Plecaki Hama z serii Lightweight na laptop i tablet. Już mają premierę
Niemiecka marka prezentuje dwa designerskie plecaki o mieszance biznesowego oraz casualowego stylu - Premium Lighweight (19 l pojemności ) i Ultra Lightweight (13 l). Oba dysponują wieloma kieszeniami na różne przedmioty, w tym notebook, tablet i inne elektroniczne sprzęty. Co więcej, wyprodukowane je z ekologicznych materiałów.
Plecaki przyciągają uwagę już na pierwszy rzut oka. Oba mają prostokątne kształty i wyróżniają się ciekawą, stonowaną kolorystyką oraz starannie zaprojektowanym designem. Wymiary wewnętrzne plecaka Hama Premium Lightweight wynoszą: szerokość 45, wysokość 34 cm i głębokość 12 cm (waga 570 g), zaś pojemność to 19 l. Pomieści laptop o przekątnej ekranu do 41 cm (16,2"). Natomiast wymiary wewnętrzne nieco mniejszego plecaka Hama Ultra Lightweight wynoszą: szerokość 36 cm, wysokość 44 cm i głębokość 12 cm (waha 440 g), przy pojemności 13 l. Zmieścimy do niego notebooka o tym samym rozmiarze.
Na wstępie warto zauważyć, że zostały wyprodukowane z tworzywa PET, poddanego recyklingowi i przetworzonego na przędzę. Takie rozwiązanie oszczędza zasoby naturalne. Zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna warstwa materiału wykonana jest z w pełni recyklingowanego poliestru. Materiał ten chroni przed działaniem wilgoci i łatwym zabrudzeniem.
W dodatku zwróćmy uwagę na grubą wyściółkę, bo plecak z wyściełaną kieszenią na notebook zapewnia niezawodną ochronę podczas transportu. Dla zwiększenia komfortu tył i regulowane szelki również są miękko wyściełane. Następnym wyróżnikiem jest lekkość. Ultralekki plecak na laptop to świetny wybór dla każdego, spieszy się na spotkanie biznesowe lub ważną konferencję, musząc mieć komputer ze sobą.
W pojemnych przednich kieszeniach (jedna wyposażona została w przejrzysty organizer) przewidziano sporo przestrzeni na dodatkowe akcesoria (smartfon, kabel czy słuchawki mobilne) do pracy i przedmioty osobiste. To jednak nie wszystko, bo w kieszeni z organizerem wewnątrz plecaka znalazło się miejsce na rysiki, pendrive’y, karty pamięci i inne akcesoria, a także na przedmioty osobiste. Komplet użytecznych elementów wieńczy pasek do wygodnego mocowania torby do rączki walizki na kółkach. Autem jest też na pewno dwukierunkowy zamek w każdym z plecaków.
Model Hama Premium Lightweight dysponuje w głównej kieszeni dodatkową przegrodą na tablety o przekątnej ekranu do 37,1 cm (14,6"). Nie mogło w nim oczywiście zabraknąć taśmy na rzep do stabilnnego zamocowania laptopa.
Plecak Hama Ultra Lightweight kosztuje 149 zł, do wyboru mamy trzy kolory: czarno-oliwkowy, karmelowo-czarny i antracytowo-beżowy. Natomiast katalogową cenę plecaka Hama Premium Lightweight ustalono na poziomie 199 zł, możemy wybierać tu spośród barwy granatowej i beżowej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.