Kto zostanie Sopocką Perłą?
Inntu
ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl
Największa liczba zgłoszeń wpłynęła w trzeciej edycji konkursu Sopockie Perły. Wśród kandydatów są m.in. restauracje, kawiarnie, hotele, apartamenty, fundacje, wypożyczalnie rowerów, wytwórnie biżuterii, a także… firmy z sektora ubezpieczeniowego. O tym, komu przypadnie miano tegorocznej Sopockiej Perły, dowiemy się już 9 grudnia podczas Gali Finałowej.
Pierwszą turą konkursu był nabór zgłoszeń od firm, instytucji i organizacji działających w branży turystycznej w Sopocie. Zgłaszający mieli do wyboru jedną z pięciu kategorii: pro eko, wydarzenie, debiut, pobyt i kulinaria.
Najpopularniejszą kategorią w tym roku okazał się pobyt. Wśród zgłaszających pojawiły się zarówno znane sopockie hotele, butikowe hoteliki czy przytulne, kameralne apartamenty. Drugą najchętniej wybieraną kategorią były kulinaria, na którą zdecydowały się sopockie restauracje i kawiarnie. Wydarzenie to projekty z zakresu kultury i sportu. Pojawiła się nawet światowa premiera marki samochodu.
Najbardziej zróżnicowane inicjatywy wpłynęły w kategoriach debiut i pro eko. W debiucie mamy całkiem spory mix, bo do konkursu stanęły m.in. kawiarnie, hotele, parki rozrywki, instytucje kultury, a nawet manufaktura. Kategorię pro eko wybrały firmy z obszarów mobilności, wyposażenia wnętrz, pobytu, gastronomii i... ubezpieczeń.
Kto przejdzie do następnego etapu?
Właśnie skończył się kolejny etap zmagań. Członkowie Sopockiej Organizacji Turystycznej zdecydowali o wyborze najlepszych projektów, które w trzecim etapie rozpatrzy Kapituła Konkursowa.
- W tym roku zebraliśmy największą ilość zgłoszeń. Są one bardzo ciekawe i jednocześnie zróżnicowane. Dlatego rywalizacja jest bardzo zacięta. Kapituła Konkursowa będzie miała twardy orzech do zgryzienia - komentuje Anna Golec-Mastroianni, Prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej. - Nasz konkurs pokazuje, jak pojemna jest branża turystyczna w Sopocie oraz jakie ciekawe inicjatywy oferuje.
Najciekawsze projekty w każdej kategorii otrzymają nagrody w wysokości po 5 000 PLN, ufundowane przez współorganizatora konkursu, czyli Miasto Sopot.
Nowi partnerzy konkursu
Do grona sponsorów konkursu dołączył Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy oraz firma Maurisse, producent kosmetyków.
Port Lotniczy nierozerwalnie kojarzy się z turystyką naszego regionu. Zimowa siatka połączeń lotniczych z Gdańska to aż 69 kierunków do 18 państw.
- Konkurs Sopockie Perły doskonale wspiera rozwój branży turystycznej w regionie - mówi Agnieszka Michajłow, Rzecznik Prasowy Portu Lotniczego Gdańsk. - Gorąco popieramy takie inicjatywy. Trzymamy kciuki za wszystkich nominowanych.
Maurisse to firma prężnie działająca na europejskim rynku kosmetycznym, która od początku swojego istnienia związana jest z Trójmiastem. Jej siedziba główna znajduje się na styku Sopotu i Gdyni. Specjalizuje się w produkcji innowacyjnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Jest twórcą takich marek jak Biotaniqe, Selfie Project, Ecologiq, OnSkin, które tworzą kompleksową ofertę dla kobiet.
- Jestem zaszczycona i dumna, że firma Maurisse od lat bierze udział w inicjatywach wspierających rozwój regionu – mówi Małgorzata Ostrowska, Prezes firmy Maurisse, rodowita sopocianka.
O konkursie Sopockie Perły
Konkurs o Sopocką Nagrodę Turystyczną „Sopockie Perły” adresowany jest do przedsiębiorców prowadzących działania w Sopocie w szeroko pojętej branży turystycznej. Odbywa się od roku 2019.
Głównym celem inicjatywy jest wyłonienie najciekawszych, nowatorskich i spójnych z wizerunkiem Miasta Sopotu działań z zakresu rozwoju turystyki przeprowadzonych przez instytucje i firmy.
Łączna pula nagród w konkursie wynosi 25 000 PLN w 5 kategoriach: Pro eko, Wydarzenie, Kulinaria, Debiut oraz Pobyt.
Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Sopocka Organizacja Turystyczna (SOT) we współpracy z Miastem Sopot. SOT zrzesza ponad 100 sopockich firm.
W skład kapituły konkursowej wchodzą: Prezydent Miasta Sopotu, Przewodniczący Komisji Turystyki i Uzdrowiska Rady Miasta Sopotu, Prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej, Wiceprezes Sopockiej Organizacji Turystycznej oraz eksperci tematyczni w poszczególnych kategoriach konkursowych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.