Pierwsze takie amazońskie miejsce we Wrocławiu – kawiarnia Pantera
Pierwsze takie amazońskie miejsce we Wrocławiu – kawiarnia Pantera
Mieszanki kaw z krajów Amazonii, egzotyczne smaki i zapachy, a wszystko w miejscu ozdobionym przedmiotami z Ameryki Południowej, wykonanymi przez rdzennych mieszkańców boliwijskiego Wschodu i roślinami przywodzącymi na myśl deszczowe lasy odległego kontynentu. Oto, co czeka wrocławian przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Stawowej, gdzie właśnie otworzyła się kawiarnia Pantera. Jej założycielem i pomysłodawcą jest Dorian Zapata, Boliwijczyk od lat mieszkający na Dolnym Śląsku, który – jak sam mówi – chciał dać mieszkańcom Wrocławia odrobinę egzotyki cechującej jego rodzinne strony
Amazońska mistyczna pantera i smaki lasu deszczowego
Dla ludów Amazonii pantera jest symbolem siły, płodności i ochrony. Kierując się tym etosem, właściciele nowo otwartej kawiarni Pantera, przy Stawowej 1 chcą swoim klientom zaoferować zieloną przestrzeń, która wypełniona roślinami zaoferuje namiastkę dżungli, stworzy przestrzeń do relaksu i spotkań z bliskimi.
Pantera oferuje swoim gościom pyszne mieszanki kaw z Brazylii, Boliwii, Peru, Kolumbii i Ekwadoru. Dodatkowo w ofercie lokalu znajdują się amazońskie soki i koktajle z egzotycznych owoców, takich jak acaí, graviola, marakuja i wiele innych. Dla osłodzenia wizyty w kawiarni goście będą mieli do wyboru bogaty wybór słodkich i zdrowych ciast o południowoamerykańskich smakach. W menu znajduje się także szeroka gama aromatycznych herbat.
- W naszej kawiarni goście znajdą mieszanki kaw pochodzące z krajów, które dzielą bogate i bioróżnorodne lasy deszczowe Amazonii. Ta dżungla niesie ze sobą także ogromną różnorodność egzotycznych owoców, które często trudno znaleźć w Polsce, takich jak choćby acerola, guanábana czy cajá. My postanowiliśmy zaoferować je w postaci świeżych soków, koktajli i sorbetów. Idea, jaka stoi za stworzeniem Kawiarni Pantera, to właśnie przekazanie wrocławianom odrobiny tego klimatu, który jest typowy dla Boliwii, skąd pochodzę i poza samymi smakami, umożliwienie lokalnym mieszkańcom poznania południowoamerykańskiej kultury. Teraz mogą wybrać się w taką podróż pozostając w samym sercu Wrocławia – mówi Dorian Zapata, założyciel nowopowstałej amazońskiej kawiarni Pantera.
Boliwijsko-polska mieszanka detali we wnętrzach Pantery
Kawiarnia Pantera łączy naturalną estetykę dzikiej amazońskiej dżungli z przytulną, a jednocześnie nowoczesną i tętniącą życiem atmosferą energetycznego Wrocławia. Dzięki egzotycznym smakom, unikalnemu wystrojowi i południowoamerykańskim dźwiękom, goście kawiarni mogą poczuć się jak w podróży do krajów Ameryki Łacińskiej. Wizyta w tym miejscu to także doświadczenie kultury krajów takich, jak Boliwia, Kolumbia, Peru, Ekwador czy Brazylia.
Kawiarnia jest ozdobiona przedmiotami przywiezionymi z Amazonii, wykonanymi przez rdzennych mieszkańców boliwijskiego Wschodu, kolorowymi odniesieniami do amazońskiej pantery, polskimi meblami w stylu vintage i oczywiście dużą ilością zieleni. Wystrój wnętrz we współpracy z Dorianem Zapata opracowały Aleksandra Jarodzka i Anastazja Jarodzka.
Kawiarnia Pantera mieści się przy ulicy Stawowej 1, a pierwszych gości przyjmuje już od października.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.