Odkryj Türkiye (Turcję) na rowerze!
Synertime
Aleja Wyścigowa
02-681 Warszawa
e.potocka|synertime.pl| |e.potocka|synertime.pl
668132416
www.synertime.pl
Jesteś gotowy na wycieczkę rowerową po Türkiye (Turcji)? Od Morza Śródziemnego po Morze Egejskie, możesz podążać śladami starożytnych cywilizacji, pedałując wśród pięknych zatok, gdzie natura przeplata zieleń z błękitem i pływać, kiedy tylko zechcesz, w czystych, bezkresnych wodach. Tego lata, przemierzając wyjątkowe trasy rowerowe w Türkiye (Turcji) nie zapomnij osłodzić sobie podróży przysmakami tureckiej kuchni.
W Türkiye (Turcji) pełno jest miejsc noclegowych dla rowerzystów. Oprócz pól kempingowych i glampingowych miłośnicy dwóch kółek mogą zatrzymać się również w hotelach lub hostelach przyjaznych cyklistom, o różnych standardach, odznaczonych państwowymi i międzynarodowymi certyfikatami ekologicznymi. Sama Türkiye (Turcja) wdrożyła certyfikat dla obiektów noclegowych „Przyjaznych Rowerom” w celu promowania zrównoważonej turystyki i propagowania turystyki rowerowej. To wyróżnienie przyznawane jest hotelom spełniającym wskazane kryteria, takie jak zapewnienie bezpiecznego parkingu dla rowerów, zatrudnianie personelu posiadającego wiedzę na temat lokalnych tras rowerowych, czy posiadanie infrastruktury do czyszczenia i naprawy rowerów.
Eurovelo – połączenie historii i natury
W całej Türkiye (Turcji) jest wiele tras stworzonych specjalnie dla osób, które chcą odkrywać to miejsce z siodełka roweru. W skład tureckich szlaków wchodzą większe krajowe trasy rowerowe i mniejsze lokalne ścieżki. Ponadto przez miasta Izmir, Edirne i Kırklareli przebiega EuroVelo (Europejska Sieć Szlaków Rowerowych), która łączy cały kontynent europejski 17 długodystansowymi trasami rowerowymi. Zwiedzając cały kraj na rowerze, można odbyć niezapomnianą podróż przez historię i przyrodę, podążając szlakiem EuroVelo 13, czyli Szlakiem Żelaznej Kurtyny lub EuroVelo 8, tzw. Szlakiem Śródziemnomorskim. Pierwszy z nich rozpoczyna się w Edirne, gdzie można podziwiać wspaniałe krajobrazy wśród pól słoneczników. Natomiast biegnący przez Türkiye (Turcję) odcinek trasy EuroVelo 8 swój początek ma w porcie Dikili w Izmirze, a następnie prowadzi przez starożytne miasto Pergamon, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Ptasi Raj oraz miejscowości, takie jak Karşıyaka, Alsancak, Seferihisar, Sığacık, Urla i Alaçatı. Szlak kończy się w Efezie, innym starożytnym mieście, które również znalazło się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
Żyć jak mieszkaniec Turcji Egejskiej
Czas spędzony na tureckim wybrzeżu Morza Egejskiego, słynącym ze wspaniałych plaż, turkusowych wód i widoków rodem z pocztówek, będzie jednym z najbardziej niezwykłych doświadczeń w życiu. To w tej części Türkiye (Turcji) położone są Efez i Pergamon, starożytne miasta wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, przez które przebiega EuroVelo 8, a także miasta będące częścią sieci Cittaslow: Foça, Seferihisar i Yenipazar oraz najpiękniejsze zatoki. Ponadto Turcja Egejska to prawdziwy raj gastronomiczny z wieloma rodzajami oliwek, fig, ziół i winogron, unikalnymi tureckimi winami oraz niezwykle smaczną i zdrową kuchnią bazującą na oliwie z oliwek.
Pod słońcem Riwiery Tureckiej
Jeśli trasa wycieczki rowerowej zaprowadzi Cię na Riwierę Turecką, zobaczysz majestatyczne góry Taurus i starożytne miasta ukryte pośród przyrody na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Przejażdżka wśród pozostałości po cywilizacjach, które zamieszkiwały te ziemie tysiące lat temu uprzyjemni Twój dzień. Jednym z najbardziej fascynujących miejsc jest starożytne miasto Olympos, do którego prowadzi leśna ścieżka. Podróżując na rowerze przez Riwierę Turecką czekają na Ciebie głębokie błękity nieba i morza, perłowe piaski, starożytne miasta, kaniony i skąpane w zieleni wspaniałe szlaki. A gdy tylko przyjdzie czas na odpoczynek możesz wybrać miejsce na nocleg spośród pól namiotowych, bungalowów lub wygodnych hoteli.
Wymarzona podróż: W stronę Kominów Wróżek
Przypominająca magiczną krainę z bajkowymi kominami Kapadocja to wyjątkowa trasa do zwiedzenia na rowerze. Odkrywając to unikatowe miejsce napotkasz starożytne kościoły, podziemne miasta i niespotykane formacje naturalne. Pamiętaj, żeby zatrzymać się w hotelu wykutym w skale, zwiedzić podziemne miasta położone setki metrów pod ziemią i skosztować win produkowanych w tym regionie od tysięcy lat.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.