Nowe kierunki tanich linii i szeroka oferta biur podróży na sezon zimowy
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Można już planować wyloty z wrocławskiego lotniska jesienią i zimą. Ryanair ogłasza trzy kolejne nowe połączenia niskokosztowe – do Anglii, Włoch i na Cypr. Do tego w ofercie biur podróży znajdziemy m.in. Zanzibar, Oman, Wyspy Kanaryjskie, Egipt i Maderę.
Linie Ryanair zapowiedziały uruchomienie trzech nowych kierunków z Wrocławia. Jako pierwsze z nich, 31 października, ruszy połączenie do Pafos, na południowo-zachodnim wybrzeżu Cypru. To miasto wpisane na listę UNESCO, z wieloma starożytnymi zabytkami, a także przepięknymi plażami. Samoloty na trasie Wrocław-Pafos będą latały trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, piątki i niedziele.
1 listopada wystartuje nowe połączenie do Pizy, miasta doskonale znanego na całym świecie, przede wszystkim ze słynnej krzywej wieży. Zabytków jest tam jednak więcej, a dodatkowo miasto leży niedaleko wybrzeża śródziemnomorskiego i może być znakomitym punktem wypadowym do zwiedzania Toskanii. Z Wrocławia do Pizy będzie można polecieć dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki.
Z kolei 3 listopada uruchomione zostanie trzecie premierowe połączenie – do Bournemouth. To miasto, a dokładniej kurort na południu Anglii, położony na klifach nad kanałem La Manche. Jest jednym z najpopularniejszych na świecie miejsc do uprawiania sportów wodnych, zwłaszcza surfingu. To również doskonały punkt wypadowy do zwiedzania malowniczej południowo-zachodniej Anglii. Samoloty na trasie Wrocław-Bournemouth będą latały w środy i soboty. Bilety na te połączenia są już dostępne w systemie linii Ryanair.
– Cieszymy się z kolejnych nowych połączeń wzbogacających naszą siatkę na sezon zimowy. Każdy z tych kierunków jest ciekawy dla turystów, oferuje inne atrakcje i inny klimat. Liczymy na to, że sytuacja pandemiczna nie pokrzyżuje planów przewoźnika. Widać, że linie lotnicze są gotowe do przywracania połączeń i uruchamiania nowych. To dobry prognostyk na sezon zimowy – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Portugalia, Dania, Zanzibar, Wyspy Kanaryjskie
Już wcześniej linie Ryanair zapowiedziały uruchomienie połączenia do Lizbony. To jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Do stolicy Portugalii będzie można polecieć z Wrocławia już od 31 października. Do dyspozycji będą dwa rejsy tygodniowo – w środy i w niedziele. Połączenie będzie dostępne do marca 2022, czyli przez cały nowy sezon. Dodatkowo, w ofercie przewoźnika pojawi się połączenie do duńskiego Billund, miejscowości słynącej z Legolandu, a więc również ciekawe turystycznie, zwłaszcza dla rodzin.
Konkretyzuje się również oferta biur podróży na sezon jesienno-zimowy. Już na przełomie września i października startuje Madera, czyli portugalska wyspa na Oceanie Atlantyckim, znana z przyjaznego klimatu („Wyspa wiecznej wiosny”) i wspaniałych krajobrazów. Można również planować wypoczynek w Turcji, w Egipcie (Hurghada, Marsa Alam, Taba), na Wyspach Kanaryjskich (tu dostępne są dwa kierunki – Fuerteventura i Gran Canaria), a także na Zanzibarze, który niezmiennie cieszy się ogromną popularnością. W sprzedaży jest również coraz popularniejszy i zyskujący entuzjastów Oman. – Z punktu widzenia podróżnych najważniejsze jest to, że wybór kierunków jest ciekawy i różnorodny. Najbliższy sezon zimowy zapowiada się dużo lepiej niż w ubiegłym roku i bardzo się z tego cieszymy – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wroclaw.
Sezon letni trwa
Zimowe połączenia już można rezerwować, nie warto jednak zapominać, że w sezonie letnim do dyspozycji jest nadal szeroki wachlarz ciekawych połączeń z Wrocławia, w tym kierunków południowych. Największym powodzeniem cieszą się połączenia do Włoch, Hiszpanii i Grecji. Nie brakuje też chętnych na podróż do Bułgarii, na Cypr, Maltę lub Teneryfę na Wyspach Kanaryjskich. Wielu podróżnych wybiera też nowości, czyli Zadar i Split w chorwackiej Dalmacji.
Poza połączeniami na południe pasażerowie mają też do dyspozycji szereg kierunków niskokosztowych do Wielkiej Brytanii, Irlandii i na Ukrainę.
W ofercie biur podróży liderem tegorocznego sezonu wakacyjnego jest turecka Antalya, a w czołówce najpopularniejszych kierunków znajdują się również Bułgaria, Grecja, Albania, Turcja i Hiszpania. Dużym powodzeniem cieszy się też tegoroczna nowość – Olbia (Sardynia/Włochy).
Do dyspozycji jest również sporo połączeń sieciowych. Linie Lufthansa oraz SWISS realizują obecnie nawet pięć rejsów dziennie z Wrocławia do Frankfurtu, Monachium czy Zurychu. Połączenia do Amsterdamu oferują linie KLM.
Sytuacja pandemiczna sprawia, że ruch na lotnisku nadal osiąga 50-60% poziomu z 2019 roku. W lipcu tego roku port obsłużył blisko 217 tys. pasażerów. Według prognoz, w sierpniu można się spodziewać wyniku nieznacznie lepszego, oczywiście przy założeniu, że obecne warunki funkcjonowania ruchu lotniczego nie ulegną zmianie.
Więcej informacji
Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. W roku 2019 obsłużył ponad 3,5 mln pasażerów. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.
Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.
Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.
Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.