Odkryj świeże dźwięki ibis x ALL Europe Stage na Sziget Festival 2022!
Muzyczne lato rozpoczyna się właśnie teraz! Po niemal dwóch latach ibis MUSIC wraca na trasę rozpoczynając z prawdziwym bangiem – premierą na Sziget Festival 2022. Jedno z największych muzycznych i kulturalnych wydarzeń w Europie skupia wiodących artystów z całego świata. W tym roku marka ibis wraz z lifestylowym programem lojalnościowym ALL – Accor Live Limitless połączyły siły w ramach Europe Stage, by zapewnić festiwalowiczom wyjątkowe muzyczne doznania serwowane przez wschodzących i alternatywnych artystów. Festiwal startuje w środę 10 sierpnia i potrwa 6 dni.
Po wielu miesiącach ograniczeń w podróżach, ludzie z całego świata tęsknią za tworzeniem nowych wspomnień, przeżyć i wzajemną integracją. Muzyka od zawsze jednoczyła ludzi bez względu na wiek, pochodzenie czy płeć, a także pozwoliła przetrwać wyjątkowo trudne czasy. Wzajemne relacje i angażujące dźwięki są sercem ibis, a marka od wielu lat organizuje muzyczne wydarzenia w hotelach na całym świecie. W tym roku ibis MUSIC wraca ponownie do Budapesztu na Sziget Festival i dzięki połączeniu sił z ALL prezentuje festiwalowiczom Europe Stage rozbrzmiewającą świeżymi dźwiękami. Tuż po festiwalu marka organizuje dwa koncerty we Wrocławiu i Warszawie, gdzie wystąpią zespoły z Sziget, a także początkujące lokalne zespoły, zgodnie z filozofią programu.
Świeże i angażujące dźwięki Europy
Od środy 10 sierpnia ibis i ALL serwują line-up alternatywnych i kreatywnych dźwięków serwowanych przez wchodzących artystów występujących na jednym z największych festiwali muzycznych w Europie. Przez 6 dni Europe Stage będzie miejscem dla nowych doznań dla wszystkich entuzjastów muzyki szukających inspiracji, oferując podróż przez świeże i alternatywne kompozycje z krajów takich jak: Portugalia, Francja, Holandia, Wielka Brytania, Kanada czy nawet Nowa Zelandia.
Scenę otworzy występ włoskiej grupy Ponzio Pilates, która łączy elementy etnicznej muzyki i tańca z elektronicznymi dźwiękami lo-fi, gwarantując elektryzujący performance. Angielskie duo Nova Twins z 2 udanymi albumami pełnych hitów rozgrzeje publiczność do czerwoności. Węgierski zespół The Anahit zaprosi do zanurzenia się w świat dark popu wymieszanego z elementami R&B inspirowanymi armeńską mitologią. Z kolei Duńska piosenkarka i producentka Eefje de Visser nauczy publiczność nowego słowa: “bitterzoet” (słodko-gorzki) za pomocą pieczołowicie dobranych dźwięków synth-popowych. SURMA szykuje symfoniczny występ z kobiecym wokalem i elementami heavy metalu, które zachwycą miłośników cięższych brzmień. Włoska piosenkarka, autorka tekstów i aktorka z wieloma rolami telewizyjnymi na swoim koncie Margherita Vicario niczym prawdziwa supergwiazda zapewni charyzmatyczne show w odcieniach indie popu. Multi-instrumentalne duo z Ukrainy Krapka;KOMA pokaże publiczności jak łączyć sensualne brzmienia i głosy z elektronicznymi bitami. Muzyczną przygodę na scenie zakończy występ zespołu Müller Péter Sziámi And Friends, którego liderem jest sławny węgierski poeta, tekściarz, wokalista i reżyser.
Pełny line-up artystów występujących na scenie ibis x ALL Europe Stage można znaleźć na stronie: https://szigetfestival.com/en/programs#!/s.
ibis MUSIC wciąż odkrywa nowe dźwięki
Partnerstwo z Sziget Festival to kolejna odsłona i kontynuacja programu ibis MUSIC, którego celem jest jednoczenie miłośników muzyki z całego świata wraz z wchodzącymi artystami i muzykami. Marka w ten sposób chce wspierać początkujące zespoły, dając im przestrzeń do występów na żywo w hotelach ibis, festiwalach i wydarzeniach muzycznych z całego świata.
Muzyka zawsze jednoczyła ludzi bez względu na wiek, płeć czy miejsce zamieszkania. Zawsze była w sercu marki ibis, której filozofią i misją jest tworzenie autentycznych i znaczących relacji. Dlatego jesteśmy podekscytowani, że po trudnych dwóch latach możemy wrócić, by pozwalać ludziom z całego świata tworzyć kolejne wspomnienia w akompaniamencie muzyki, a do tego poszerzać muzyczne horyzonty melomanów o nowe i świeże brzmienia – podkreśla James Wheatcroft SVP Marketing & Brands Accor.
Z Sziget do Polski
Sziget Festival to nie koniec muzycznych działań ibis. Marka planuje także dwa koncerty w Polsce, na których wstąpią artyści ze sceny ibis x ALL oraz początkujący lokalni twórcy. Pierwszy z koncertów odbędzie się w środę, 17 sierpnia w hotelu ibis Wrocław Centrum, gdzie wystąpią: Saya Noé i LUNA. Węgierska piosenkarka i autorka tekstów Saya Noé w swoich utworach zanurza się w emocjonalne spektrum miłości i cierpienia w dźwiękach z gatunku indie pop, inspirowanego Laną del Rey czy Lykke Li. LUNA to polska artystka, pasjonatka magii i astrologii, którą zaklina w eteryczne oraz tajemnicze słowa i brzmienia. Na kolejny z koncertów zaprasza ibis Warszawa Stare Miasto, gdzie w środę 23 sierpnia wystąpią, wspomniany wcześniej zespół The Anahit i Zalia, która uchodzi za jedną z najbardziej obiecujących polskich wokalistek młodego pokolenia.
Na kanałach social media ibis w trakcie tego lata można zobaczyć ekskluzywny content, wywiady z artystami, materiały z backstage, wziąć udział w konkursach czy wydarzeniach organizowanych przez markę. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://ibis.accor.com/news-and-events/ibis/ibis-music.pl.shtml
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.