Komunikaty PR

Pokémon GO Fest: 7 miejsc, które musisz zobaczyć w Madrycie!

2024-04-12  |  10:15
Biuro prasowe

Madryt, stolica Hiszpanii, znana ze swojej żywej kultury, sztuki i zielonych oaz, w tym roku staje się gospodarzem największego wydarzenia Pokémon GO – Pokémon GO Fest 2024. Planujesz letni urlop w tym czasie? Oto siedem głównych atrakcji Madrytu, które sprawią, że Twój pobyt w tym mieście będzie niezapomniany.

Pokémon GO Fest 2024 w Madrycie to nie tylko możliwość odkrycia uroków miasta, ale też wyjątkowa okazja do wspólnej zabawy z innymi graczami z całego świata. Wydarzenie odbędzie 14-16 czerwca w dwóch różnych lokalizacjach: w parku Parque Juan Carlos I oraz na terenie całego miasta Madryt. Na uczestników czekają m.in. debiut Necrozmy Pokémona Pryzmatu z opcją złapania wersji błyszczącej, wielkie maskotki Pikachu i Eevee, z którymi można robić sobie zdjęcia, stoiska z nagrodami czy miejsca pojedynków dla trenerów Pokemon GO.

Zabytki

Puerta del Sol to tętniące życiem centrum miasta, gdzie historia przeplata się z nowoczesnością. Odkrywaj zabytki, skosztuj churros i zrób selfie z „Kilometrem Zero” – sercem Madrytu. Szukając schronienia przed słońcem warto odwiedzić Muzeum Prado. Dzięki kolekcji dzieł takich mistrzów jak Goya czy Velázquez, to miejsce jest prawdziwym rajem dla miłośników sztuki.

Place i ulice

Plaza Mayor pulsująca życiem i charakterem jest idealnym miejscem do eksploracji. To tutaj delektuj się tapas i tańcz do rana! Gran Via to żyła tętniąca życiem Madrytu, mieszanka sklepów, teatrów i zabytków. Warto udać się nią na spacer,  poznając unikalny charakter i atmosferę miasta. El Rastro, największy targ uliczny w Madrycie, to miejsce, gdzie możesz poczuć prawdziwego ducha miasta.

Parki

Parque del Retiro, zielone serce Madrytu, gwarantuje chłód i wytchnienie podczas gorących dni. Przestrzeń oferuje wycieczki łodzią po jeziorze czy relaks podczas zajęć jogi – nieważne z jakiej atrakcji skorzystasz, po prostu ciesz się hiszpańskim słońcem. Parque Juan Carlos I jest nie tylko miejscem, gdzie odbędzie się główna część obchodów Pokémon GO Fest 2024, ale też przestrzenią pełną zieleni i szlaków rowerowych.

Madryt to miejsce znane ze swojej historii, kultury i witalności, ale jest to również miasto, które patrzy w przyszłość, przyjmując innowacje i nowe technologie. Z tego powodu jesteśmy szczególnie podekscytowani, że możemy gościć tak nowoczesne wydarzenie jakim jest Pokémon GO Fest. Łączy ono ludzi w każdym wieku i ze wszystkich zakątków świata dzięki magii technologii i gier – powiedziała Marta Rivera De la Cruz, delegatka ds. kultury, turystyki i sportu oraz zastępczyni burmistrza Madrytu.

Takie wydarzenia to złoty strzał dla partnerskich miast. W zeszłym roku lipcowy Pokémon GO Fest London, przyniósł wpływ ekonomiczny w wysokości 231 milionów złotych i udział ponad 50 tys. osób. Dla porównania, finał Ligi Mistrzów UEFA w 2023 r. miał przynieść miastu-gospodarzowi wpływy w wysokości około 326 mln zł, a finał Konkursu Piosenki Eurowizji - 275 mln zł.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Ryga: odkryj nieznane oblicza stolicy Łotwy Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Ryga: odkryj nieznane oblicza stolicy Łotwy

Ryga, mimo, że położona zaledwie kilka godzin drogi samochodem od granicy Polski, pozostaje wciąż miastem nieodkrytym. A stolica Łotwy może zaskakiwać - bogactwem atrakcji, pięknymi
Podróże To nie cena lotu jest dla Polaków kluczowym czynnikiem przy wyborze wakacji
2024-07-01 | 12:00

To nie cena lotu jest dla Polaków kluczowym czynnikiem przy wyborze wakacji

Czym Polacy kierują się głównie przy wyborze kierunku podróży? Cena lotu jest nadal istotna, tym kieruje się aż 29% respondentów badania przeprowadzonego dla Kiwi.com
Podróże Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch
2024-07-01 | 12:00

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Południowy Tyrol (Südtirol/Alto Adige) – północna prowincja we Włoszech – może zachwycić turystów nie tylko alpejskimi krajobrazami

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.