Komunikaty PR

Polacy coraz częściej podróżują do Azji! Tajlandia numerem 1!

2024-11-14  |  14:00

W tym roku, według Kiwi.com, kierunki w Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej odnotowały spektakularny wzrost liczby turystów z Polski. Tajlandia, której rezerwacje w 2024 r. wzrosły o 43,8% w porównaniu z 2023 r. to jeden z najczęściej rezerwowanych kierunków na zbliżającą się zimę, trafiając do pierwszej dziesiątki najczęściej rezerwowanych destynacji przez Polaków w grudniu. Najliczniejsza grupa wyruszy do Tajlandii w tygodniach rozpoczynających się 2 i 16 grudnia i planuje zostać tam średnio 20 dni – wygląda na to, że niektórzy z nas spędzą nadchodzące święta pod palmą!

 

Dane Kiwi.com pokazują znaczący wzrost rezerwacji w całej Azji, rezerwacje na Sri Lankę podwoiły się, Chiny odnotowały wzrost o 61%, Tajlandia o 44%, Malezja o 44%, Wietnam o 39%, Korea Południowa o 34%, a Indonezja o 21%. Najpopularniejszym czasem w roku na azjatycką podróż są miesiące zimowe, od listopada do lutego. W grudniu tego roku Tajlandia znalazła się w pierwszej dziesiątce miejsc wybieranych przez Polaków lecących z Europy i stała się najpopularniejszym azjatyckim kierunkiem. Najliczniejsza grupa wyruszy do Tajlandii w tygodniach rozpoczynających się 2 i 16 grudnia i na miejscu pozostanie średnio 20 dni – wygląda na to, że niektórzy z nas spędzą nadchodzące święta pod palmą!

 

Grudzień w Tajlandii - jak, kiedy i za ile?

 

Jak wskazuje Kiwi.com, najczęściej wybieranymi terminami przez polskich podróżników są jak dotąd tygodnie 2 i 16 grudnia. W Tajlandii spędzimy średnio 20 dni. Dodatkowo, wszystko wskazuje na to, że długo wyczekiwany urlop pod palmą spędzimy w duecie – prawie połowa (45%) rezerwacji została dokonana dla par.

Najczęściej wybierane daty podróży to tygodnie zaczynające się od 2 i od 16 grudnia. Większość podróżujących będzie startować z Warszawy lub Krakowa, przy czym najpopularniejsze są trasy Warszawa-Bangkok i Kraków-Bangkok.

Warto zauważyć, że wiele osób rozpocznie podróż w innym kraju ze względu na konkurencyjną cenę. W 2024 r. wśród najpopularniejszych lotnisk oferujących najkorzystniejsze połączenia lotnicze do Tajlandii znalazły się lotniska w Berlinie i Oslo. Jak wskazuje Kiwi.com, w grudniu najtańsze loty do Tajlandii z Polski są z Gdańska, a ceny zaczynają się od 2 246 PLN. Z Warszawy polecimy za 2 382 PLN, a z Krakowa za bilet zapłacimy od 2 511 PLN. Póki co, najtańsze połączenia są z Oslo - od 1 997 PLN.

 

Nie martw się o odwołany lot

Podróżując po Azji zwykle korzystamy z tanich połączeń lokalnych między krajami. Dzięki temu z łatwością i w przyjaznej cenie przedostaniemy się z Tajlandii do Wietnamu, na Sri Lankę i do innych egzotycznych zakątków. Jeśli nie lubisz niemiłych niespodzianek, jak np. odwołany lot, warto skorzystać z Gwarancji Kiwi.com. Oferuje natychmiastowe zwroty w postaci kredytu Kiwi.com w przypadku odwołania lotu. Gdy plany podróży zostaną zakłócone, np. z powodu opóźnień, Kiwi.com wyszukuje najlepszy lot zastępczy i zwraca pieniądze w formie kredytów, dzięki czemu pasażerowie mogą natychmiast zarezerwować dowolnie wybrany lot. Firma pokrywa nawet wyższe koszty alternatywnych połączeń. Jako dodatkowy bonus gwarancja obejmuje również odprawę, więc podróżni nie muszą o tym pamiętać. Wystarczy, że przybędą na lotnisko i będą mogli cieszyć się podróżą, którą właśnie rozpoczynają.

 

O Kiwi.com

Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 70 000 miejsc.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Poznaj Koreę Południową: Najciekawsze miejsca w Incheon i Gangwon Biuro prasowe
2024-11-12 | 17:00

Poznaj Koreę Południową: Najciekawsze miejsca w Incheon i Gangwon

Korea Południowa to kraj, który łączy nowoczesność z głęboką historią, oferując zarówno metropolie pełne życia, jak i spokojne miejsca wpisane na listę światowego
Podróże Stambuł – miasto na idealny weekendowy wyjazd
2024-11-12 | 11:00

Stambuł – miasto na idealny weekendowy wyjazd

Stambuł to jedno z najbardziej fascynujących miast świata, posiadające bogatą historię, wyjątkową kuchnię, dynamiczną scenę artystyczną i kulturalną oraz niezliczone możliwości
Podróże Turcja osiągnęła rekordowe wyniki w turystyce na koniec trzeciego kwartału 2024
2024-11-07 | 10:00

Turcja osiągnęła rekordowe wyniki w turystyce na koniec trzeciego kwartału 2024

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku Türkiye (Turcję) odwiedziło 49,2 mln osób, a przychody sektora turystycznego sięgnęły 46,9 mld dolarów. Liczba

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Zakupy

Artur Barciś: Wystawy sklepowe są już świąteczne – to jest biznes. Jednak kolędy słuchane od listopada zaczynają się nudzić

Zdaniem aktora wprowadzanie do sklepów dekoracji świątecznych w listopadzie ma dwie strony medalu. Menedżerowie widząc zainteresowanie konsumentów takim asortymentem, dostosowują się bowiem do ich potrzeb, umożliwiają zapoznanie się z ofertą i zaplanowanie zakupów.  Z kolei witryny sklepowe przez kilka tygodni zapełnione mikołajami, choinkami i bombkami mogą też powodować przesyt, przez co z roku na rok słabiej odczuwamy magię świąt.

Edukacja

Ubóstwo menstruacyjne wciąż jest problemem w Polsce. Nowy program MEN ma z nim walczyć

Menstruacja wciąż jest w Polsce tematem tabu. Co trzecia dziewczynka nie jest przygotowana na pierwszą miesiączkę, co oznacza, że w rodzinach rzadko rozmawia się na ten temat – wynika z badania przeprowadzonego dla Kulczyk Foundation w 2020 roku. Eksperci wskazują także na wciąż obecne ubóstwo menstruacyjne, na które składa się m.in. brak dostępu do podpasek czy tamponów, a także piętnowanie menstruacji. Nowy program resortu edukacji ma z tym zjawiskiem walczyć.