Lime podsumowuje sezon wakacyjny nad polskim morzem
Firma Lime podsumowała wakacje nad polskim morzem. Użytkownicy w tym sezonie byli bardzo aktywni i chętnie zwiedzali wybrzeże korzystając z e-hulajnóg Lime.
W tym roku Lime udostępniał swoje pojazdy w aż dwudziestu nadmorskich miejscowościach. E-hulajnogi firmy cieszyły się rekordowym zainteresowaniem w trakcie długiego weekendu sierpniowego – między 11 a 15 sierpnia. Najdłuższy przejazd, biorąc pod uwagę jego czas, trwał 1 godzinę i 34 minuty, natomiast jeśli chodzi o odległość to wyniósł prawie 24 km. Dzięki korzystaniu z e-hulajnóg Lime udało się uniknąć ponad 82 tysięcy przejazdów samochodami, co przekłada się na średnio ponad 137 tysięcy kilometrów.
„Cieszymy się z tego jak dużą popularność zyskały nasze pojazdy nad polskim morzem. Mogliśmy towarzyszyć naszym użytkownikom, nie tylko w trakcie ich codziennych podróży np. do pracy, ale także podczas wakacji. Wielu z nich wybrało nasze e-hulajnogi jako środek transportu ułatwiający zwiedzanie takich miast jak Gdańsk, Gdynia, Sopot czy Kołobrzeg. E-hulajnogi Lime służyły także jako pojazd, którym można przemieścić się z hotelu na plażę oraz podziwiać wybrzeże. Dzięki tej aktywności użytkowników mogliśmy wspólnie zredukować poziom emisji CO2 nad polskim morzem o 25 ton” – mówi Damian Kupczak, Senior Operations Manager Lime Polska.
Lime wykorzystuje przerwę jesienno-zimową na dokładny przegląd swojej floty, ale także jest to czas, w którym firma planuje już następny sezon. Trwają rozmowy z kolejnymi miastami, zatem jest możliwe, że w przyszłym sezonie Lime będzie udostępniać swoje pojazdy w kolejnych nadmorskich miastach.
W tym roku Lime był dostępny w miejscowościach:
- Półwysep Helski: Władysławowo, Jastrzębia Góra, Jurata, Chałupy, Chłapowo, Jastarnia, Kuźnica
- Łeba
- Ustka
- Kołobrzeg
- Grzybowo
- Dźwirzyno
- Ustronie Morskie
- Sianożęty
- Mielno
- Mielenko
- Unieście
- Trójmiasto: Sopot, Gdynia, Gdańsk
Firma operuje w Polsce flotą ponad 23 000 urządzeń.
5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:
- Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
- Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
- Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.
- Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
- Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.