Komunikaty PR

Odwiedź Dubaj – bezpieczne i tętniące życiem miasto

2020-09-21  |  01:00
Biuro prasowe

Jeśli szukasz opcji na bezpieczne i interesujące wakacje, Dubaj wydaje się idealnym rozwiązaniem. Możesz skorzystać z bezpiecznych i wygodnych połączeń lotniczych liniami Emirates z Warszawy do Dubaju. Poniżej kilka praktycznych wskazówek przydatnych przy planowaniu podróży.

Pomocne wskazówki

Obywatele polscy nie potrzebują wizy, by móc dostać się do Dubaju. Mogą tam przebywać do 90 dni w trakcie 6 miesięcy. Do przekroczenia granicy, potrzebny jest jednak paszport. Warto zwrócić uwagę na datę jego ważności – powinien być ważny jeszcze przynajmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do Emiratów.

W związku z pandemią wirusa Covid-19, turyści lądujący w Dubaju powinni być zbadani pod kątem obecności wirusa. Ma to na celu zapewnić bezpieczeństwo podróżnym, wszystkich odwiedzającym oraz całej społeczności zamieszkującej Dubaj. Wynik negatywnego testu na Covid-19 jest konieczny dla przylatujących pasażerów, ale także pasażerów tranzytowych, którzy mają międzylądowanie w Dubaju i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dotyczy to obywateli UE, rezydentów i turystów, niezależnie od państwa, z którego przyjeżdżają. Długa lista placówek, w których można wykonać test na obecność wirusa dostępna jest pod linkiem.

Warto pamiętać, że w Dubaju korzysta się z gniazdek typu G, takich samych jak w Wielkiej Brytanii. Żeby używać polskich sprzętów, warto zabrać ze sobą odpowiedni adapter.

Lataj bezpiecznie i wygodnie z Emirates

Na trasie Warszawa-Dubaj lata szerokokadłubowy Boeing 777-300ER, oferuje miejsca w klasach pierwszej, biznesowej i ekonomicznej. Lot trwa niecałe 6 godzin. Samolot EK180 startuje z Warszawy o godzinie 15 w piątki i niedziele, rejs powrotny EK179 do Warszawy wylatuje z Dubaju o 8.10 lokalnego czasu. Dodatkowy lot w środę pojawi się od 7 października. Klienci mogą rezerwować loty na stronie emirates.com albo poprzez biura podróży. Emirates wdrożyły kompleksowy zestaw środków na każdym etapie podróży, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom i pracownikom zarówno w trakcie lotu, jak i przed wejściem na pokład. Podróżującym rozdawane są bezpłatne zestawy higieniczne zawierające maski, rękawiczki, środki dezynfekujące i chusteczki antybakteryjne. Więcej informacji o serwisie i wdrożonych środkach bezpieczeństwa można znaleźć na stronie www.emirates.com/yoursafety.

Waluta

Walutą Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest dirham (AED), 1 dirham dzieli się na 100 filsów. Bardzo łatwe jest przeliczanie dirhamów na złotówki, ponieważ 1 dirham to niewiele ponad 1 zł.

Czas i szczegóły dotyczące transportu

Różnica czasu między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Polską to 2 godziny. W Dubaju nie ma rozróżnienia między czasem letnim a zimowym, więc między październikiem a marcem ta różnica wynosi 3 godziny. Warto wiedzieć, że tydzień pracy w Dubaju zaczyna się w niedzielę, a kończy w czwartek, w weekend transport publiczny może działać w innych godzinach. Godziny pracy metra są krótsze w piątki, pierwszy skład odjeżdża o godzinie 10, podczas gdy w ciągu tygodnia już o 7 rano. Co ciekawe, najbardziej powszechnym sposobem przemieszczania się w Dubaju pozostają taksówki, są bardzo tanie i łatwe do znalezienia.

Pogoda

Dubaj jest zawsze słoneczny, ma jednak 2 pory roku – lato i zimę. Lato zaczyna się w ostatnim tygodniu kwietnia i kończy w pierwszym tygodniu października. Zima trwa od października do marca. Zima jest idealnym momentem na aktywności na zewnątrz ze względu na sprzyjającą pogodę.

Kuchnia

Indyjskie przyprawy, perskie składniki i międzynarodowy styl życia mają wpływ na kuchnię Dubaju. Można śmiało powiedzieć, że kuchnia jest tak kosmopolityczna jak kultura miasta. Możesz wybierać z szerokiej gamy restauracji należących do znanych osobistości i ogromnej różnorodności potraw z Bliskiego Wschodu. Warto też spróbować street foodu!

Co trzeba zobaczyć?

Dubaj jest znany ze swoich atrakcji, wśród nich znajdziemy m.in.:

  • Burdż Chalifa, najwyższy budynek świata.
  • Burdż Al Arab, luksusowy hotel, znany jako jedyny 7-gwiazdkowy hotel świata. Kształt konstrukcji przypomina żagiel statku.
  • Palma Jumeirah, najbardziej oryginalna wśród Wysp Palmowych, położona u wybrzeża Dubaju.
  • Dubai Mall, największe na świecie centrum handlowe. Poza pięknymi alejkami pełnymi luksusowych sklepów, można tutaj znaleźć ogromne akwarium.
  • Mul al-Imarat, centrum handlowe ze stokiem narciarskim i pingwinami spacerującymi po śniegu.

Dubaj jest jednym z pierwszych miast na świecie, które otrzymało oznaczenie „Safe Travels” od Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC). To potwierdzenie wszechstronnych i skutecznych działań podjętych przez władze, które mają na celu zapewnienie gościom zdrowia i bezpieczeństwa. 

W trakcie pobytu w Dubaju warto odwiedzić pobliską pustynię oraz góry Hatta.

Dubaj jako przystanek

Aktualnie w siatce połączeń Emirates znajduje się 85 miast, to połączenia przez lotnisko w Dubaju. Polacy mogą skorzystać z bezpiecznych i wygodnych połączeń do popularnych kierunków takich jak m.in. Malediwy czy Seszele.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże TomTom: 82% Polaków jest skłonnych spędzić wakacyjny urlop w kraju Biuro prasowe
2021-06-09 | 14:25

TomTom: 82% Polaków jest skłonnych spędzić wakacyjny urlop w kraju

Polacy są bardziej skłonni zaplanować wakacyjną podróż w kraju, niż wyjeżdżać zagranicę – tak wynika z najnowszego, europejskiego badania opinii*, opublikowanego przez
Podróże Kolejne urodziny Muzeum Polskiej Wódki - to już 3 lata
2021-06-07 | 11:10

Kolejne urodziny Muzeum Polskiej Wódki - to już 3 lata

Muzeum Polskiej Wódki to tradycja w nowoczesnym wydaniu, a urodzinowe atrakcje, jak twierdzą ich pomysłodawcy – przewodnicy i barmani – ową dewizę mają
Podróże Czerwcówka last minute. Gdzie mamy jeszcze szansę na wyjazd na długi weekend?
2021-06-02 | 14:10

Czerwcówka last minute. Gdzie mamy jeszcze szansę na wyjazd na długi weekend?

Tegoroczna czerwcówka jest chyba jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów tej wiosny! Przedłużenie zakazu wynajmu obiektów noclegowych na czas weekendu majowego był

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Paula Tumala: Moje córeczki karmiłam piersią tylko przez trzy miesiące. Niestety mój organizm nie nadążał produkować pokarmu dla dwóch dziewczynek

Modelka podkreśla, że zależało jej na tym, by móc jak najdłużej karmić piersią swoje córeczki. Niestety jej organizm nie nadążał z produkcją pokarmu dla bliźniczek, które miały spory apetyt. Tumala zachęca jednak inne kobiety do tego, żeby, jeśli mają takie możliwości, nie rezygnowały zbyt szybko z karmienia tylko dlatego, że ktoś je krytykuje lub wyśmiewa. Podkreśla też, że mleko matki to prawdziwa „bomba witaminowa" dla dziecka i żaden zamiennik nie jest w stanie zaoferować mu tylu składników odżywczych.

Muzyka

Piotr Lato: Nie uda mi się pojechać w żadną trasę. Planuję jeden duży koncert

Wokalista zyskał rozpoznawalność dzięki udziałowi w pierwszej edycji programu „Big Brother”. Po 20 latach od premiery kontrowersyjnego show Lato wydał swój debiutancki album pod tytułem „Dust Bowl Desert Night Fantasies”. Cieszy się, że dzięki zmniejszeniu obostrzeń pandemicznych będzie mógł zaprezentować nowy materiał podczas koncertów. Tłumaczy jednak, że nie zamierza ruszyć w tradycyjną trasę, ponieważ jego podejście do koncertowania w trakcie ostatnich miesięcy znacznie się zmieniło.

Finanse

Nieruchomości premium zyskały dzięki pandemii. Nabywcy szukają atrakcyjnych lokalizacji, większych metraży i dostępu do tarasu lub ogródka

Dobrze zlokalizowane nieruchomości o wysokim standardzie okazały się szczególnie odporne na rynkowe wahania spowodowane pandemią. Zainteresowanie wykazywali nie tylko inwestorzy, którzy ten segment traktują jako dobrą lokatę kapitału, lecz także klienci, którzy dla siebie szukają większych metraży. Pandemia wyraźnie zmieniła preferencje nabywców: ważniejszy stał się dostęp do zieleni i naturalnego światła, a także własny balkon lub taras. Odporność rynku premium pokazują m.in. dane KPMG na temat segmentu luksusowych nieruchomości. Rekord padł w Stanach Zjednoczonych, gdzie w III kwartale ub.r. sprzedaż nieruchomości premium wzrosła aż o ponad 60 proc. r/r.