Komunikaty PR

Lime podsumowuje sezon wakacyjny nad polskim morzem

2023-08-29  |  10:10
Biuro prasowe

Firma Lime podsumowała wakacje nad polskim morzem. Użytkownicy w tym sezonie byli bardzo aktywni i chętnie zwiedzali wybrzeże korzystając z e-hulajnóg Lime.

W tym roku Lime udostępniał swoje pojazdy w aż dwudziestu nadmorskich miejscowościach. E-hulajnogi firmy cieszyły się rekordowym zainteresowaniem w trakcie długiego weekendu sierpniowego – między 11 a 15 sierpnia. Najdłuższy przejazd, biorąc pod uwagę jego czas, trwał 1 godzinę i 34 minuty, natomiast jeśli chodzi o odległość to wyniósł prawie 24 km. Dzięki korzystaniu z e-hulajnóg Lime udało się uniknąć ponad 82 tysięcy przejazdów samochodami, co przekłada się na średnio ponad 137 tysięcy kilometrów.

„Cieszymy się z tego jak dużą popularność zyskały nasze pojazdy nad polskim morzem. Mogliśmy towarzyszyć naszym użytkownikom, nie tylko w trakcie ich codziennych podróży np. do pracy, ale także podczas wakacji. Wielu z nich wybrało nasze e-hulajnogi jako środek transportu ułatwiający zwiedzanie takich miast jak Gdańsk, Gdynia, Sopot czy Kołobrzeg. E-hulajnogi Lime służyły także jako pojazd, którym można przemieścić się z hotelu na plażę oraz podziwiać wybrzeże. Dzięki tej aktywności użytkowników mogliśmy wspólnie zredukować poziom emisji CO2 nad polskim morzem o 25 ton” – mówi Damian Kupczak, Senior Operations Manager Lime Polska.

Lime wykorzystuje przerwę jesienno-zimową na dokładny przegląd swojej floty, ale także jest to czas, w którym firma planuje już następny sezon. Trwają rozmowy z kolejnymi miastami, zatem jest możliwe, że w przyszłym sezonie Lime będzie udostępniać swoje pojazdy w kolejnych nadmorskich miastach.

 

W tym roku Lime był dostępny w miejscowościach:

  • Półwysep Helski: Władysławowo, Jastrzębia Góra, Jurata, Chałupy, Chłapowo, Jastarnia, Kuźnica
  • Łeba
  • Ustka
  • Kołobrzeg
  • Grzybowo
  • Dźwirzyno
  • Ustronie Morskie
  • Sianożęty
  • Mielno
  • Mielenko
  • Unieście
  • Trójmiasto: Sopot, Gdynia, Gdańsk

 

Firma operuje w Polsce flotą ponad 23 000 urządzeń.

5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:

  • Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
  • Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
  • Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających. 
  • Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
  • Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych. 
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Ryga: odkryj nieznane oblicza stolicy Łotwy Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Ryga: odkryj nieznane oblicza stolicy Łotwy

Ryga, mimo, że położona zaledwie kilka godzin drogi samochodem od granicy Polski, pozostaje wciąż miastem nieodkrytym. A stolica Łotwy może zaskakiwać - bogactwem atrakcji, pięknymi
Podróże To nie cena lotu jest dla Polaków kluczowym czynnikiem przy wyborze wakacji
2024-07-01 | 12:00

To nie cena lotu jest dla Polaków kluczowym czynnikiem przy wyborze wakacji

Czym Polacy kierują się głównie przy wyborze kierunku podróży? Cena lotu jest nadal istotna, tym kieruje się aż 29% respondentów badania przeprowadzonego dla Kiwi.com
Podróże Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch
2024-07-01 | 12:00

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Południowy Tyrol (Südtirol/Alto Adige) – północna prowincja we Włoszech – może zachwycić turystów nie tylko alpejskimi krajobrazami

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.