Komunikaty PR

Nowy letni rozkład lotów z Wrocławia. Gdzie polecimy na wakacje?

2023-03-21  |  19:30
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Dwie nowości i powroty ulubionych kierunków w południowe części Europy.
W najbliższy weekend marca w życie wchodzi nowy letni rozkład lotów z Portu Lotniczego Wrocław.

Nowy letni rozkład to ponad 90 połączeń z Wrocławia. Największa jego część to niskokosztowe połączenia lotnicze, których jest aż 56. W tym roku bardzo atrakcyjnie prezentuje się też oferta lotów czarterowych – pasażerowie będą mogli wybierać aż z 29 kierunków. Dodatkowe 6 połączeń zapewnią przewoźnicy sieciowi. – To będzie pierwszy sezon letni, w którym możemy mówić o pełnym zniesieniu restrykcji covidowych. Widać to również po rozbudowanej ofercie przewoźników, a także po liczbie pasażerów na naszym lotnisku. Już w zeszłym roku podróżni chętnie wybierali się na urlopy w maju. W tym roku liczymy na jeszcze większy ruch pasażerski wiosną i latem – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

 

Letnie nowości

W nowym sezonie pasażerowie będą mogli podróżować w dwa zupełnie nowe miejsca.
28 marca startuje pierwsze połączenie do włoskiego Brindisi. Samoloty linii Ryanair będą latać tam dwa razy w tygodniu – we wtorki i w soboty. Wylot z Wrocławia będzie możliwy
w godzinach porannych, podobnie jak loty powrotne. Czas podróży to 2 godziny i 10 minut. Brindisi, leżące nad Adriatykiem, to doskonała propozycja dla fanów nurkowania i plażowania. Dużą atrakcją jest także port, który w XIX wieku przyczynił się do rozkwitu miasta.

Drugą rozkładową nowością jest Sofia, stolica Bułgarii. Symbolami miasta są przede wszystkim: sobór św. Aleksandra Newskiego, Bania Baszi Dżamija, jeden z  najstarszych meczetów w Europie oraz bulwar Witosza, przyciągający turystów ciekawych kuchni i nocnego życia. Pierwsze loty zaplanowano na 27 marca i będą one realizowane dwa razy
w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Lot do Sofii potrwa 2 godziny 5 minut.

Po udanym zimowym debiucie, na wiosnę i lato w rozkładzie zostaje również Porto, do którego będzie można polecieć dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki.

Nowy rozkład lotów to także powrót lubianych przez pasażerów kierunków południowych takich jak Zadar, Split, Dubrownik, Podgorica, Ateny, Kreta, Korfu, Rodos, Barcelona-Girona, Majorka, Tirana, Burgas, Piza czy Bari. Od 26 marca pasażerowie będą mogli ponownie podróżować do Brukseli oraz na lotnisko Olsztyn-Mazury.

Łącznie w letnim rozkładzie lotów włoskich kierunków będzie aż 10, hiszpańskich – 5, greckich – 4, chorwackich – 3 i cypryjskich – 2.

W nowym rozkładzie częstotliwość rejsów low cost zwiększyła się o 15 proc., co oznacza, że pasażerowie będą mogli jeszcze lepiej dostosować terminy wakacji oraz city i beach breaków do swoich planów – podkreśla Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

 

Mocna oferta czarterowa

W tym roku 30 proc. letniego rozkładu lotów przypada na loty czarterowe. W ofercie znalazło się aż 29 połączeń do Europy, Afryki i Azji Zachodniej. Są to Albania (Tirana), Bułgaria (Varna
i Burgas), Cypr (Larnaka), Egipt (Hurghada, Marsa Alam i Taba), Grecja (Heraklion, Chania, Rodos, Kos, Zakynthos, Korfu  i Saloniki), Hiszpania (Majorka, Fuerteventura, Teneryfa, Gran Canaria, Minorka), Portugalia (Madera), Turcja (Antalya, Bodrum, Izmir i Dalaman), Tunezja (Djerba i Enfidha), Włochy (Palermo, Lamezia Terme i Olbia).

 

Przewoźnicy sieciowi latają częściej

Oferta lotów sieciowych na wiosnę i lato obejmuje sześć kierunków. Warszawa (PLL LOT), Frankfurt i Monachium (Lufthansa), Zurych (Swiss), Amsterdam (KLM) i Düsseldorf (Eurowings). Dobrą wiadomością dla pasażerów jest fakt, że od 26 kwietnia Lufthansa uruchamia dodatkowe połączenie do Frankfurtu o godz. 18.50 – łącznie ten przewoźnik będzie realizował aż cztery połączenia dziennie na tej trasie. Wiosną i latem pasażerowie polecą dwa razy dziennie do Monachium i sześć razy dziennie do Warszawy. Do Amsterdamu rejsy będą odbywały się codziennie, a do Zurychu i Düsseldorfu dwa razy w tygodniu.

 

Po zeszłorocznym sukcesie, gdy w sezonie wakacyjnym – od maja do września 2022 – wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 1,6 mln pasażerów, władze Portu Lotniczego Wrocław spodziewają się jeszcze lepszego wyniku pod koniec tego lata. – W 2022 rok zbliżyliśmy się liczbą pasażerów do rekordowego 2019 roku. Było to zasługą okresu wakacyjnego,
w którym odnotowaliśmy najlepsze od trzech lat wyniki. Liczymy, że w tym roku podróżni jeszcze chętniej będą korzystać z oferty lotniska, a my będziemy mogli poinformować
o nowych rekordowych statystykach –
zaznacza Dariusz Kuś.

 

Więcej informacji

Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. W roku 2019 obsłużył ponad 3,5 mln pasażerów. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.

Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.

Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.

Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi Biuro prasowe
2024-07-22 | 17:00

Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi

Kompleks hotelowo-rekreacyjny, Termy Karkonosze Resort & Spa to oaza spokoju i równowagi, skomponowana z dwóch unikatowych stref – kameralnych willi
Podróże Coolcationig - kiedy klimat dyktuje kierunek podróży
2024-07-22 | 12:00

Coolcationig - kiedy klimat dyktuje kierunek podróży

To nie pierwszy rok, kiedy trend coolcationing jest widoczny wśród podróżujących, w tym m.in z Polski. Jednak rekordowe wysokie temperatury za oknem,
Podróże Elegancka kuchnia na jachcie
2024-07-22 | 08:00

Elegancka kuchnia na jachcie

Współczesne wyposażenie jachtu musi łączyć w sobie elegancję, funkcjonalność, kompaktowość oraz bezpieczeństwo. Każdy element, zarówno na pokładzie, jak i pod nim,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Konsument

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci online wymaga pilnych regulacji. To może wymagać rezygnacji w pewnym stopniu z szyfrowania korespondencji

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie potrzebuje konkretnych regulacji – podkreślają eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. I liczą, że pojawią się one zarówno na forum krajowym, jak i unijnym. Dziś tymczasowe rozporządzenie, wprowadzając odstępstwo od przepisów UE dotyczących prywatności, daje platformom internetowym możliwość dobrowolnego wykrywania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Nowe propozycje przepisów na forum zakładają jednak, że zmieni się to w obowiązek. To budzi szereg pytań o prywatność i potencjalne nadużycia.

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.