Pierwsze w historii Wrocławia zajęcia jogi na terenie lotniska
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
To będzie unikatowe wydarzenie w mieście. 21 czerwca, z okazji Międzynarodowego Dnia Jogi, pierwszy raz na terenie Portu Lotniczego Wrocław odbędą się zajęcia jogi „Joga uskrzydla”. Wydarzenie będzie połączone z koncertem i poczęstunkiem. Zapisy już ruszyły.
Wpływa kojąco na duszę i ciało. Redukuje stres i wzmacnia kondycję całego organizmu. Joga – jedna z najpopularniejszych metod relaksu po raz pierwszy zagości na terenie Portu Lotniczego Wrocław. 21 czerwca (środa) będzie można praktykować jogę w tym niecodziennym miejscu pod okiem wrocławskiej nauczycielki Oli Michałek (znanej jako Ola’s flow). Wystarczy tylko przynieść swoją matę i wygodny strój. - Joga jest dla wszystkich i wszędzie. Udowodnimy to, świętując praktyką i relaksacyjnym koncertem Międzynarodowy Dzień Jogi w Porcie Lotniczym Wrocław – mówi Ola Michałek.
– Międzynarodowy Dzień Jogi to doskonała okazja, by zatrzymać się na chwilę i zrelaksować ciało oraz umysł. Wybór naszego lotniska jako przestrzeni na zajęcia jogi jest nieprzypadkowy, bo to właśnie to miejsce jest kojarzone z odpoczynkiem – mówi Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław i zaprasza wszystkich zainteresowanych na jogę w przestrzeni wrocławskiego lotniska.
Wydarzenie wystartuje o godzinie 19.30. i otworzy je gość specjalny - Kartikey Jori, konsul honorowy Indii. Po zajęciach na wszystkich uczestników czekać będzie poczęstunek przygotowany przez kucharzy Masala Grill & Bar, a o godz. 21.00 rozpocznie się godzinny koncert „Kąpiel w wibracji gongów i instrumentów archaicznych”. Na scenie wystąpi wrocławski duet Niburu Project. Michał Litwiniec i Tomek Niewiadomy na początku tworzyli sesje muzyczno-relaksacyjne zwane masażem dźwiękiem lub relaksacyjną kąpielą. Dziś są znanym zespołem, który występuje na polskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych.
Wydarzenie „Joga uskrzydla” jest bezpłatne. Wystarczy tylko zgłosić się mailowo na adres: olasflowcom@gmail.com.
Program „Joga uskrzydla”:
19.30 – przywitanie uczestników przez organizatorów oraz konsula honorowego Indii,
19.45 - praktyka jogi,
20.45 – poczęstunek,
21.00 – koncert Niburu Project,
22.00 – zakończenie wydarzenia.
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.