cieszyć się podróżą bez niepotrzebnego stresu. Takie kompleksowe rozwiązanie chroni zarówno zdrowie, jak i finanse, dając pewność, że jesteśmy przygotowani na różne niespodziewane sytuacje.

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 38 PR CONTENT COMMUNICATION
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Ryga: odkryj nieznane oblicza stolicy Łotwy Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Ryga: odkryj nieznane oblicza stolicy Łotwy

Ryga, mimo, że położona zaledwie kilka godzin drogi samochodem od granicy Polski, pozostaje wciąż miastem nieodkrytym. A stolica Łotwy może zaskakiwać - bogactwem atrakcji, pięknymi
Podróże To nie cena lotu jest dla Polaków kluczowym czynnikiem przy wyborze wakacji
2024-07-01 | 12:00

To nie cena lotu jest dla Polaków kluczowym czynnikiem przy wyborze wakacji

Czym Polacy kierują się głównie przy wyborze kierunku podróży? Cena lotu jest nadal istotna, tym kieruje się aż 29% respondentów badania przeprowadzonego dla Kiwi.com
Podróże Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch
2024-07-01 | 12:00

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Południowy Tyrol (Südtirol/Alto Adige) – północna prowincja we Włoszech – może zachwycić turystów nie tylko alpejskimi krajobrazami

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.