Komunikaty PR

Podróże zagraniczne w pandemii? Tak, jeśli jesteśmy przygotowani!

2021-09-27  |  16:10
Biuro prasowe
Kontakt
CCG
CCG

CCG
02-518 Warszawa
clearcom|clearcom.pl| |clearcom|clearcom.pl
512 643 009
CCG

Pandemia koronawirusa sprawiła, że początkowo możliwości podróżowania były mocno ograniczone, co bezpośrednio wpłynęło na popularność zagranicznych wyjazdów. Jednak w miarę stabilizacji i upływu czasu podróże zagraniczne powróciły. Dziś m.in. dzięki Unijnemu Certyfikatowi COVID wyjazdy poza granice Polski są łatwiejsze, jednak powinny one nadal odbywać się z zachowaniem środków ostrożności oraz troski o zdrowie własne i innych. W wielu krajach turyści natrafiają na restrykcje w związku z ryzykiem wzrostu zachorowań, dlatego powinni postępować tak, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo.

Zagranica kusi Polaków

Upodobania podróżnicze Polaków nie uległy wielkim zmianom. W tym sezonie nasi rodacy według raportu Wakacje.pl najchętniej wybierają takie kierunki jak Turcja (ponad 30 proc. zagranicznych rezerwacji), Grecja (20,4 proc.), Egipt (14,6 proc.), Tunezja (7,7 proc.) czy Hiszpania (4,7 proc.)[1]. Dodatkowo, wraz z otwieraniem się rynku turystycznego, wiele firm przygotowało specjalne oferty dla aktywnych podróżników. Jedną z nich jest promocja na karty Diners Club Polska, dzięki którym można zbierać punkty DC, wymienialne na mile w programie lojalnościowym Miles & More. W ramach obecnej promocji osoby, które zamówią do końca bieżącego roku kartę Diners Club LOT lub Diners Club Premium Vintage, otrzymają podwójną liczbę powitalnych punktów DC - odpowiednio 4 tys. lub 6 tys. Warto podkreślić, że punkty zyskuje się nie tylko w trakcie podróży, ale można je gromadzić również podczas płatności za codzienne zakupy, a zebrane w ten sposób mile wymienić np. na bilety lotnicze lub podwyższenie klasy podróży.

Chociaż rządom wielu państw udało się ograniczyć negatywne skutki pandemii, wciąż należy być ostrożnym podczas wyjazdów i szczególnie odpowiedzialnie podchodzić do ochrony zdrowia. Pandemia jeszcze się nie zakończyła, a zapowiadane jest nadejście czwartej fali zachorowań. Dlatego tym bardziej ważne jest, aby zwłaszcza zagraniczne wyjazdy planować rozważnie.

Ubezpieczenie podróży

Każda podróż, szczególnie w okresie pandemii koronawirusa, jest obarczona dodatkowym ryzykiem. Ubezpieczenie zawsze powinno być podstawowym elementem planowania wyjazdów krajowych i zagranicznych.

Podczas wyjazdu możemy być uczestnikami nieszczęśliwego wypadku, zwłaszcza gdy urlop spędzamy aktywnie. W zależności od kraju, koszty leczenia mogą być bardzo wysokie i sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Warto odpowiednio zabezpieczyć się na takie okoliczności. W Diners Club Polska oferujemy korzystne ubezpieczenie podróży do 500 tys. zł, które jest dostępne w pakiecie karty – mówi Anna Stankiewicz z Diners Club Polska.

Odpowiadając na potrzebę rynku, ubezpieczenie podróży zagranicznej w pakiecie kart Diners Club pokrywa również koszty leczenia COVID-19. Obejmuje ono także wydatki związane z transportem do kraju, po wyzdrowieniu.

Śledzenie restrykcji podstawą bezpieczeństwa

Zanim podejmie się decyzję o zakupie biletów do wymarzonej destynacji, warto sprawdzić jakie obostrzenia związane z pandemią obowiązują w danym państwie. Czy podróżni z Polski są objęci obowiązkową kwarantanną? Czy występują wyjątki dla osób ze szczepieniem lub aktualnym testem? W wyszukaniu takich informacji pomoże np. aplikacja mObywatel, w której znajdują się niezbędne, aktualne informacje związane ze skutkami pandemii. Warto pamiętać o potencjalnej czwartej fali zachorowań, która może dotknąć podróżnych podczas jesiennych wyjazdów. Należy śledzić bieżące doniesienia, aby móc odpowiednio przygotować się do nowych ograniczeń lub wcześniej powrócić do domu.

W wielu krajach Europy swobodne przemieszczenie się i korzystanie z usług, także tych typowo turystycznych zapewnia tzw. „paszport COVID-owy”, który można mieć zawsze przy sobie dzięki aplikacjom mObywatel i mojeIKP. Np. we Francji czy Włoszech bez dowodu pełnego zaszczepienia nie można korzystać z restauracji, środków komunikacji czy atrakcji turystycznych.

Warto być przygotowanym na nieplanowane wydatki

Podczas zagranicznej podróży mogą mieć miejsce niespodziewane zdarzenia, dlatego warto zabezpieczyć się finansowo na takie okoliczności i posiadać dostęp do większych środków finansowych. Turyści nigdy nie są w stanie przewidzieć wszystkiego, co może ich spotkać podczas wyjazdu. Posiadacze kart Diners Club mogą nimi płacić na całym świecie w milionach miejsc i wypłacać środki z 1,3 mln bankomatów, a najbliższe urządzenie znajdą dzięki aplikacji mobilnej. Jeśli zabraknie środków na pokrycie bieżących wydatków, możliwe jest wykorzystanie kredytu w karcie, który pozwoli sfinansować dodatkowe, nieplanowane koszty i spłacić w dogodnym, także odległym w czasie terminie. Odroczony termin spłaty wynosi nawet do 59 dni. W przypadku chęci spłaty w ratach, można skorzystać z niskooprocentowanego kredytu, w którym odsetki liczone są dopiero od dnia wymagalności, a nie od dnia dokonania transakcji kartą. Dzięki temu posiadacze kart Diners Club zyskują dodatkowy komfort.

Przy okazji przypominamy, że kartami Diners Club można płacić w Polsce w większości największych sieci detalicznych, m.in. Auchan, Biedronka, Carrefour, Lidl, Żabka, Hebe, Rossmann, Pepco, Castorama, IKEA, Leroy Merlin, w sieciach aptek Ziko, Dr Max, DOZ. Wśród akceptantów są także największe marki technologiczne oraz e-commerce, jak Amazon, AliExpress czy Uber. Dzięki akceptacji PayPal, klienci mogą także płacić za zakupy kartami Diners Club w największych sklepach modowych, sportowych, kosmetycznych, księgarniach, a także opłacać subskrypcje na platformach takich jak Netflix czy Audioteka. Kartami Diners Club można zapłacić również za bilety komunikacji miejskiej - w serwisach online i aplikacjach. Dla korzystających z płatności mobilnych, karta Diners Club doskonale sprawdzi się jako domyślne źródło finansowania w popularnej w Polsce aplikacji Curve.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja o Diners Club Polska

Diners Club Polska jest jedynym niebankowym podmiotem w Polsce, który wydaje karty kredytowe z okresem bezodsetkowym do 59 dni i oprocentowaniem kredytu w wysokości od 4,32 proc. Wybrane karty wydawcy można połączyć z największym europejskim programem lojalnościowym - Miles and More. Oferta kart Diners Club jest kierowana do dużych oraz małych i średnich przedsiębiorstw, przedstawicieli wolnych zawodów, podróżników, oraz wszystkich, którzy cenią wygodę i bezpieczeństwo. Karty są akceptowane na świecie w 40 mln punktów handlowo-usługowych oraz w 1,3 mln bankomatów, w ponad 200 państwach i terytoriach zależnych. Spółka jest licencjobiorcą Diners Club International, najstarszego wydawcy kart płatniczych oraz jednej z największych i najbardziej znanych niebankowych instytucji finansowych na świecie, należącej do Discover Financial Services.

Więcej informacji na stronie: www.dinersclub.pl

 


[1] Raport Wakacje.pl „Gdzie i jak Polacy planują spędzić lato 2021?”, luty 2021 r. https://media.wakacje.pl/128856-raport-gdzie-i-jak-polacy-planuja-spedzic-lato-2021

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: CCG
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Bezpieczne wakacje: standardy ochrony dzieci w branży hotelarskiej Biuro prasowe
2024-07-23 | 13:00

Bezpieczne wakacje: standardy ochrony dzieci w branży hotelarskiej

  Bezpieczeństwo dzieci podczas podróży jest priorytetem nie tylko dla rodziców, ale i dla całej branży hotelarskiej. Jak przypomina Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, w
Podróże Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi
2024-07-22 | 17:00

Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi

Kompleks hotelowo-rekreacyjny, Termy Karkonosze Resort & Spa to oaza spokoju i równowagi, skomponowana z dwóch unikatowych stref – kameralnych willi
Podróże Coolcationig - kiedy klimat dyktuje kierunek podróży
2024-07-22 | 12:00

Coolcationig - kiedy klimat dyktuje kierunek podróży

To nie pierwszy rok, kiedy trend coolcationing jest widoczny wśród podróżujących, w tym m.in z Polski. Jednak rekordowe wysokie temperatury za oknem,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Podatki od żywności wysokoprzetworzonej mogą pomóc walczyć z otyłością. Wpływy z nich można przeznaczyć na dopłaty do zdrowego jedzenia

Nie tylko napoje słodzone, jak ma to miejsce w Polsce, ale i cała niezdrowa żywność powinna być objęta dodatkowym opodatkowaniem – przekonują badacze z Centrum Ekonomiki Zdrowia i Polityki Innowacji w Imperial College Business School, którzy przyjrzeli się wynikom badań w tym zakresie z całego świata. Pieniądze z podatku od żywności wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli czy cukru, powinny ich zdaniem zostać spożytkowane na dopłaty do zdrowego jedzenia. Okazuje się, że zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach to czynnik ekonomiczny decyduje o wyborze niezdrowego jedzenia, które jest mocno reklamowane i często tańsze.

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Pomysł na trenowanie boksu zrodził się u mnie z fascynacji Sashą Sidorenko. Dyscyplina ta wymaga skupienia, a właśnie tego mi na co dzień brakuje

Aktorka zaznacza, że trenuje boks, bo pozwala jej nauczyć się trzeźwo myśleć, analizować i szybko podejmować decyzje. Z uprawiania tej dyscypliny czerpie sporą przyjemność, zwłaszcza że robi to pod okiem mistrzyni – Sashy Sidorenko. Aleksandra Popławska podkreśla, że dla niej nie tyle liczy się zwycięstwo na ringu, ile taktyka gry, jaką przyjmuje się wobec przeciwnika.