Nowy przewoźnik wystartował z wrocławskiego lotniska! [ZDJĘCIA]
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Pierwszy samolot nowego przewoźnika wystartował z Portu Lotniczego Wrocław. Linie lotnicze Norwegian realizują już połączenia na trasie Wrocław – lotnisko Oslo-Gardermoen. To jedna z siedmiu nowości w letnim rozkładzie lotów. Ruszyły także rejsy do Wenecji-Treviso i Sztokholmu-Arlandy, w maju dołączą do nich te do Turynu, a w sierpniu do Barcelony-El Prat, Tirany i na Rodos.
Oslo-Gardermoen to największe lotnisko w Norwegii i jeden z największych hubów w Skandynawii. Lot z Wrocławia do portu lotniczego położonego 48 km na północ od Oslo trwa 105 minut. Przewoźnik, który realizuje połączenia na lotnisko Oslo-Gardermoen, to linie niskokosztowe Norwegian mające w ofercie głównie rejsy po Norwegii, ale również operujące na trasach łączących porty skandynawskie z atrakcyjnymi miejscami w Europie.
– Przyznam, że bardzo wyczekiwaliśmy startu połączeń na lotnisko Oslo-Gardermoen. Nie tylko dlatego, że jest to nowy przewoźnik operujący z Wrocławia. Norwegian miał wystartować pierwszy raz z Wrocławia dwa lata temu, niestety z powodu pandemii cała operacja została odwołana. Teraz Norwegian wrócił do Portu Lotniczego Wrocław. To dobry znak dla pasażerów, ale również i dla całej branży lotniczej – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Z Wrocławia na lotnisko Oslo-Gardermoen polecimy dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i w piątki. Ten międzynarodowy hub to wygodna opcja przesiadkowa dla podróżujących nie tylko po Skandynawii, ale także po całej Europie.
Rośnie zainteresowanie lataniem
Letnia siatka lotów już wzbudziła spore zainteresowanie pasażerów. Powodzenie mają zwłaszcza połączenia południowe, a w tym także te, które wznowiono w rozkładzie. Od końca marca do 7 kwietnia aż na czterech kierunkach odnotowano ponad 90 proc. wypełnienia samolotów. Kolejne cztery kierunki miały wypełnienie nieco poniżej 90 proc., a pięć innych – między 80 a 90 proc. Wśród tych najpopularniejszych można wymienić Malagę (wznowiona 1 kwietnia), Alicante, Palmę, Paryż, Ateny (wznowione 1 kwietnia), Pafos, Dublin czy Palermo.
– Zniesienie pandemicznych obostrzeń spowodowało, że pasażerowie coraz chętniej decydują się znów na podróże samolotem. Największe zainteresowanie obserwujemy oczywiście na kierunkach południowych i tu przewidujemy, że będzie ono systematycznie rosło, by w wakacje osiągnąć poziomy bliskie 100 proc. na najpopularniejszych trasach – zaznacza Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. Dodaje również, że letnia siatka lotów sprzyja planowaniu okołoweekendowych city breaków: – Dzięki takiemu rozłożeniu rejsów możemy podróżować do najciekawszych miast Europy takich jak np. Rzym czy Wenecja bez potrzeby brania dni wolnych w pracy.
Siedem nowości w letnim rozkładzie lotów
Loty na lotnisko Oslo-Gardermoen to tylko jedna z siedmiu nowości, która pojawiła się w nowym rozkładzie lotów. Trzy nowe kierunki uruchomiły linie Ryanair. Samoloty latają już do Sztokholmu-Arlandy i Wenecji-Treviso, a 2 maja wystartuje połączenie do Turynu. W ubiegłym tygodniu do siatki dołączyły jeszcze nowości od linii Wizz Air: Barcelona-El Prat i Tirana z pierwszymi rejsami od 1 sierpnia oraz Rodos – od 2 sierpnia.
Tegoroczny letni rozkład lotów to 85 połączeń – 55 niskokosztowych, 23 czarterowe i 7 sieciowych. Wśród typowo wakacyjnych kierunków mamy m.in. Alicante, Maltę, Podgoricę, Burgas, Pafos, Palermo, Zadar czy Kutaisi, zaś połączenia czarterowe to głównie Grecja, Hiszpania, Egipt, Turcja i Tunezja.
Więcej informacji
Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.
Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.
Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.
Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.