Komunikaty PR

Które miasta są najlepsze do pracy zdalnej?

2023-05-31  |  11:00
Biuro prasowe

Na co zwrócić uwagę, rozważając pracę zdalną? Prędkość Internetu, dostępność przestrzeni coworkingowych, koszty życia na miejscu - to z pewnością kluczowe kwestie. Ale co z bezpieczeństwem, relacjami z mieszkańcami, nocnym życiem, kulturą i jakością życia? W Portugalii, na Maderze, stworzono miejsce dostosowane specjalnie do potrzeb nomadycznej społeczności, w którym można skorzystać nawet ze wsparcia Community Managerów, pomagających w aklimatyzacji. Kiwi.com, firma traveltech i wyszukiwarka tanich lotów przygotowała zestawienie najlepszych miejsc do pracy zdalnej, biorąc pod uwagę kluczowe aspekty i oczekiwania cyfrowych nomadów, a także wymogi wizowe dla osób pracujących zdalnie. Dodatkowo, za loty w wybrane miejsca zapłacimy już od 88zł! Gdzie najlepiej zorganizować swoje zdalne biuro?

 

1. Chiang Mai, Tajlandia

Kiwi.com zwraca uwagę, że istotnym aspektem w kontekście dłuższego pobytu w Tajlandii jest to, że kraj ten przyznaje wizy na okres do jednego roku, pod warunkiem zapisania się na jeden wybrany kurs dotyczący kultury kraju. Wybór jest szeroki i zupełnie dowolny: może to być kurs na uniwersytecie, jak i lekcje języka, czy zajęcia z tajskiego boksu, gotowania, masażu czy jogi.

Chociaż Bangkok ma większy odsetek obcokrajowców, to obecnie Chiang Mai jest miejscem w Tajlandii, na które zwrócone są oczy globtroterów. Znajduje się na północy kraju i jest otoczone górami, a to sprawia, że wypady za miasto są nie tylko ekscytujące, ale i proste, a krajobrazy oszałamiające. Szybkość połączeń internetowych jest bardzo przyzwoita, a samo miasto kosmopolityczne i bezpieczne.

Tajlandia, wedle analizy Kiwi.com, od lat jest jednym z wiodących kierunków turystycznych wśród użytkowników z Polski. Do Bangkoku z Warszawy najtaniej, jak pokazuje Kiwi.com, będzie się udać we wrześniu. Za lot zapłacimy od 1044 zł.

 

2. Svalbard, Norwegia

Norwegia oferuje dożywotnie wizy dla cyfrowych nomadów, co oznacza, że możesz wyjeżdżać i wracać w nieskończoność. Jeśli szukasz miejsca, poza szlakiem, ale nie poza zasięgiem, to Kiwi.com rekomenduje Svalbard. Zamieszkuje je mniej niż 3000 osób — to maleńki, surowy archipelag na mroźnym oceanie pomiędzy Norwegią a biegunem północnym. Niedźwiedzie polarne, lisy arktyczne, renifery i zorze polarne będą Ci towarzyszyć podczas długich zimowych nocy lub równie długich letnich dni.

Niepozorny Svalbard ma 2500 przestrzeni co-workingowych i doskonały internet w największym mieście, Longyearbyen. Jakby się zastanowić, to całkiem niezła oferta dla wszystkich żądnych przygód.

Kiwi.com poleca Norwegię również z uwagi na to, że jest stosunkowo blisko Polski, a połączenia lotnicze można dostać w bardzo niskiej cenie, zwłaszcza z Gdańska, z którego za lot do Oslo zapłacimy od 88 zł.

 

3. Madera, Portugalia

Madera jest największą z czterech wysp, które tworzą mały archipelag u wybrzeży Maroka. Jest częścią Portugalii i łączy w sobie wspaniały, subtropikalny klimat z doskonałym jedzeniem i winem o tej samie nazwie. To dość popularne turystycznie miejsce m.in. za sprawą słonecznej pogody. Lokalne władze podejmują wysiłki, aby przyciągnąć długoterminowych rezydentów z programem cyfrowego nomada.

Program naprawdę zachęca nowo przybyłych do zaangażowania się w życie na wyspie i do poznania wielu miejsc, jak Ponta do Sol Nomad Village, które stworzono specjalnie na potrzeby nomadycznej społeczności. Możesz tam skorzystać ze wsparcia Community Managerów, którzy pomogą Ci się zaaklimatyzować, a także umożliwią udział we wspólnie organizowanych zajęciach i wycieczkach, które zachęcają do nawiązywania kontaktów towarzyskich i pomagają poznać Twój nowy dom.

Z Warszawy na Maderę już w czerwcu za lot zapłacimy od 320 zł! Więcej szczegółów dostępnych na Kiwi.com.

 

4. Tallin, Estonia

Kto powiedział, że cyfrowi nomadzi szukają tylko tropikalnych plaż? Estonia, choć niby tak blisko to jednak dla wielu osób dość nieznane miejsce, a szkoda! Kraje bałtyckie mają bogatą historię i kulturę, którą najlepiej zgłębiać zostając tam na nieco dłużej. A Estonia pozwala cyfrowym nomadom pracować zdalnie nawet przez rok i zapewnia szybkie łącze internetowe, jedno z najlepszych w Europie.

Tallin był już rok temu doceniany w rankingach dotyczących pracy zdalnej — urocza stolica jest jednym z najnowocześniejszych technologicznie centrów na mapie Europy, przyciąga więc kreatywne i przedsiębiorcze społeczności. Dodatkowo, miasto stworzyło do tego doskonałe warunki, wspierające lokalnych przedsiębiorców, rzemieślników i zrównoważony rozwój. To świetny wybór na zdalne biuro, i nie tylko! 

Do Tallina z Polskie za lot w lipcu zapłacimy od 180 zł - więcej szczegółów dostępnych na Kiwi.com.

 

5. Willemstad, Curaçao

Curaçao to niewielka wyspa zamieszkana przez około 150 tysięcy osób, będąca formalnie częścią Holandii. To tropikalny raj z plażami, rafami koralowymi i czystą wodą, z kolorową stolicą w Willemstad. To pozornie przypadkowe, ale wspaniałe połączenie elementów kulturowych, z architekturą inspirowaną Holandią (wysokie, smukłe domy kupieckie), ale z karaibskim akcentem (żywe odcienie żółtego i różu). Karaibskie jedzenie, puby i bary w europejskim stylu oraz ludność, która potrafi rozmawiać w co najmniej dwóch z czterech języków używanych na wyspie (są to holenderski, angielski, hiszpański i papiamento – portugalski kreolski) – to bardzo  otwarte na turystów i obcokrajowców, ciekawe i przyjazne miejsce, doskonałe na zdalne biuro.

Za lot do Willemstad z Warszawy zapłacimy już od 1720 zł! Więcej szczegółów dostępnych na Kiwi.com.

 

Kiwi.com

Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1500 osób na całym świecie. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując 2 miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 60 000 miejsc.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Największy mural w Polsce powstał na ścianie zakładu Agros Nova w Łowiczu Biuro prasowe
2023-09-21 | 11:29

Największy mural w Polsce powstał na ścianie zakładu Agros Nova w Łowiczu

Ma 3,5 tys. m2, pochłania zanieczyszczenia i uatrakcyjnia okolicę. Największy w Polsce, ekologiczny mural powstał na ścianie zakładu Agros Nova w Łowiczu. Jego motywem są łowickie
Podróże Negocjacje na świecie: Jak oszczędzać i poznawać kultury podczas podróży
2023-09-19 | 10:20

Negocjacje na świecie: Jak oszczędzać i poznawać kultury podczas podróży

Podczas podróży warto poznać nie tylko piękno krajobrazów, ale także zwyczaje i kultury lokalne. Jednym z fascynujących aspektów podróżowania jest sztuka
Podróże 5 chwytów linii lotniczych… by nie wypłacić odszkodowania
2023-09-16 | 11:00

5 chwytów linii lotniczych… by nie wypłacić odszkodowania

Linie lotnicze robią wszystko, by zniechęcić pasażerów do ubiegania się o odszkodowanie za opóźnione lub odwołane loty. Najczęściej stosowane przez nich metody to

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Gospodarstwa domowe mogą skorzystać z dodatkowej zniżki na rachunkach za prąd. Sprzedawcy energii jeszcze w tym roku udzielą upustu w wysokości 125 zł [DEPESZA]

Obok nowych, wyższych limitów zużycia energii, uchwalonych niedawno w Tarczy Solidarnościowej, polskie gospodarstwa domowe będą mogły skorzystać w tym roku z dodatkowej zniżki na rachunkach za prąd w wysokości 125 zł. Do takiego rabatu będą uprawnione wszystkie gospodarstwa, które spełnią jeden z mało wymagających warunków określonych w nowych przepisach. W praktyce dla statystycznej rodziny o przeciętnym zużyciu energii  nowy mechanizm oznacza oszczędność o równowartości rachunku za jeden miesiąc.

Farmacja

Polacy rozwijają platformę do dostarczania terapeutycznych cząsteczek RNA do komórek nowotworowych. To innowacyjne podejście do walki z rakiem

Nie celowanie w konkretny typ komórek nowotworowych, ale blokowanie genów odpowiedzialnych za proces nowotworzenia ma być podstawą działania platformy wykorzystującej technologię krótkich interferujących RNA (siRNA, z ang. small interfering RNA) do walki z nowotworami. Rozwijane przez polską firmę BS Biotechna rozwiązanie ma także umożliwić celowane dostarczanie do organizmu terapii przeciwnowotworowej. Ten projekt uzyskał niedawno dofinansowanie Agencji Badań Medycznych. Jak podkreślają naukowcy, opracowywane rozwiązanie jest innowacyjne, bo można je zastosować do różnych rodzajów raka. Technologia RNA jest uznawana za jedną z potencjalnie najbardziej użytecznych w leczeniu nowotworów i prewencji nawrotów choroby.