Miłośnik czterech kółek pójdzie pieszo wzdłuż wybrzeża
Biuro Rekordów
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
info|biurorekordow.pl| |info|biurorekordow.pl
+48 690 939 469
https://biurorekordow.pl/
Michał Jesionowski — polski twórca internetowy, właściciel sieci warsztatów samochodowych, autor książek i Miłośnik 4 kółek. Już 27 kwietnia 2023 wyruszy w pieszą podróż wzdłuż polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego. Jaki jest cel? Pokonać około 520 km w czasie mniejszym niż 18 dni i tym samym ustanowić Rekord Polski w kategorii "Najszybsze przejście pieszo Polski wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego".
Michał oprócz sukcesu kanału na Youtube i swoich biznesów osiągnął jeszcze jeden sukces, dużo ważniejszy dla swojego życia. W ciągu kilkunastu miesięcy zmienił priorytety w swoim życiu i schudł 30 kilogramów. Oprócz zmian w wyglądzie zaszły również zmiany w trybie życia i decyzjach dotyczących przyszłości. Rekord Polski w przejściu wzdłuż polskiego wybrzeża to ukoronowanie tego procesu. Pokazanie, że walka o swoje zdrowie to najważniejsze, co człowiek może osiągnąć.
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.