Pokémon GO Fest: 7 miejsc, które musisz zobaczyć w Madrycie!
Madryt, stolica Hiszpanii, znana ze swojej żywej kultury, sztuki i zielonych oaz, w tym roku staje się gospodarzem największego wydarzenia Pokémon GO – Pokémon GO Fest 2024. Planujesz letni urlop w tym czasie? Oto siedem głównych atrakcji Madrytu, które sprawią, że Twój pobyt w tym mieście będzie niezapomniany.
Pokémon GO Fest 2024 w Madrycie to nie tylko możliwość odkrycia uroków miasta, ale też wyjątkowa okazja do wspólnej zabawy z innymi graczami z całego świata. Wydarzenie odbędzie 14-16 czerwca w dwóch różnych lokalizacjach: w parku Parque Juan Carlos I oraz na terenie całego miasta Madryt. Na uczestników czekają m.in. debiut Necrozmy – Pokémona Pryzmatu z opcją złapania wersji błyszczącej, wielkie maskotki Pikachu i Eevee, z którymi można robić sobie zdjęcia, stoiska z nagrodami czy miejsca pojedynków dla trenerów Pokemon GO.
Zabytki
Puerta del Sol to tętniące życiem centrum miasta, gdzie historia przeplata się z nowoczesnością. Odkrywaj zabytki, skosztuj churros i zrób selfie z „Kilometrem Zero” – sercem Madrytu. Szukając schronienia przed słońcem warto odwiedzić Muzeum Prado. Dzięki kolekcji dzieł takich mistrzów jak Goya czy Velázquez, to miejsce jest prawdziwym rajem dla miłośników sztuki.
Place i ulice
Plaza Mayor pulsująca życiem i charakterem jest idealnym miejscem do eksploracji. To tutaj delektuj się tapas i tańcz do rana! Gran Via to żyła tętniąca życiem Madrytu, mieszanka sklepów, teatrów i zabytków. Warto udać się nią na spacer, poznając unikalny charakter i atmosferę miasta. El Rastro, największy targ uliczny w Madrycie, to miejsce, gdzie możesz poczuć prawdziwego ducha miasta.
Parki
Parque del Retiro, zielone serce Madrytu, gwarantuje chłód i wytchnienie podczas gorących dni. Przestrzeń oferuje wycieczki łodzią po jeziorze czy relaks podczas zajęć jogi – nieważne z jakiej atrakcji skorzystasz, po prostu ciesz się hiszpańskim słońcem. Parque Juan Carlos I jest nie tylko miejscem, gdzie odbędzie się główna część obchodów Pokémon GO Fest 2024, ale też przestrzenią pełną zieleni i szlaków rowerowych.
– Madryt to miejsce znane ze swojej historii, kultury i witalności, ale jest to również miasto, które patrzy w przyszłość, przyjmując innowacje i nowe technologie. Z tego powodu jesteśmy szczególnie podekscytowani, że możemy gościć tak nowoczesne wydarzenie jakim jest Pokémon GO Fest. Łączy ono ludzi w każdym wieku i ze wszystkich zakątków świata dzięki magii technologii i gier – powiedziała Marta Rivera De la Cruz, delegatka ds. kultury, turystyki i sportu oraz zastępczyni burmistrza Madrytu.
Takie wydarzenia to złoty strzał dla partnerskich miast. W zeszłym roku lipcowy Pokémon GO Fest London, przyniósł wpływ ekonomiczny w wysokości 231 milionów złotych i udział ponad 50 tys. osób. Dla porównania, finał Ligi Mistrzów UEFA w 2023 r. miał przynieść miastu-gospodarzowi wpływy w wysokości około 326 mln zł, a finał Konkursu Piosenki Eurowizji - 275 mln zł.
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.