Komunikaty PR

Najnowsze wiadomości z Egipskiej Organizacji Turystycznej

2024-11-30  |  01:00
Biuro prasowe

Egipt - kraj pretendujący do miana najpopularniejszego kierunku podróży w 2025 roku, cieszy się dużym zainteresowaniem podczas tegorocznych targów turystycznych ITTF w Warszawie. Nie powinno być to żadnym zaskoczeniem, gdyż tylko w tym kraju można podążać śladami faraonów, zobaczyć jedyny zachowany starożytny siódmy cud świata oraz zanurkować w przejrzystych wodach Morza Czerwonego.

 

Coraz więcej turystów wybiera Egipt jako cel wakacji z uwagi na dogodny przelot, dostępność słońca przez cały rok i hotele o wysokim standardzie w przystępnych cenach. Wycieczka do tego kraju pozostawia niezatarte wrażenia turystów poprzez unikalne starożytne dziedzictwo i zjawiskowe piękno przyrody. Przyciąga także możliwością przeżycia przygody oraz doświadczenia luksusu. Niepowtarzalna historia Egiptu została uczczona w październiku bieżącego roku długo oczekiwanym otwarciem Wielkiego Muzeum Egipskiego (Grand Egyptian Museum).

 

Co nowego w Egipcie?

Wzrost turystów z Polski

  • Turystyka naszego kraju nadal znajduje się na postcovidowej fali wznoszącej. W 2023 r. sektor turystyczny w Egipcie odnotował wyraźny wzrost przyjmując prawie 15 milionów turystów, a w 2024 r. zaobserwowaliśmy wzrost liczby turystów o kolejne 5%, co potwierdza atrakcyjność Egiptu jako miejsca, które trzeba odwiedzić – powiedział Amr El Kady – Prezes Egipskiej Organizacji Turystycznej. - Przewiduje się, że w 2025 r. liczba ta wzrośnie jeszcze bardziej, zgodnie z ambitnym celem Egiptu, jakim jest osiągnięcie 30 mln turystów do 2028 r. - w ramach krajowej strategii turystycznej. Polska jest kluczowym rynkiem dla turystyki Egiptu i zajmuje 5. miejsce wśród rynków źródłowych. W 2023 r. Egipt gościł aż 485 000 turystów z Polski. W 2024 r. liczba ta wzrosła o ponad 40%, co świadczy o rosnącej popularności tej destynacji wśród polskich gości. W bieżącym roku spodziewamy się, że ich liczba osiągnie 850 000 – dodał przedstawiciel strony egipskiej.

 

Zmiany na stanowisku Ministra Turystyki

W lipcu 2024 r. zaszła zmiana na stanowisku Ministra Turystyki i Zabytków Egiptu. Funkcję tę objął Sherif Fathy, który wcześniej był ministrem lotnictwa cywilnego i prezesem egipskiej narodowej linii lotniczej EgyptAir. Celem nadrzędnym nowego ministra jest dbałość o antyczne skarby Egiptu, otwarcie Wielkiego Muzeum Egipskiego oraz skuteczne wykorzystywanie potencjału turystycznego i archeologicznego kraju.

 

Otwarcie Wielkiego Muzeum Egipskiego

Po trzech dekadach (i kilku tysiącleciach) prac, Wielkie Muzeum Egipskie jest już otwarte. Jest to największe na świecie muzeum poświęcone jednej cywilizacji, prezentujące ogromną kolekcję starożytnych egipskich artefaktów. 16 października otworzono główne galerie dla pierwszych 4000 zwiedzających. Muzeum organizuje obecnie ograniczone zwiedzanie Wielkiej Sali, Wielkich Schodów, ogrodów zewnętrznych i galerii, aby sprawdzić wrażenia zwiedzających.

 

Zrównoważony Rozwój

Egipt skupia się na rozwoju obiektów turystycznych oraz dziedzictwa kulturowego zgodnie ze standardami zrównoważonego wzrostu gospodarczego. Ochrona Morza Czerwonego i zachowanie różnorodności biologicznej w tym kraju znajduje się na pierwszym planie w programach organizacji ekologicznych. Kilka kurortów na wybrzeżu Morza Czerwonego, położonych pomiędzy El Gouną a Marsa Alam, uczestniczy w programach certyfikacji środowiskowej, których celem jest ocena ich wpływu na środowisko i maksymalizacja zrównoważonego rozwoju.

 

Turystyka Wellness

Od kurortów Morza Czerwonego po pustynne oazy, Egipt staje się coraz popularniejszym celem turystyki medycznej i wellness. Bogate w minerały wody termalne oraz gorące źródła występujące w tym kraju mogą pomóc w leczeniu różnych schorzeń skóry, a także dolegliwości układu oddechowego i reumatyzmu.

Goście przybywający do Egiptu w celach zdrowotnych preferują: oazę Siwa (z ponad 200 naturalnymi źródłami) oraz oazy Baharija i Charga na Pustyni Zachodniej, w których znajduje się 400 studni siarkowych. Asuan, położony na wschodnim brzegu Nilu, oferuje coraz większą liczbę wszechstronnych kurortów wellness, w tym Kato Doo Wellness i The Zen Wellness Resort.

Amr El Kady

Z ponad 30 letnim doświadczeniem Amr El Kady jest kluczową postacią marketingu, mediów, reklamy i promocji turystyki w Egipcie. W swojej karierze przyczynił się on do zwiększenia rozpoznawalności takich marek jak Vodafone, Coca-Cola, Unilever, Samsung czy HSBC. W październiku 2021 Amr El Khady został mianowany przez premiera Egiptu na stanowisko szefa Egipskiej Organizacji Turystycznej, którego celem jest rozwój sektora turystycznego.

Po więcej informacji odwiedź stronę internetową Egipskiej Organizacji Turystycznej: Egyptian Tourism Authority

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy? Biuro prasowe
2024-12-23 | 11:00

Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?

Coraz więcej Polaków decyduje się spędzać święta Bożego Narodzenia poza domem, szukając miejsc, które łączą tradycyjny klimat z możliwością wyjątkowego wypoczynku. W
Podróże SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
2024-12-19 | 16:25

SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl

Sun & Snow Sp. z o.o dołączył do partnerów sieci handlowej Lidl. Od grudnia do końca stycznia 2025 polscy użytkownicy aplikacji Lidl Plus mają możliwość skorzystania ze zniżki
Podróże Przewodnik MICHELIN 2025: 32 nowe restauracje prezentują mistrzostwo tureckiej g
2024-12-19 | 01:00

Przewodnik MICHELIN 2025: 32 nowe restauracje prezentują mistrzostwo tureckiej g

Podczas uroczystej ceremonii, która odbyła się w hotelu Four Seasons Bosphorus w Stambule, zaprezentowany został wybór restauracji na rok 2025 w nowym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Wiktor Dyduła: Znam osoby w branży muzycznej wypalone z powodu nadmiaru pracy. To, co kiedyś sprawiało im przyjemność, teraz jest zawodowym obowiązkiem

Artysta promuje obecnie swój najnowszy singiel zatytułowany „Szybkie tempo” i właśnie z taką prędkością od trzech lat podbija polski rynek muzyczny. Piosenkarz zdaje sobie jednak sprawę z tego, jakie wyzwania narzuca życie w ciągłym biegu, dlatego on sam, mimo że prężnie rozwija swoją karierę i czerpie ogromną radość ze śpiewania, od czasu do czasu zatrzymuje się i patrzy na to, co robi z innej perspektywy, by złapać tak potrzebny dystans. Wiktor Dyduła przyznaje bowiem, że w branży muzycznej nie brakuje osób, które skarżą się na zbyt duże obciążenie psychiczne i wypalenie zawodowe.