Komunikaty PR

Podróże po Europie w czasie pandemii

2021-03-09  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Mariola Sarnowska
Alfa Communications

ul. Bonifraterska 17 lok.602
00-203 Warszawa
mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl| |mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl
502213047
www.alfacommnunications.pl
Do pobrania docx ( 0.03 MB )

Podróżowanie po Europie jest możliwe, mimo że pandemia narzuca wszystkim ograniczenia, a MSZ apeluje o unikanie wyjazdów, jeśli nie są one konieczne. Kto mimo wszystko chce podróżować, powinien wiedzieć, że nie w każdym kraju przepisy związane z COVID-19 są takie same. Specjaliści BATIST Medical, w ramach kampanii społecznej „Chrońmy się”, podsumowali istniejące wymogi dotyczące przyjazdów obcokrajowców do tych krajów europejskich, które Polacy od lat najliczniej odwiedzają.

 

Chociaż większość państw europejskich wprowadziła restrykcje związane z pandemią, do niektórych można się wybrać bez planowania dodatkowych dni w odosobnieniu lub bez konieczności wykonywania testów na COVID-19. Chorwacja to obecnie jeden z krajów, w którym nie obowiązuje kwarantanna – nie ma też obowiązku przeprowadzenia testów przed wjazdem do tego kraju. Z kolei negatywny wynik testu wykonany w 48-72 godzin (w zależności od kraju) przed wjazdem jest wystarczający, żeby odwiedzić Bułgarię, Szwajcarię, Serbię, a także popularną wśród Polaków Turcję. W przypadku tego ostatniego kraju warto jednak pamiętać o możliwych utrudnieniach w podróżowaniu publicznym transportem oraz wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia medycznego – Turcja nie należy do Unii Europejskiej, a leczenie może okazać się dość kosztowne.

Podróż do Wielkiej Brytanii może wiązać się z dodatkowymi kosztami – poza testem na COVID-19 wykonanym 72 godziny przed przyjazdem trzeba również zaplanować dwa dodatkowe testy już na miejscu: w drugim oraz ósmym dniu pobytu. Należy pamiętać, by umówić się na nie przed podróżą (można to zrobić przez internet), jako że ich brak może skutkować karą do tysiąca funtów! Podobna kara może grozić w przypadku złamania obowiązkowej 10-dniowej kwarantanny, którą można skrócić jedynie w przypadku wykonania testu najwcześniej po 5 dniach od przyjazdu pod warunkiem uzyskania negatywnego wyniku.

 

W wymienionych krajach, podobnie jak w Luksemburgu, na Malcie, oraz w Szwecji, obostrzenia związane z pandemią są minimalne: obowiązują maski oraz zachowanie dystansu społecznego. Pamiętanie o dezynfekcji leży w gestii odpowiedzialnego turysty. Jak mówi Ireneusz Reszel, specjalista ds. dezynfekcji w firmie BATIST Medical „Niewielki pojemnik z płynem bądź żelem do dezynfekcji nie zajmie dużo miejsca, a jest przydatny zawsze wtedy, kiedy nie można umyć rąk”.

 

Miejsc, gdzie ogłoszono kwarantannę narodową lub zabroniono przyjazdów turystycznych lepiej unikać. Do takich państw w Europie należą: Austria, Belgia, Cypr, Czechy, Dania, Finlandia, Grecja, Królestwo Niderlandów, Irlandia, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Węgry i Włochy.

 

Przepisy związane z podróżowaniem w pandemii zmieniają się dynamicznie. Dlatego zawsze przed planowanym wyjazdem dobrze jest zajrzeć na stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz ambasady kraju, do którego się wybieramy. Wskazana jest też rejestracja w elektronicznym systemie Odyseusz, dzięki któremu można otrzymywać powiadomienia o aktualnej sytuacji w kraju przeznaczenia.

 

 

„Niezależnie od tego, do którego z państw europejskich się wybieramy, wszędzie warto pamiętać o przestrzeganiu zasady DDM-W, czyli dystans-dezynfekcja-maska oraz wietrzenie pomieszczeń. W ten sposób ograniczamy ryzyko zakażenia koronawirusem, ale też innymi patogenami. Zawsze przed wyjazdem należy sprawdzić, czy i jakie maski są obowiązkowe, bowiem np. w Niemczech, Austrii i Czechach maski materiałowe nie wystarczą” – powiedział Leszek Garbacz, specjalista ds. ochrony osobistej w firmie BATIST Medical.

 

Dane Zakładu Epidemiologii Chorób Zakaźnych i Nadzoru NIZP-PZH jasno pokazują, że w czasie pandemii znacznie spadła liczba zakażeń wieloma patogenami. Widać to chociażby po przypadkach grypy – w styczniu tego roku w Polsce odnotowano nieco ponad 129 tysięcy zachorowań w porównaniu do ponad pół miliona w styczniu 2020r. Ospa wietrzna to również bardzo zauważalny spadek: 4 tysiące versus 21,5 tysiąca rok wcześniej.

„Takie różnice w liczbie zakażeń są związane ze stosowaniem zasady DDM. Utrzymanie dystansu społecznego, odpowiednio częsta dezynfekcja środkami odpowiedniej jakości oraz noszenie dopasowanej maski – w ten sposób chronimy się nie tylko przed koronawirusem. Trzeba jedynie pamiętać o stosowaniu maski spełniającej normy, dopasowaniu jej do kształtu twarzy, co ułatwiają sztywniki nosowe oraz o noszeniu jej przez maksymalnie 8 godzin. Warto też mieć przy sobie maskę na zmianę, ponieważ używanie wilgotnej maski nie jest ani skuteczne, ani przyjemne” – dodaje Leszek Garbacz.

 

Więcej informacji na temat ochrony osobistej znajduje się na stronie internetowej https://chronmysie.batist.pl.

 

***

BATIST Medical Polska Sp. z o.o. to polski oddział czeskiej firmy, posiadającej swoje oddziały również na Słowacji, w Niemczech, w Portugalii i w Hiszpanii.

Batist Medical a.s. zajmuje się produkcją i dystrybucją wyrobów medycznych i ochronnych wysokiej jakości. Więcej informacji: https://www.batist.com/pl/produkty-i-uslugi/.

 

 

Dodatkowych informacji udziela:

Mariola Sarnowska

Biuro Prasowe Batist Medical Polska Sp. z o.o.

mariola.sarnowska@alfacommunications.pl

tel: 502213047

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Trentino Film Festival po raz 69. od 30 kwietnia do 9 maja Biuro prasowe
2021-04-27 | 08:10

Trentino Film Festival po raz 69. od 30 kwietnia do 9 maja

Od 1952 roku „Trento Film Festival: góry i kultura”, to miejsce prezentacji prac oraz platforma rozważań nad kulturą regionów górskich z różnych stron
Podróże Kolejne nowe wakacyjne połączenia lotnicze z Wrocławia
2021-04-23 | 11:00

Kolejne nowe wakacyjne połączenia lotnicze z Wrocławia

W letnim rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław właśnie pojawiły się dwa nowe połączenia: na Kos i do Barcelony. Wprowadziły je PLL LOT w ramach akcji „Lot na wakacje”. Bilety
Podróże Ravenna – niezwykła kraina wielkiego włoskiego poety Dantego
2021-04-21 | 17:00

Ravenna – niezwykła kraina wielkiego włoskiego poety Dantego

Na szczególną uwagę zasługuje Le Vie di Dante, uznana za jedną z 30 najlepszych destynacji na 2021 rok, która prowadzi od Florencji w Toskanii do magicznej Ravenny. Na jej szlaku

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Iwona Węgrowska: Bardzo chciałabym ważyć 50 kg. Mam jednak problem z zatrzymywaniem się wody w organizmie i często nawet jak mało jem, to wyglądam jak balon

Wokalistka postanowiła wykorzystać ostatnie tygodnie na to, żeby zadbać o formę, zrzucić kilka zbędnych kilogramów i z gracją zaprezentować się na plaży w kostiumie kąpielowym. Założyła sobie, że chce osiągnąć wagę 50 kg. Dlatego też stosuje oczyszczającą dietę dr Dąbrowskiej i całkowicie zrezygnowała z jedzenia mięsa. Piosenkarka przyznaje też, że niezwykle uciążliwe jest dla niej zatrzymywanie się wody w organizmie. Przez to czuje się bardzo niekomfortowo.

Media

Piotr Gruszka: Cierpliwość przydała się w programie „Power Couple”. Pierwszy raz byliśmy tak długo bez dzieci i to był dla nas test

Nowy program TVN „Power Couple” był sprawdzianem zaufania dla par, które wzięły w nim udział. Uczestnicy, aby potwierdzić siłę związku, wykonują ciekawe, a niekiedy czasami nawet ekstremalne zadania. Wśród par, które walczą w pierwszej edycji show, znaleźli się siatkarz Piotr Gruszka wraz z żoną Aleksandrą Szettel-Gruszką. Małżeństwo bardzo dobrze się bawiło na planie programu. Sportowiec zaznacza, że dzięki trudnym konkurencjom jeszcze lepiej poznał swoją żonę i docenił jej wytrwałość.

Robotyka i SI

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje futbol. Analizuje mecz i zagrania zawodników oraz pozwala opracować strategię pod konkretnego przeciwnika

Według szacunków 30–35 proc. bramek podczas meczów piłki nożnej pada w wyniku stałych fragmentów gry. Dogłębna analiza działań ma kluczowe znaczenie, aby móc je maksymalnie zoptymalizować, a tym samym uzyskać przewagę nad rywalami. Dzięki sztucznej inteligencji można łatwo zanalizować wybrane fragmenty gry poszczególnych zawodników czy sprawdzić taktykę. Kamery wspierane przez SI pozwalają mierzyć prędkość podań, rotację piłki czy śledzić pozycje zawodników. Co równie ważne, sztuczna inteligencja może przewidywać szanse powodzenia dla różnych taktyk gry. Takie rozwiązania są już dostępne w polskiej piłce.