Pierwszy Swissôtel dołączy na turystyczną mapę Czech
38PR & Content Communication Sp z o.o.
Łódź
90-729 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000 000 000
https://38contentcommunication.pl/
Accor nieustannie umacnia i rozbudowuje portfolio marek premium w Centralnej i Wschodniej Europie. Wiodąca grupa hotelowa na świecie podpisała umowę o zarządzanie na pierwszy hotel marki Swissôtel w Czechach. Pięciogwiazdkowy Swissôtel Marianske Lazne Resort & SPA będzie idealnym miejscem odpoczynku od codziennej rutyny z szeroką gamą atrakcji i usług wellness. Liczący 130 eleganckich pokoi hotel przyjmie pierwszych gości w 2024 roku.
Pierwszy pięciogwiazdkowy Swissôtel w Czechach będzie charakteryzował się doskonałą lokalizacją na idealny wypoczynek w znanej z licznych uzdrowisk miejscowości Mariańskie Łaźnie. Imponujący Swissôtel Marianske Lazne Resort & SPA jako połączenie pięciu wyjątkowych budynków wyróżni się nowoczesnym projektem fasady i szklanego atrium z naturalnym światłem oświetlającym cały kompleks, gwarantując niezapomnianą atmosferę.
Goście odwiedzający nowy hotel będą mogli spędzić przyjemny czas pełen relaksu, spokoju i wyciszenia w 130 pięknie zaprojektowanych, nowoczesnych i komfortowych pokojach. Niezapomniane wrażenia zapewnią zalesione wzgórza połączone z zabytkowymi uliczkami i historycznymi budynkami miasta. Wokół Swissôtel Marianske Lazne Resort & SPA znajduje się wiele atrakcyjnych dla turystów miejsc, takich jak Śpiewająca Fontanna czy Główna Kolumnada. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji liczne obiekty sportowe – stok narciarski, znany tor do wyścigów motocyklowych czy jedyny królewski i zarazem najstarszy klub golfowy w Czechach to tylko niektóre z nich.
Inwestorem i właścicielem hotelu jest Grathon Business a.s, firma realizująca projekty nieruchomościowe na skalę europejską.
Czechy to jeden z najbardziej lubianych turystycznych kierunków w Centralnej Europie za sprawą bogactwa kulturowego, niesamowitej architektury i naturalnych ośrodków leczniczych, które przyciągają gości z całego kontynentu. Cieszymy się, że możemy wprowadzić markę Swissôtel do Mariańskich Łaźni, drugiego co do wielkości miasta uzdrowiskowego w Czechach. Dzięki temu projektowi chcemy zapewnić wszystkim gościom chwile relaksu dla ciała i ducha, a także nieoczywiste wrażenia wizualne poprzez unikalny design budynku. Wierzymy, że atrakcyjna architektura w połączeniu z wyjątkowym otoczeniem i doświadczeniami, jakie gwarantuje Swissôtel sprawi, że więcej osób odkryje Mariańskie Łaźnie, które są niewątpliwie dziedzictwem kulturowym, jakie trzeba doświadczyć na własnej skórze - mówi Frank Reul, Accor VP Development Northern Europe - Eastern Europe & Balkans.
O wyborze Accor jako naszego partnera przy tym projekcie zdecydowało wieloletnie doświadczenie i zróżnicowane portfolio marek o międzynarodowej renomie. Accor jest dla nas symbolem wyjątkowego designu, najwyższych standardów i niezapomnianych przeżyć. Dlatego możliwość współpracy z globalnym liderem daje nam niesamowite możliwości rozwoju usług hotelarskich klasy premium w popularnym turystycznym regionie Czech. Wierzymy, że dzięki Accor, Mariańskie Łaźnie jeszcze bardziej umocnią status popularnej destynacji wypoczynkowej z wyjątkowymi doświadczeniami i luksusowymi standardami nie tylko w Czechach, ale i całym regionie - dodaje Grathon Business a.s.
Mariańskie Łaźnie wraz z Karlowymi Warami i Franciszkańskimi Łaźniami zostały niedawno wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto położone jest 50 min jazdy od międzynarodowego lotniska w Karlowych Warach, 2 godziny jazdy samochodem od lotniska im. Vaclava Havla w Pradze i nieco ponad 2 godziny podróży od centrum Pragi. Goście planujący wyjazd mogą połączyć pobyt w miejscowości wraz z w wizytą Norymberdze (177 km), Dreźnie (216 km) i Lipsku (236 km).
Jedna z najbardziej znanych na świecie szwajcarskich marek, Swissôtel Hotels & Resorts oferuje współczesne hotele charakteryzujące się świeżością i witalnością alpejskiej energii, zakorzenione w tradycji szwajcarskiej gościnności. Swissôtel, szanowany za inteligentny design, wysokiej jakości rzemiosło i świadome podejście do zrównoważonego rozwoju, daje gościom spokój, który pozwala im odkrywać świat, prawdziwe przyjemności i możliwości „dobrego życia”.
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.