Komunikaty PR

Marzysz o ucieczce od fali letnich upałów, ale nie wiesz dokąd?

2024-04-11  |  13:00
Biuro prasowe

Sezon wakacyjny zbliża się nieubłagalnie, a to może oznaczać falę upałów. Ci, którzy woleliby uniknąć wysokich temperatur mogą wybrać alternatywne destynacje, o przyjemnej i umiarkowanej aurze. Na pierwszy rzut oka, niektóre z nich mogą wydawać się dużo droższe od dobrze znanego Polakom południa Europy. Czy oby na pewno? Kiwi.com wzięła pod lupę Szwajcarię - co ciekawe Polacy już dziś znaleźli się w top 5 narodowości, które najczęściej będą tam podróżować w tym roku, głównie do Zurychu i Bazylei. W porównaniu z 2023 rokiem liczba rezerwacji wzrosła o ponad 48%.

 

Chłodniejsza alternatywa na lato

Wśród kierunków wschodzących na liście top letnich destynacji coraz większym zainteresowaniem cieszą kraje, takie jak Holandia, Wielka Brytania, Skandynawia czy właśnie Szwajcaria. Dotychczas dla wielu były to kierunki aspirujące, głównie z bucket listy. Jednak jak pokazują analizy Kiwi.com, ich popularność sukcesywnie rośnie.

Wyszukiwarka tanich lotów i firma travel tech, Kiwi.com, wzięła pod lupę Szwajcarię, która w ostatnim czasie odnotowuje wzrosty popularności. W porównaniu z 2023 rokiem liczba rezerwacji z Polski wzrosła o ponad 48%, pozycjonując ten kraj w top 5 najczęściej odwiedzanych przez polskich użytkowników w tym roku.

 

Ile czasu spędzamy na miejscu i ile płacimy za bilet?

 

Jak wynika z analiz Kiwi.com, użytkownicy z Polski najczęściej podróżują do Szwajcarii z Warszawy i Krakowa. Najpopularniejsze trasy to Warszawa-Zurych i Warszawa-Bazylea oraz Kraków-Bazylea. Podróżni rezerwujący bilety powrotne spędzają na miejscu średnio 5 dni. W porównaniu z ubiegłym rokiem mniej podróżujących decyduje się na krótkie wyjazdy, trwające do 3 dni, z kolei więcej wybiera pobyty trwająca od 4-6 dni, a co dziesiąty (11%) na miejscu spędza od 7 do 10 dni.

 

Kiwi.com wskazuje również niewielki spadek cen lotów w porównaniu z 2023 rokiem. W tym roku średnia cena wynosi 142 EURO, podczas gdy rok temu była na poziomie 155 EURO.

 

Na co można liczyć odwiedzając Szwajcarię?

 

  • Na przyjemną pogodę - Szwajcaria jest sezonowo przewidywalna, z ciepłym latem i mroźną zimą, ale nagłe załamania pogody nie należą do rzadkości. W nocy temperatury w górach mogą znacząco spaść nawet po bardzo upalnym dniu – a w sierpniu na dużych wysokościach śnieg nie jest niczym niezwykłym. Dlatego warto mieć przy sobie zestaw odzieżowy na każdą ewentualność.
  • Na malownicze krajobrazy - kto nie marzy o tym, aby udać się w podróż szwajcarską koleją przez Alpy?!
  • Na dogodną siatkę połączeń lotniczych - Zurych i Bazylea to dogodne porty lotnicze, aby udać się w dalszą podróż. A fani kolei z łatwością dostaną się np. do sąsiadujących Włoch czy Francji.

 

O Kiwi.com

Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 70 000 miejsc.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Przygody w duchu zrównoważonego rozwoju w okolicy góry Ida Biuro prasowe
2024-05-17 | 15:00

Przygody w duchu zrównoważonego rozwoju w okolicy góry Ida

Góra Ida (zwana Kaz dağı lub Kaz dağları), położona między prowincjami Çanakkale i Balıkesir, w północno-zachodniej części Türkiye (Turcji),
Podróże Oaza luksusu w Karkonoszach
2024-05-14 | 18:00

Oaza luksusu w Karkonoszach

Termy Karkonosze Resort & Spa to unikalny w skali kraju kompleks hotelowo-rekreacyjny. Już w te wakacje pierwsi goście będą mogli doświadczyć holistycznej regeneracji i wyciszyć zmysły
Podróże Polacy chętnie jeżdżą do Wilna | Dane dotyczące turystyki
2024-05-14 | 12:29

Polacy chętnie jeżdżą do Wilna | Dane dotyczące turystyki

Wraz z nadejściem wiosny Wileńskie Centrum Informacji Turystycznej otworzyło swoje drzwi dla mieszkańców stolicy i jej gości w nowej siedzibie przy ul. Pilies 7. W ubiegłym roku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Nieuczciwi najemcy bardziej chronieni przez prawo niż właściciele mieszkań. Konieczne są zmiany przepisów i sprawny system eksmisyjny

Zaległości w czynszach, zniszczenia czy wyprowadzka bez płatności – to tylko niektóre z problemów, jakie lokatorzy wynajmujący mieszkania mogą sprawić właścicielom lokali. Z badania Rendin wynika, że blisko 70 proc. właścicieli mieszkań na wynajem borykało się z podobnymi trudnościami. Wypowiedzenie najmu nieuczciwemu lokatorowi to dopiero początek długiej drogi, na której końcu niekoniecznie jest eksmisja. – Potrzebujemy zmiany w kierunku dodania pewnych praw właścicielom i sprawnego systemu eksmisyjnego – podkreśla Alina Muzioł-Węcławowicz, specjalistka ds. polityki mieszkaniowej.

Teatr

Edyta Herbuś: Teraz mam taki moment obfitości, że mogę wybierać role, które są dla mnie najciekawsze. Ale na pewno muszę sobie zafundować reset, żeby utrzymać równowagę w życiu

Tancerka lubi wypoczywać aktywnie. Po intensywnym okresie w pracy najpierw daje sobie jednak chwilę na złapanie oddechu i szybką regenerację, a dopiero później rusza na podbój danej okolicy. Edyta Herbuś zaznacza, że często decyduje się na pasjonujące wyprawy, dzięki którym może zwiedzać i poznawać urokliwe zakątki świata. Ale zdarza się również tak, że wybiera beztroskie wakacje na plaży pod palmami. Tegoroczny urlop będzie jednak krótki.

Media

Wojciech „Łozo” Łozowski: Wziąłem już udział w większości fajnych dużych formatów telewizyjnych. Dostaję też wiele paździerzowych propozycji i je staram się odrzucać

Wokalista miał już okazję uczestniczyć w takich produkcjach jak: „Taniec z gwiazdami”, „Must Be The Music. Tylko muzyka”, „Azja Express”, „Lego Masters” i „Pokonaj mnie, jeśli potrafisz”. Jak podkreśla, bardzo ceni oryginalne projekty telewizyjne, bo dzięki nim może przeżyć wyjątkowe przygody i nauczyć się czegoś nowego. Dlatego też nie wyklucza, że gdy padnie kolejna ciekawa propozycja, znów weźmie udział w podobnym projekcie.