Polacy szukają ochłodzenia w naturze - AlohaCamp w trendzie „coolcation”
Wysokie letnie temperatury skłaniają turystów do poszukiwania alternatywnych form wypoczynku. Zamiast tłocznych kurortów i upałów, Polacy coraz chętniej wybierają chłodniejsze rejony, gdzie mogą cieszyć się spokojem i pięknem natury.
Tradycyjnie wakacje letnie kojarzyły się z wyjazdami za słońcem i upałami. Jednak rekordowo wysokie temperatury w ostatnich latach sprawiają, że wiele osób rozważa podróżowanie w przeciwnym kierunku. Coraz popularniejsze stają się „coolcation”, czyli wakacje w miejscach o łagodniejszym klimacie, które dodatkowo są mniej zatłoczone. Coolcationing narodził się prawie dekadę temu w krajach Europy Zachodniej, gdzie mieszkańcy coraz częściej skarżyli się na upały i szukali alternatywnych form wypoczynku. Do pionierów coolcationingu należą Niemcy, Holandia, Wielka Brytania i Francja. Trend ten szybko rozprzestrzenił się na inne kontynenty, zyskując popularność w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. Zjawisko zyskuje na popularności w związku z rosnącymi temperaturami spowodowanymi zmianami klimatycznymi także w Polsce. Chłodniejsze wybory wakacyjne dostrzega także AlohaCamp.
„Coraz więcej Polaków decyduje się na wyjazdy do miejsc położonych w cieniu gór, chłodzie jezior i gęstych lasach. Wielu turystów rezygnuje z rezerwacji wakacji w popularnych, ale upalnych miejscach jak południowa Francja czy Sycylia w lipcu i sierpniu na rzecz krajowych domków w koronach drzew czy wspaniale wyposażonych glampingów. Rekordzista zabookował u nas wakacje na 642 dni przed terminem!” mówi Katarzyna Trochimczuk, Head of Customer Support w AlohaCamp. „To pokazuje, jak duże jest zainteresowanie naturalną i krajową ofertą noclegową. Coraz więcej osób decyduje się na spontaniczne wyjazdy, ale też rezerwuje domki z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że znajdą wakacyjny termin w wymarzonym ciepłym acz zacienionym miejscu Polski.”
Coolcationing w naturze to doskonały sposób na przetrwanie miejskich upałów, ale również idealna opcja dla osób pracujących hybrydowo, które chcą połączyć pracę z relaksem w dobrym otoczeniu. Jednym z najpopularniejszych spośród blisko 1900 dostępnych miejsc noclegowych na AlohaCamp, są domki na drzewie, takie jak Kraina Dzikiej Kaczki, Sosnowa Kryjówka czy DZEWOstan, które oferują niecodzienny odpoczynek w koronach drzew. Przyciągają również obiekty, w których leżąc w wannie możemy podziwiać las.
Chłodniejsze temperatury są szczególnie polecane na wyjazdy rodzinne. Niższe temperatury pozwalają na pełniejszy wypoczynek, a AlohaCamp oferuje szeroki wybór komfortowych i niezapomnianych miejsc noclegowych - od nowoczesnych czy rustykalnych domków i wygodnych glampingów, po kempingi, jurty i wyjątkowe domki na drzewie czy wodzie. Coolcationing to trend, który z pewnością będzie się rozwijać w najbliższych latach. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych wakacji w gorących regionach, która pozwala na komfortowy i relaksujący wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody.
Chłodny las kryje w sobie wiele tajemnic, które odkryją tylko odważni!

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.