Komunikaty PR

Majowe nowości w rozkładzie lotów z Wrocławia

2022-05-13  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Włoska nowość i cztery kierunki, które wracają po przerwie na wrocławskie lotnisko. W maju w rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław znów pojawiły się nowe połączenia, które zapewniły ponad 90 proc. wypełnienia samolotów.

93 proc. – to frekwencja pasażerów na pokładzie samolotów linii Wizz Air na trasie Wrocław-Larnaka. Frekwencja, która została zliczona tylko od 3 maja, czyli od dnia, gdy przewoźnik wznowił to popularne wśród pasażerów połączenie na Cypr. Kolejnym kierunkiem, który wrócił po przerwie, jest chorwacki Zadar. Od 2 do 10 maja na tej trasie odnotowano 88 proc. wypełnienia samolotów. Nie mniejszą popularnością cieszył się również Gdańsk. Pierwsze rejsy na tej trasie z Wrocławia ruszyły 1 maja. Zapełnienie samolotów sięgnęło 83 proc.

Frekwencja w samolotach podczas tegorocznej majówki mówi sama za siebie. Pasażerowie po raz pierwszy mieli okazję, by wybrać się na majowy weekend przy zniesionych restrykcjach covidowych. Dodatkowo w letnim rozkładzie pojawiły się też nowe kierunki, a także połączenia, które wróciły na wiosnę i lato, takie jak popularny Cypr czy nasz rodzimy Gdańsk – zauważa Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Co nowego w maju?

Po przerwie do rozkładu lotów w maju wróciły cztery połączenia – Gdańsk (od 1 maja), Zadar i Sztokholm-Skavsta (od 2 maja) oraz Larnaka (od 3 maja).

Rozkładową nowością jest Turyn. Linie Ryanair uruchomiły ten kierunek po raz pierwszy 2 maja. Do Turynu polecimy z Wrocławia dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki, a bilet na lot w obie strony w terminie, np. 3-6 czerwca kosztuje 86 złotych*.

Turyn, położony u podnóża Alp, znany jest przede wszystkim fanom klubu Juventus. Jednak miasto ma do zaoferowania wiele więcej – to właśnie w Turynie znajduje się Pałac Królewski uznawany za jeden z najpiękniejszych w Europie. W mieście warto zobaczyć jego architektoniczną wizytówkę, czyli budynek Mole Antonelliana, w którym mieści się Narodowe Muzeum Kinematografii. W planie zwiedzania trzeba też koniecznie uwzględnić Bazylikę de Superga, do której można dostać się kolejką, a także urokliwy Park Valentino położony nad rzeką Pad.

Turyn, kolejny włoski kierunek z naszego lotniska, to idealny pomysł na city break. Rozłożenie lotów na piątki i poniedziałki umożliwia spędzenie aż 4 dni w Turynie przy jedynie dwóch dniach urlopu w pracy – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. Jak dodaje, w tym sezonie hitem na lotnisku będą połączenia okołoweekendowe, takie jak np.: Malta, Mediolan, Kreta, Ateny, Wenecja, Rzym, Split, Rodos czy Oslo.

Osiem nowości w tym sezonie

W letnim rozkładzie lotów znajdziemy blisko 90 kierunków, z czego 8 to nowości. Z Wrocławia latają już samoloty linii Ryanair do Wenecji-Treviso, Turynu i Sztokholmu-Arlandy oraz na lotnisko Oslo-Gardermoen (Norwegian). W sierpniu wystartują cztery nowości zapowiedziane przez przewoźnika Wizz Air: Barcelona-El Prat, Tirana, Rodos i Dubrownik.

Łącznie nowy sezon obejmuje ponad 50 połączeń niskokosztowych, ponad 20 czarterowych i 7 sieciowych lotów.

*Cena za bilet ważna na dzień 13.05.2022.

 

Więcej informacji

Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.

Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.

Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.

Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie! Biuro prasowe
2024-12-30 | 12:00

Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!

Jesień i zima to zdecydowanie czas na Azje, w której panuje właśnie pora sucha i pełnia słońca. W tym roku Azja zaskoczyła wzrostem popularności w porównaniu do roku
Podróże Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
2024-12-23 | 11:00

Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?

Coraz więcej Polaków decyduje się spędzać święta Bożego Narodzenia poza domem, szukając miejsc, które łączą tradycyjny klimat z możliwością wyjątkowego wypoczynku. W
Podróże SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
2024-12-19 | 16:25

SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl

Sun & Snow Sp. z o.o dołączył do partnerów sieci handlowej Lidl. Od grudnia do końca stycznia 2025 polscy użytkownicy aplikacji Lidl Plus mają możliwość skorzystania ze zniżki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.