Komunikaty PR

Ogród na dachu, sztuka uliczna i prywatne kino: marka Accor Jo&Joe w Wiedniu

2021-09-21  |  14:15
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0 MB )

Stolica Austrii powitała nową markę Grupy Accor, łączącą atmosferę młodzieżowego hostelu i wspólnoty z komfortem, bezpieczeństwem i jakością typowymi dla hotelu. JO&JOE Wiedeń doskonale odzwierciedla nowoczesnego ducha marki „Open House”, oferując podróżnikom i mieszkańcom niekonwencjonalny dom. Hotel mieści się na piątym i szóstym piętrze nowego wielofunkcyjnego obiektu „Hus” znajdującego się przy wiedeńskim dworcu zachodnim. W zaprojektowanym i opracowanym przez IKEA kompleksie znajdują się sklepy, a także pierwszy w Wiedniu flagowy lokal IKEA. Hotel zaprasza gości od 26 sierpnia 2021 roku.

JO&JOE odkrył ideę gościnności na nowo w 2016 roku, skupiając w jednym miejscu młodych podróżników, ich rodziny i biznesmenów. Wyjątkowa atmosfera marki pozwala odwiedzającym cieszyć się żywą, ciepłą, przyjazną przestrzenią życiową oraz niedrogim „domem” otwartym na świat zewnętrzny. JO&JOE, stworzony dla zaspokojenia potrzeb gości poszukujących nowych wrażeń, skierowany jest do osób wyznających ideę nieograniczonego, otwartego dzielenia się. JO&JOE Wiedeń to najnowszy hotel dołączający do obiektów w Hossegor, Paryż-Gentilly i Paryż Nation. Wiedeń to już czwarta na świecie lokalizacja marki.

Rozciągający się na dwóch piętrach nowy JO&JOE Wiedeń Open House oferuje otwarte przestrzenie wspólne, smaczne dania i jeden z największych dachów w mieście z zapierającymi dech w piersiach widokami na stolicę Austrii. Uwzględniając potrzeby współczesnego życia, obiekt gwarantuje komfortowe łóżka hotelowe o dużych, klasycznych rozmiarach i wyjątkowe poczucie intymności. Ponadto do dyspozycji gości są porty USB i darmowa sieć Wi-Fi, a dla bezpieczeństwa każdy ma swoją osobistą szafkę. Czterej międzynarodowi artyści uliczni, Lady K, Reso, Dinho Bento i Skirl, zaprojektowali wyjątkowe, unikalne ściany w przestrzeniach wspólnych i pokojach gościnnych.

„JO&JOE nie jest ani klasycznym hotelem, ani hostelem młodzieżowym. To wyjątkowy i świeży rozdział w dziedzinie hotelarstwa. Cieszę się, że mogę wprowadzić nową koncepcję do Wiednia podczas naszego pierwszego w regionie niemieckojęzycznym Dnia Otwartego JO&JOE. Przyjazność, różnorodność, dzielenie się i otwartość to podstawa naszej marki, dlatego z niecierpliwością czekamy na powitanie wszystkich gości. W JO&JOE chcemy, aby każdy był sobą. Dlatego nasz Open House w Wiedniu zapewnia odpowiednią przestrzeń do zrealizowania wszelkich oczekiwań: od przestrzeni wspólnych, wspaniałych lokali gastronomicznych i akademików, poprzez spotkania towarzyskie, po kameralne pokoje gościnne i sale idealne dla wyciszenia i relaksu” – powiedział François Leclerc, Brand&Operations Vice-President for JO&JOE.

Śpij jak lubisz: pokoje “Togethers” i “Yours”

Koncepcja Open House oferuje wyjątkową możliwość zakwaterowania i doświadczania, dopasowaną do potrzeb młodych ludzi, rodzin, a także osób podróżujących służbowo. Marka zapewnia dwa różne rodzaje pokoi mogących zadowolić każdy gust: „Togethers” i „Yours”. Pokoje kilkuosobowe „Togethers” przywodzą na myśl akademiki, są jednak tak sprytnie podzielone, że zapewniają każdemu prywatność. Natomiast ci, którzy podróżują w mniejszych grupach lub służbowo, mogą zatrzymać się w jednym z pokoi „Yours” dla dwóch lub trzech osób, z samodzielnymi łazienkami. Łącznie w JO&JOE Wiedeń dostępnych jest 345 łóżek. Ceny zaczynają się od 20 euro za noc w zależności od rodzaju pokoju. Obszerne przestrzenie wspólne – od restauracji, po dach – pozwalają społeczności JO&JOE spotykać się w miłej atmosferze. Goście będą również cieszyć się kreatywnym i przyjaznym projektem Open House ze słynnym „łóżkiem do pizzy” (gigantyczną rozkładaną sofę o długości 7 m), kuchnią dla gości i dużą salą kinową, w której można się zrelaksować podczas seansów z przyjaciółmi

Otwarty dach: miejska dżungla z wyjątkowymi opcjami gastronomicznymi

Ogromny taras na dachu stanowi jedną z największych atrakcji nowego Open House. 1800 metrów kwadratowych oferuje gościom i mieszkańcom idealne miejsce do relaksu i odpoczynku, by cieszyć się wspaniałą panoramą Wiednia. Stoisko z żywnością prowadzone przez JO&JOE oferuje wybór żywności i napojów, z domowymi posiłkami przygotowanymi w pełnowymiarowej kuchni mieszczącej się piętro niżej.

Magiczne noce: Ściana Piwna, muzyka i koktajle

Czy było komuś dane usłyszeć kiedykolwiek o ścianie piwa? Brzmi intrygująco, ale taka ściana faktycznie istnieje. Znajduje się na piątym piętrze JO&JOE i wyznacza miejsce, gdzie przy piwie spotykają się okoliczni mieszkańcy i podróżnicy. A kiedy głód się odezwie, restauracja na tym samym piętrze zaoferuje szeroką gamę dań: od sałatek, przez burgery, po pizzę. Wszyscy, mając do dyspozycji około 170 miejsc siedzących, otoczeni unikalną sztuką uliczną, mogą uczestniczyć w regularnych występach DJ-ów. Wizyta w JO&JOE Open House gwarantuje fascynujący wieczór.

Zielony Projekt - “Hus”

Koncepcja budynku wielofunkcyjnego „Hus” została zainicjowana i rozwinięta przez IKEA. Po dwóch latach prac budowlanych jego podwoje zostały otwarte dla publiczności. Nieruchomość, oprócz JO&JOE Wiedeń, skrywa w sobie pierwszy w mieście flagowy sklep IKEA, a także cztery zewnętrzne sklepy na poziomie ulicy. Projektanci położyli szczególny nacisk na zrównoważony rozwój. Dlatego zasadzono 160 drzew przyczyniających się do poprawy mikroklimatu w okolicy, a na dachu zamontowano panele słoneczne. „Hus” otrzymał certyfikat GREENPASS Platinum, co czyni go dla stolicy Austrii wzorem pod względem zrównoważonego rozwoju.

JO&JOE: Rozwój

Wizją marki jest wniesienie ducha JO&JOE do każdej europejskiej stolicy i innych dużych miast. Po otwarciu JO&JOE Paryż Nation w czerwcu i JO&JOE Wiedeń w sierpniu 2021 r., w ciągu najbliższych 6 miesięcy Accor planuje otwarcie obiektów sygnowanych marką w Rio, Wenecji i Medellín. Kolejne zapowiadane projekty obejmują kluczowe destynacje, takie jak Rzym i Moskwa.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Kto może wziąć udział w konkursie Sopockie Perły i dlaczego warto to zrobić? Biuro prasowe
2021-10-22 | 10:20

Kto może wziąć udział w konkursie Sopockie Perły i dlaczego warto to zrobić?

Sopockie Perły to konkurs adresowany do firm działających na terenie najpiękniejszego polskiego kurortu. Jakie korzyści przynosi uczestnikom - opowiada  Anna Golec-Mastroianni, prezeska
Podróże Z Wrocławia polecimy na Wyspę Wiatrowych Zabawek. Bilety już w sprzedaży
2021-10-21 | 11:00

Z Wrocławia polecimy na Wyspę Wiatrowych Zabawek. Bilety już w sprzedaży

Linie lotnicze Wizz Air ogłosiły nowe połączenie z Wrocławia. Od grudnia polecimy na Lanzarote. Można już rezerwować bilety. Pierwszy lot na Lanzarote zaplanowano na 22 grudnia tego
Podróże Urlop jesienią? Piękno Słowacji czeka na odkrycie!
2021-10-20 | 13:00

Urlop jesienią? Piękno Słowacji czeka na odkrycie!

Jesień to świetny moment na urlop dla wszystkich tych, którzy cenią ciszę i spokój. Brak tłumów na turystycznych szklakach, to także dobre rozwiązanie ze względu na

Więcej ważnych informacji

Moda

Teatr

Alicja Węgorzewska: W Warszawskiej Operze Kameralnej szukamy zawsze swojej niszy repertuarowej. Pierwszą premierą tego sezonu będą dwie jednoaktówki Donizettiego

Dwie jednoaktowe opery G. Donizettiego: „Nocny dzwoneczek” („Il campanello di notte”) oraz ,,Tłusty czwartek’’ („Il giovedi grasso”) w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza to pierwsza premiera sezonu 2021/2022 w Warszawskiej Operze Kameralnej, która świętuje swoje 60-lecie. Alicja Węgorzewska ma nadzieję, że technika wokalna w stylu włoskiego bel canto zachwyci najbardziej wytrawnych słuchaczy. Jej istotą jest bowiem położenie nacisku na piękno głosu i wirtuozerię wokalną. W połączeniu z dwiema barwnymi opowieściami, doskonałą grą aktorską i solidną porcją ruchu na scenie powinna zagwarantować widzom niezapomniane wrażenia estetyczne.

IT i technologie

Szpitale przyszłości przestaną być przepełnione. Rozwój technologii i telemedycyny pozwoli skutecznie przenosić opiekę poza mury placówek medycznych

W najbliższych latach nowe technologie medyczne w dalszym ciągu będą się dynamicznie rozwijać. Szacuje się, że w 2025 roku sektor telemedycyny ma być wart 175,5 mld dol., a globalny rynek e-zdrowia powinien osiągnąć do tego czasu wartość 600 mld dol. – pokazał majowy raport 300RESEARCH „Cyfrowe zdrowie. Jak poprawić efektywność usług medycznych”. Eksperci są przekonani, że technologie takie jak sztuczna inteligencja, telemedycyna czy cyfrowe dane medyczne będą w coraz większym stopniu odciążać system ochrony zdrowia i przenosić opiekę poza mury placówek medycznych. Szpitale przyszłości nie będą przepełnione i zostaną w nich tylko najciężej chorzy pacjenci, a dla pozostałych, dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, opieka zdrowotna świadczona będzie w ich domach.

Handel

Już 1/3 Polaków płaci za zakupy wyłącznie kartą. Zgodnie z nowym prawem sklepy nie będą mogły odmówić transakcji gotówką

– Około 30 proc. Polaków to osoby przyzwyczajone wyłącznie do płatności bezgotówkowych. To oznacza, że gotówka w ich życiu może nie funkcjonować, nie mają takiej potrzeby – mówi dr Urszula Wysocka z warszawskiej Wyższej Szkoły Bankowej. Jak wskazuje, stopniowy wzrost ubankowienia i kolejne nowinki, które Polacy szybko i chętnie adaptują, przyczyniają się do tego, że popularność płatności bezgotówkowych sukcesywnie rośnie, a pandemia COVID-19 dodatkowo ją zwiększyła. Tego trendu nie odwróci nawet uchwalona niedawno ustawa, która obliguje punkty handlowo-usługowe do przyjmowania płatności gotówką. Ten obowiązek został wprowadzony z myślą o osobach wykluczonych finansowo.