Majówka last minute! Wybierz Mazury
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Samochodem, pociągiem, a może samolotem? Warmia i Mazury to doskonały pomysł na majówkę last minute – zielone lasy, rozległe jeziora i cisza, która pozwala się zrelaksować. Zobacz, jak dotrzeć w ten magiczny zakątek Polski najszybciej i najtaniej.
Wybierając się na Mazury, mamy kilka opcji, by pokonać blisko 500 km. Ta najbardziej popularna to oczywiście samochód. Dystans z Wrocławia w okolice Szczytna to 5 godzin i 30 minut jazdy. Przy dzisiejszych cenach paliwa, w dwie strony, taka podróż wyniesie nieco ponad 470 zł. Decydując się na pociąg, który stację końcową ma w Olsztynie, za bilet w dwie strony zapłacimy od 175 do 224 zł* w zależności od tego czy wybierzemy I, czy II klasę. Przejazd pociągiem trwa 6 godzin.
Chcąc wypocząć na Mazurach, możemy również wybrać przelot na lotnisko Olsztyn-Mazury, znajdujące się 10 km od Szczytna. Podróż trwa jedynie 1 godzinę i 5 minut, a bilety w obie strony w terminach od 30 kwietnia do 4 lub 7 maja to koszt zaledwie 108 zł**.
- Mazury to region, który zachwyca wielu Dolnoślązaków, a dzięki bezpośredniemu połączeniu na lotnisko Olsztyn-Mazury, mogą oni w godzinę znaleźć się w otoczeniu niesamowitej natury już w ten weekend – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Rejsy z Wrocławia na Mazury są dostępne dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele. Atrakcyjne ceny biletów czekają na pasażerów jednak nie tylko na majówkę. Przez cały maj przewoźnik oferuje przeloty za 49 zł w jedną stronę. – Dogodny okołoweekendowy rozkład lotów w połączeniu z dobrą ofertą cenową i szybkim czasem przelotu to okazja, by odwiedzić Mazury również podczas dowolnego weekendu w nadchodzącym miesiącu – wylatując w czwartek i wracając do Wrocławia w niedzielę – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes wrocławskiego lotniska.
Co warto zobaczyć?
Niecałe 30 km od lotniska Olsztyn-Mazury znajduje się Jezioro Świętajno, które jest najczystszym jeziorem na całej Warmii i Mazurach. Przejrzystość wody w tym jeziorze utrzymuje się na poziomie 5-6 metrów widoczności, co sprawia, że to idealne miejsce do nurkowania. Nieco dalej są także popularne jeziora: Leleskie, Sasek Wielki i Gromskie.
* Cena za jedną osobę.
** Cena biletu w dniu 26 kwietnia za jednego pasażera.
Więcej informacji
Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. W roku 2019 obsłużył ponad 3,5 mln pasażerów. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.
Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.
Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.
Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.