Opóźniony lub odwołany lot w trakcie urlopu! Uzyskaj odszkodowanie nawet 600euro
Opóźniony lub odwołany lot w trakcie urlopu! Sprawdź, czy masz prawo do odszkodowania!
W okresie długich weekendów, ludzie chętnie podróżują samolotami. Oznacza to większy ruch na lotniskach, a także więcej opóźnionych i odwołanych lotów. Z jakimi niespodziewanymi sytuacjmi muszą mierzyć się wówczas podróżni?
Odwołany i opóźniony lot, a urlop
Odwołania i opóźnienia lotów szczególnie w okresie urlopowym wywołują frustrację i złość podróżnych. Pasażerowie od miesięcy wyczekują wytęsknionych wakacji, a po przyjeździe na lotnisko lub podczas przesiadki okazuje się, że ich lot został opóźniony lub odwołany.
Różne przyczyny odwołanych i opóźnionych lotów w wakacje
W miesięcach wakacyjnych, czyli w czasie kiedy większość osób leci na wymarzony urlop, bardzo często pojawiają się utrudnienia w realizacji siatki połączeń samolotów. Wśród przyczyn odwołanych i opóźnionych lotów wymienić można trudne warunki pogodowe, problemy techniczne, strajk pracowników linii lotniczych, zamknięcie części przestrzeni powietrznej, czy też większy popyt na podróże lotnicze.
Odwołany lub opóźniony lot - prawa pasażera
W przypadku ponad 2-godzinnych opóźnień lotów zadaniem przewoźnika jest zapewnienie pasażerom posiłku i napojów. Niewielu przewoźników wywiązuje się jednak z tego obowiązku. W przypadku dłuższego opóźnienia lub odwołania lotu, przewoźnik lotniczy dodatkowo ma obowiązek umożliwić wysłanie e-maila albo skorzystanie z telefonu, zaproponować bilet na inny lot lub zwrot pieniędzy za bilet, zorganizować nocleg i transport do hotelu.
Zwrot pieniędzy czy odszkodowanie za odwołany lub opóźniony lot
Zgodnie z przepisami Rozporządzenia (WE) nr 261/2004 pasażer, którego lot został odwołany lub opóźniony z winy przewoźnika lotniczego, ma prawo do odszkodowania. Przysługuje ono każdemu pasażerowi i w zależności od dystansu, na którym miał odbyć się lot, może wynieść 250, 400 lub 600 EUR.
Nieprzewidziane przeszkody w dotarciu do miejsca wakacyjnego wypoczynku generują mnóstwo stresu u pasażerów samolotów. Długie oczekiwanie oraz trudności z dotarciem do celu, brak zwrotu pieniędzy za zakupiony bilet czy zwrot kosztów noclegu i transportu to jedynie garść problemów, z którymi borykają się podróżni.
AirCashBack to firma, która z sukcesami od lat w imieniu pasażerów występuje o odszkodowania za opóźniony lub odwołany lot służbowy, prywatny, rejsowy i czarterowy.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://aircashback.com/.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Bryska: W Sopocie nigdy nie odmawiam sobie przyjemności zjedzenia gofra. Cena nie gra roli
Wokalistka zapewnia, że nieco wyższe ceny w kawiarniach, restauracjach czy nawet w zwykłych budkach z przysmakami tuż przy plaży nie zniechęcają jej do wypoczynku nad Bałtykiem, bo po prostu lubi tam bywać. Często wraca do Sopotu, chociażby po to, żeby zjeść pysznego gofra z syropem karmelowym. Na ten przysmak Bryska nie żałuje pieniędzy. Jej zdaniem nieco wyższe ceny w lokalach gastronomicznych w sezonie letnim są jak najbardziej uzasadnione, bo przecież dla właścicieli takich punktów, to jedyna okazja żeby zarobić.
Polityka
Lekarz: Karol Nawrocki zapewne sporo papierosów w swoim życiu wypalił. Stwierdził, że w kampanii lepiej będzie je zastąpić woreczkami nikotynowymi

Kandydat na prezydenta Karol Nawrocki podczas ostatniej debaty w TVP wykonał nietypowy gest, wsuwając do ust saszetkę, co wywołało dyskusję na temat alternatywnych produktów nikotynowych. Były wiceminister zdrowia przypomina, że stosowanie takich woreczków to jedna z metod walki z uzależnieniem od palenia tytoniu, wpisująca się w strategię redukcji szkód, a przykład osoby publicznej może podnieść świadomość społeczną na ten temat. Jednocześnie lekarz zwraca uwagę, że tego typu produkty przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych. Reguluje to przyjęta w maju nowelizacja ustawy tytoniowej.
Zdrowie
Coraz więcej alergików korzysta z immunoterapii podjęzykowej. Nie jest ona dostępna dla najmłodszych pacjentów

Immunoterapia alergenowa, polegająca na 3-5-letnim podawaniu preparatu zawierającego alergeny, jest jedyną uznaną i skuteczną metodą przyczynowego leczenia alergii. Jej zastosowanie w najmłodszym wieku pozwala uchronić pacjenta przed rozwojem poważniejszych chorób o podłożu alergicznym, takich jak astma oskrzelowa. W Polsce refundowane są głównie immunoterapie podawane podskórnie, jednak w ostatnich latach coraz popularniejsza staje się postać podjęzykowa. Doustna forma jest refundowana tylko u dzieci i młodzieży w wieku 12–18 lat oraz dla dorosłych w odczulaniu na roztocza kurzu domowego. Alergolodzy i organizacje pacjenckie apelują o rozszerzenie wskazań o inne alergeny wiatropylne i refundację preparatów od szóstego roku życia.